Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 20 от общо 20

Въпрос за дъно ASUS и памет.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #16

    Отговор: Въпрос за дъно ASUS и памет.

    Пача не съм го ползвал лично затова не мога да твърдя дали работи или не. НО това което пишат за него е че работел, като проблем имал само когато се ползва вградена видео карта която ползва част от RAM паметта за видео памет - ставало объркване с областите за резервиране. А иначе никое 32 битово приложение не може да ползва повече рам отколкото в нормална 32 битова система, НО НЕ Е проблем много отделни приложения да напълнят повече от 3,4...5 или колкото РАМ има поставена.

    И да се върна към темата.... искам да попитам нещо за което се чудя!?! С драйверите от диска на дъното SSD диска и нормалния HDD диск се виждат като IDE дискове (разпознават се с имената си - драйвера за AHCI контролера е инсталиран). На сайта на дъното има по-нови драйвери, сложих ги и установих, че вече дисковете ми се разпознават (и изписват SCSI SSD.... и SCSI HDD...) Всичко си работи както преди, поне аз не усещам разлика дори и да има. Единственото което ми направи впечатление е че като ъпдейтвах фърмуера на SSD-to с последния от неговия си сайт, програмата която се използва (пак негова си) не разпозна диска) Та се наложи да заредя система от Live Disk та да направя ъпдейта. След това сложих старите драйвери зада видя как ще е - там вече се разпознаваше без проблем.
    Та на въпроса - кой драйвери да ползвам....? главно за SSD-to питам, защото не съм сигурен дали и в двата случая му "вървят" всички екстри като Trim и други такива характерни за SSD дисковете.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #17

    Отговор: Въпрос за дъно ASUS и памет.

    незнам приятелю , но аз позлвам едно командно ред4е за да видя дали trim работи

    в cmd като администратор пишеш
    fsutil behavior set disabledeletenotify 0
    това е за пускането му.

    а да видиш дали работи :
    fsutil behavior query disabledeletenotify

    Results explained below:
    DisableDeleteNotify = 1 (Windows TRIM commands are disabled)
    DisableDeleteNotify = 0 (Windows TRIM commands are enabled)

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #18

    Отговор: Въпрос за дъно ASUS и памет.

    Да това с командния ред го знам, благодаря все пак . То показва дали е активирана функцията в уйндоус, обаче ме гложди съмнението, че щом неговите собствени програми не го виждат в уйндоус, то може и функциите да не работят както трябва. - не знам дали е така.... за това питам....
    Уйндоса е 7 SP1, SSD-to Адата SX900 серията, а дъното Gigabyte Z77X-UD3H.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #19

    Отговор: Въпрос за дъно ASUS и памет.

    в последно време , това с firmware ми прилича като на bios упдейт по едно време. Уж по-добро пък не работи както трябва - и така , за 1 проблем излизат 10 биоса за 1 месец - всеки поправящ нещо друго.
    Аз лично се водя от старата максима:
    "Ако работи -не ъпдейтвай".

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #20

    Отговор: Въпрос за дъно ASUS и памет.

    firmware го ъпдейтнах точно по препоръки на производителя - зада се изчистят проблеми с Trim и други функционалности. Обикновено не сменям firmware без причина, но въпроса ми е за драйверите за дъното, а не за firmware.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. ASUS F5Z проблеми след смяна на памет
    От glowndark във форум Мобилни устройства
    Отговори: 5
    Последно: 25-09-12, 09:07
  2. Продавам твърд диск 3.5" Seagate,памет Kingston 2x2GB DDR2,дъно Asus LGA 775
    От achod във форум Приключили продажби
    Отговори: 4
    Последно: 26-02-12, 17:54
  3. дъно, процесор, памет
    От get във форум Приключили продажби
    Отговори: 0
    Последно: 19-01-12, 13:43
  4. Продавам памет, дъно и CPU за s.939
    От Walker във форум Продава
    Отговори: 9
    Последно: 07-03-07, 16:55
  5. Дъно +РIII 600+128 Мв памет
    От johnne_walker във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 05-03-06, 22:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе