Резултати от 1 до 10 от общо 10

Летните жеги и COOL-инг-а

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    243
    #1

    Летните жеги и COOL-инг-а

    Значи купих си нова кутия за PC-то.



    http://www.codegengroup.com/proddetail.asp?id=115



    Такааа. С 2 системни на МАХ натоварване - 55 C (затворена кутия). Ще му стане ли нещо ако работи на тая температура повече време???

    Стайна темп. около 27-28 С. Вече питах в СтанТек и те ми казаха че ми било бъгаво дъното, подавало (ЦИТИРАМ - "ПОВЕЧЕ НАПРЕЖЕНИЕ ОТ НЯКЪДЕ...(от къде питам аз)....ЕМИ ОТ НЯКЪДЕ). Ега ти работата. PLS help че се видях в чудо. ПРОПИЩЯ МИ ГЛАВАТА[:D][]

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,449
    #2

    Летните жеги и COOL-инг-а

    Правилно са ти казали,само че дъното не ти е бъгаво,доста дъна подават 03-05 волта над зададените,не се плаши,от тия фирми винаги ше се намери разбирач,дето взима по 250 лева месечно и мъкне хардуер като изоглавен по цял ден,на всичкото отгоре и плаши хората[8)]

    55грд не са много,един от служебните ми ПС нарочно съм го оставил да баяка на 75-80грд да видим тоя 1600+ колко мецеца ше държи[8D]

    Виж,температури след 60 вече са нежелателни,ВАЖНО:99% от дъната не мерят правилно Т-то!!!Най-добре е ръчния метод ако не разполагаш с други средства:ако при допир до радиатора неможе да задържиш ръката си,Т-то е над 55грд(тва разбира се забиси от чувствителността на пръстите ви)

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    347
    #3

    Летните жеги и COOL-инг-а

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Значи купих си нова кутия за PC-то.



    http://www.codegengroup.com/proddetail.asp?id=115



    Такааа. С 2 системни на МАХ натоварване - 55 C (затворена кутия). <font color="red">Ще му стане ли нещо ако работи на тая температура повече време</font id="red">???

    Стайна темп. около 27-28 С. Вече питах в СтанТек и те ми казаха че ми било бъгаво дъното, подавало (ЦИТИРАМ - "ПОВЕЧЕ НАПРЕЖЕНИЕ ОТ НЯКЪДЕ...(от къде питам аз)....ЕМИ ОТ НЯКЪДЕ). Ега ти работата. PLS help че се видях в чудо. ПРОПИЩЯ МИ ГЛАВАТА[:D][]



    <div align="right">оргинално мнение на didoriginal</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    От дъна и бъкел незнам но знам че ако продължиш да работиш на тази температура няма нищо да му стане на комютъра!

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    243
    #4

    Летните жеги и COOL-инг-а

    Много благодаря! Просто тогава се бях поуплашил :-)). 10x

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Живее в
    София
    Мнения
    249
    #5

    Летните жеги и COOL-инг-а

    На един приятел Duron-a му работеше бая време (около година) на ~80 градуса ( С ) - бяха оставили лепенката на радиатора която покрива термо пастата. Мислех че датчика се е развалил... Като свалих радиатора надписите на ядрото се бяха отбелязали на лепенката )



    А тия 55 градуса въобще да не те притесняват

  7. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    944
    #6

    Летните жеги и COOL-инг-а

    И аз така мисля - Barton-a стига 70, че и повече (от диода) и да ти кажа не ми дреме..

  8.  
     
  9. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #7

    Летните жеги и COOL-инг-а

    Athlon T-bred 2000+ @1662MHz + 80mm fan @3120rpm:

    39 int.temp.

    49-21 CPU idle

    55-56 CPU 100% (3dsmax; prime95 - 1h, all stable)

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    107
    #8

    Летните жеги и COOL-инг-а

    Вкъщи имам една машина с Паломино 1600+ А асус а7в333

    Температурата при старт е 60 градуса а ако погемя на Варкрафт отива към 75!

    И така е от 1 година ве4е!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    16
    #9

    Летните жеги и COOL-инг-а

    Според мен температури над 60 не трябва да се допускат! Въпреки че един сладур се опита да ми обясни как бил сглобявал компютри от години и какъвто и хардуер да слагал в кутията, не й слагал никакъв допълнителен вентилатор и всичко си работело. (Евала на ТАКЪВИ разбирачи!) Е с това неможах да се съглася! Така че доводи от сорта "то нали и така работи" въобще не ми се нравят!

    Трябва ли да забие процесора за да се разбере че го "боли главата"?!

  12. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    373
    #10

    Летните жеги и COOL-инг-а

    Абе щом на Асуса например има защита при 70 град. значи хората са си преценили нещата. А че и при мене като стане над 45 град. и почвам да се шашкам е друга тема[:D]

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Как настроихте климатика в рекордните жеги?
    От krasiika във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 11
    Последно: 02-07-07, 16:48
  2. БТК пуска безплатни разговори през летните уикенди
    От Silviya във форум Коментирай новина
    Отговори: 9
    Последно: 23-06-07, 09:17
  3. New Design - cool :)
    От Vency във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 2
    Последно: 21-12-02, 12:12
  4. Cool :)
    От The_UFO във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 9
    Последно: 03-08-02, 20:27
  5. Я кажете в тези жеги...
    От Stealth във форум Общ - хардуер
    Отговори: 24
    Последно: 24-07-02, 12:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе