Резултати от 1 до 10 от общо 10

Intel CPU Security Bug

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #1

    Intel CPU Security Bug

    не знам защо никой не пише тук за това (т.е. знам - фините прахови частици са по-интересни ), но все пак ще пусна линк към статията на български

    https://technews.bg/article-104821.html

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #2

    Отговор: Intel CPU Security Bug

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    не знам защо никой не пише тук за това (т.е. знам - фините прахови частици са по-интересни ), но все пак ще пусна линк към статията на български

    https://technews.bg/article-104821.html
    То какво можем да кажем по случая. Освен да ни е честита матрицата в която влизаме все по надълбоко!

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #3

    Отговор: Intel CPU Security Bug

    Много преекспониран проблем.

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Отговор: Intel CPU Security Bug

    А дали Intel не са знаели за проблема и са си мълчали, за да не загубят конкурентноспособност?

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Отговор: Intel CPU Security Bug

    няколко интересни факта:

    1. браян крзанич продава всичките си акции на интел, освен тези, които е длъжен по закон да притежава, малко преди да стане ясно за бъга
    2. за бъга интел разбират от гугъл, а не от своя съпорт/R&D отдели
    3. разузнаването на сащ са основен клиент на интел и ако някой би имал интерес от възможността да се човърка в компютрите... тъй де, нищо не казвам

    що се отнася до преекспонирането, има нещо вярно, защото се докладва за по-скоро 5-15% спад в производителността (в игрите около 5%), но на виртуалките наистина се стигало до 30

  7. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #6

    Отговор: Intel CPU Security Bug

    По съм склонен да мисля, че този бъг е измислен. Толкова народ разработчици, как до сега никой не го забеляза, а и защо не казват какво е. На хамериканосите не може да им се има доверие, интересуват ги само печалбите.
    Примерно вкарват някакви инструкции в пача, които нарочно да забавят производителността на досегашните процесори и Интел ще могат да си продадат новите боклуци на двойни цени.
    Нито мисля да си сменям процесора, нито ще ъпдейтвам. Вече доста години системата си работи много добре и никой до сега не ме е хакнал, хем винаги съм бил без антивирусна на десктопа.

  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #7

    Отговор: Intel CPU Security Bug

    Intel винаги са се мислили за безагрешни. Преди много години с излизането на Pentium Pro се оказа, че има грешка в копроцесора и процеса смята грешно след някоя цифра (след запетайката). Така и не си оправиха серията. После пак се оказа, че има бъг в процесорите им който може да доведе до нежелателно инжектиране на код ...отново тишина.

  10. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #8

    Отговор: Intel CPU Security Bug

    Целият уиндоус е пълен с дупки, бъгове и експлойти. Ако някое хакерче иска да краде пароли и лични данни за какво му е да се мъчи да хаква интелски процесори, след като сигурно има поне десетина по-лесни начина да открадне информацията през уиндоус.
    Един кийлогър с отдалечен достъп или пък направо източва целия диск през антивирусната...

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #9

    Отговор: Intel CPU Security Bug

    Ето ги официалните становища на Intel по проблема---->
    Security Exploits and Intel Products

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #10

    Отговор: Intel CPU Security Bug

    На хардуерно ниво Intel реши да оправи проблема с идващите през втората половина на годината процесори.
    Advancing Security at the Silicon Level
    Този пост е редактиран от emil vasilev; 16-03-18 в 11:37.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 21-03-12, 16:38
  2. Отговори: 5
    Последно: 13-03-12, 11:46
  3. Продавам : Intel DQ45CB, Intel Q45 Express,Core2 Duo
    От Alexybg във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 23-05-09, 22:07
  4. PC Security Test v4.5.0
    От ru-boy във форум Общ - софтуер
    Отговори: 16
    Последно: 22-07-06, 23:42
  5. LAN Security
    От PPechev във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 30-03-05, 19:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе