Резултати от 1 до 12 от общо 12

Jumpers Jumpers Jumpers

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #1

    Jumpers Jumpers Jumpers

    някои има ли представа защо jumper-ите ми не работят дъното е GigaByte GA BX 2000 възможно ли е нещо да е изгоряло?А става въпрос за jumper-ите за FSB

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    322
    #2

    Jumpers Jumpers Jumpers

    Мисля,че един от джъмперите разрешава работата на останалите (т.е. превключва от ръчна настройка чрез джъмпери на настройки чрез BIOS).Аз съм със Gigabyte 8PE667 Ultra 2 и при мен е така.Виж си книжката,която идва заедно с дъното.[]

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #3

    Jumpers Jumpers Jumpers

    значи те са 8 на брои и последните 4 управляват FSB а първите 4 множителя а пък в книжката не пише нищо за други единствено за едни които за до CPU при тебе ако е от тях значи и при мене трябва да е

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Jumpers Jumpers Jumpers

    Макаров - ако си със Celeron , който не може да се клокне - това не означава че не бачкат джъмперите

  6. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #5

    Jumpers Jumpers Jumpers

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Макаров - ако си със Celeron , който не може да се клокне - това не означава че не бачкат джъмперите

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Поне честотата би трябвало да може да се променя!

    В биоса също може да има опция дали да "обръща внимание" на джъмперите или не.

    MAKAPOB не вярвай много на пост екрана, някои биоси не показват коректно нестандартните честоти. Мерни го и в Win за всеки случай

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    261
    #6

    Jumpers Jumpers Jumpers

    MAKAPOB az sum s absolutno sushtoto duno [8D] kazhi s kakyv CPU si.

    Purvite 4 Switch-a sa za mnozhitelya, a poslednite 4 sa za chestotata na shinata! Sichko si raboti, ama si oburkal mnozhitelya po moe mnenie [)]

    Vizh si User's Manual-a. V nachaloto na 2 i 3-ta stranitza ima tablitzi s pozitziite na jumperite.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #7

    Jumpers Jumpers Jumpers

    аз го намерих jumper-а които позволява работата на останалите те са три и двата се затварят

    и тогава се позволява да пипаш FSB сега единствения ми проблем е охлаждането сега съм го пуснал на 563 и дъното помага с 0.5 волата даже

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #8

    Jumpers Jumpers Jumpers

    Rockwell Cel 500@563 и в момента си търся вентилатор ако ти имаш някъв по хубав fan кажи pls какъв е защото ми се струва че мястото е малко за някъв по корав вентилатор

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    261
    #9

    Jumpers Jumpers Jumpers

    Hmm abe tva Celeron-4e ne gree vuobshte, za kakvo seriozno ohlazhdane govorish? Az sum s nyakav maluk obiknoven fan na Spire, vyarno s po-golyam radiator e, ama ne vizhdam smisyl ot golyam ventilator... Az sum s 333@375, za suzhalenie hard-a mi prechi da digna shinata - 8.4 GB Seagate [V] i s edin Maxtor na 40GB, ama osmitzata me spuva...

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #10

    Jumpers Jumpers Jumpers

    аз моя искам да го изгъзя още ама не ще и си викам сигурно прегрява затова му взех един го голям вентилатор ама като го пуснах на 83 шина и увисна и незнам къде е причината някой ако има предположение моля да каже

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    261
    #11

    Jumpers Jumpers Jumpers

    kakvi sa ti drugite komponenti?

    Hdd, Ram, Video, Sound? Imash li neshto na Isa-ta i kakvo drugo si rugnal na PCI-a?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #12

    Jumpers Jumpers Jumpers

    HDD IBM Quantum 15.0 GB 256 Ram na 133 NEC CD-RW NEC DVD Matrox G-series 16 mb sound Yamaha Lan Realtek

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе