Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

16 000 лв??

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    15
    #1

    16 000 лв??

    Изкам да ви попитам,каква е според вас оптималнаната конфигурация за монтаж.Говорим за система до 16000лв.!!!

    Дали да е П4 или двупроцесорна xeon3,2Ghz?

    Помнете ми и ме посъветвайте!

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    16 000 лв??

    Дай повече инфо... за какво ще се използва тази конфигурация? Монтаж на какво? картинки, видео, аудио ...или къщи, коли, машини и др. подобни

  4. Gadget
    Guest
    #3

    16 000 лв??

    Монтаж на какво? На тетрис блокчета? Бъди по-точен.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #4

    16 000 лв??

    Предполагам на видео.За тетрис блокчета едва ли ще му трябва такава

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    15
    #5

    16 000 лв??

    Става въпрос за видеомонтаж!

    Обработка на аналог видео и т.н...

    MATROX RT X100 Xtreme PRo е видео картата с която мисля да се обработва,въпросът ми е от тук на сетне каква да е конфигурацията!

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #6

    16 000 лв??

    Обърни се към Давид Холдинг. Те могат да ти дадат цялостно решение на проблема.

  8.  
     
  9. gi
    gi е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    4
    #7

    16 000 лв??

    Ako iskash neshto unikalno byrzo, moga da ti preporycham:



    4 x AMD Opteron 848 2.2Ghz

    4GB RAM

    5 x HITACHI DESKSTAR 7k250 250GB (RAID 5)

    Matrox RT.100

    ATI 9800XT 256MB

    M-Audio Delta 1010, 24bit/96kHz , 114dB SNR Sound Card



    ostanaloto e pochti bez znachenie

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    442
    #8

    16 000 лв??

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Става въпрос за видеомонтаж!

    Обработка на аналог видео и т.н...

    MATROX RT X100 Xtreme PRo е видео картата с която мисля да се обработва,въпросът ми е от тук на сетне каква да е конфигурацията!



    <div align="right">Originally posted by Lord Steve*-*03/03/2004*:* 22:14:00</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Съветвам те да послушаш Lupus и да се обърнеш към Дигитални медийни технологии. Тъй като си се спрял на Matrox, те ще ти дадат най-добрата оферта.



    След подобно запитване, но с уточнен вид дейност и описание на наличната периферия, на мен ми дадоха оферта, включваща еднопроцесорна система на базата на Pentium 4 2.4 GHz + MATROX RT X100 Xtreme PRo с лицензирана операционна система, с DVD едноформатна записвачка (без мониторите - желателно е 2 бр.), но общата сума беше от порядъка на 6 000 лв.



    Относно процесора - аз лично бих предпочела двупроцесорна машина. Можеш да си направиш и голям видео масив SCSI (виж и препоръката на gi - като показатели машина-мечта, но може и с далеч по-слаба - зависи от дейността).

    От скоростта на процесора зависи в голяма степен колко бързо ще компресираш след монтажа (ако изобщо се налага компресиране). Качеството обаче на "прихванатия" видеоматериал зависи от други фактори.

    Видеокартата според мен не е от огромно значение, доколкото освен монтаж на тази система не е желателно да се прави друго - игри например, но някои монтажни платки вървят с точно определени видео карти. Звуковата карта - също, освен ако не се търси звук. Но дъно, RAM - вид и обем, HDD за видеомасива са от съществено значение.

    Изобщо темата е много обширна и трябва да се подходи внимателно. Изборът и съгласуването на компонентите е особено важно.



    Препоръчвам ти най-напред много добре да обмислиш какво точно ще правиш и какви формати и от какви изходи ще въвеждаш. Пишеш за аналогово видео, но там вероятно ще трябва качествен видеокасетофон и (защо пък не) Time base corrector - те ще се включват ли в сумата или не? (защото такава отделена сума за монтаж предполага "почти" професионален монтаж) И какъв формат ще е това аналогово видео? Ако ще е само VHS, тогава толкова пари са излишно разточителство.

    Колко часа материал едновременно ще е необходимо да се обработват? В какъв формат ще експортираш и с каква цел? На какви носители ще се записва?



    Нахвърлям тези въпроси, защото минах по този път и съм категорична, че първо трябва да се уточнят изходните параметри. А при толкова пари изборът на конфигурация няма да е труден.



    Отговорът ми е многословен, но изборът на работна станция за обработка и монтаж на видео съвсем не е проста работа и не опира само до бързодействие на машината.



    Поздрави и успех!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    15
    #9

    16 000 лв??

    Благодаря ви за предложенията!

    Системата е за един мой познат.На него са му препоръчали:

    MB:SUPERMICRO SUPER X5da8

    2БР. XEON3,2/1Мb Cache

    2БР.Мaxtor Maxline Plus !! 7200 SATA

    Case:Supermicro SC742s-600

    Matrox rt x100 Xtreme Pro

    Power:Supermicro SC762-600

    DVD R/RW Pioner DVR-А07

    ATI Radeon FIRE GLX2-256



    Въпросът ми е ,наистина ли е нужна толкова скъпа система.Компютърът ще се използва за дигитален и аналогов видеомонтаж,3д анимация.В цената е САМО компютъра,а останалата техника-отделно.


  12. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    442
    #10

    16 000 лв??

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    Въпросът ми е ,наистина ли е нужна толкова скъпа система.Компютърът ще се използва за дигитален и аналогов видеомонтаж,3д анимация. В цената е САМО компютъра,а останалата техника-отделно.

    <div align="right">Originally posted by Lord Steve*-*04/03/2004*:* 22:27:18</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Надали има еднозначен отговор[] Зависи какво, колко и за къде ще се прави.



    Аз работя на система за около 5000 лв. (цени към м. ноември 2003 г.)

    Ползвам Pinnacle Pro-one RTDV монтажна карта (която е почти аналогична на Matrox rt x100 и на същата цена)



    Mainboard Iwill P4SE

    CPU Intel P4 2.4Ghz

    Memory 2 x 256 DDR SDRAM PC 400 - Kingston

    CD SONY DRU-510AX

    IDE HDD Seagate Barracuda 40 GB 7200rpm 8M Cache

    SATA HDD 2 x Seagate Barracuda 80 GB 7200rpm 8M

    Video ATI Radeon 9100 64MB

    Edition Board Pinnacle ProOne RTDV



    Нужна ми е още 512 RAM. След време ще сменя процесора и видеомасива. (сега това щеше да увеличи цената с около 1500 лв.)



    3D анимациите ми са шапки на ТВ предавания (за кабеларки), т.е.много кратки.

    Монтирам до 300 минути суров видеоматериал, аналогови и цифрови източници VHS, S-VHS, Hi8, miniDV и т.н. (т.е. все непрофесионални формати) на масив от 2х80 GB SATA (отделно имам 40 GB), но продуктът ми е сновно в сферата на "халтурата".



    Засега поне нямам проблеми, освен компресирането, което ми отнема средно 2,5:1 часа (според вида компресия и кодека), както и рендерирането на по-големи 3D проекти. Ако това беше проблем, двупроцесорната машина, препоръчана на приятеля ти щеше да ми го реши. Само да не ме разбереш погрешно - аз съм за двупроцесорните системи, но в случая цената беше по-важна.



    Наложи ми се един път да ми трябва SDI вход, но там вече отиваме към професионалните карти, а ти говориш за полупрофесионални.



    Твоят приятел какви условия е заявил, та са му дали такава конфигурация и откъде са му я дали? Вероятно е заради 3Д анимацията. Може да има (или ще прави) студио - тогава цената е оправдана.

    Както казах и по-горе, на моето запитване за видеомонтаж с Matrox rt x100 Xtreme Pro и уточнен "предмет на дейност" ми дадоха оферта за около 6000 лв.



    Дано съм помогнала, защото наистина решението е трудно. Понякога и 16 000 лв. са малко, понякога и 5000 лв. стигат, и все говорим за "дигитален и аналогов видеомонтаж, 3д анимация"



    В крайна сметка продължавам да препоръчвам да се обърнете към фирмата, препоръчана по-горе (ако не е направено). Те са представители на Matrox, както и на Discreet (3Dsmax) и ще могат да дадат компетентно мнение.





    <font color="blue">offtopic//

    В името на коректното изразяване понятията "дигитален и аналогов монтаж" в случая би трябвало да значат "дигитален монтаж на видеосигнал прихванат съответно от цифрови или аналогови източници"

    Защото монтажът е линеен и нелинеен</font id="blue">.


  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    775
    #11

    16 000 лв??

    мога да направя същата или по-добра за 15000 лв.



    въпроса е дали има кой да ги даде ?




  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #12

    16 000 лв??

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">мога да направя същата или по-добра за 15000 лв.



    въпроса е дали има кой да ги даде ?







    <div align="right">Originally posted by smarty*-*05/03/2004*:* 20:23:43</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Е, както се казва, "да ти имам самочувствието".

    Вземи та прочети написаното от Jenny поне да имаш представа за какво иде реч....

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    775
    #13

    16 000 лв??

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">мога да направя същата или по-добра за 15000 лв.



    въпроса е дали има кой да ги даде ?







    <div align="right">Originally posted by smarty*-*05/03/2004*:* 20:23:43</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Е, както се казва, "да ти имам самочувствието".

    Вземи та прочети написаното от Jenny поне да имаш представа за какво иде реч....



    <div align="right">Originally posted by Lupus*-*05/03/2004*:* 19:52:00</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    добре тогава, коригирам се:



    ПО-ДОБРА конфигурация за 15000 лв.




  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #14

    16 000 лв??

    "На бодлива крава бог рога не дава"

    Ако аз съм на мястото на Lord Steve бих постъпил така:

    Пиша ти заданието и сключваме договор. Ако ти направиш системата за 15000 и тя удовлетворява всички изисквания - получаваш 10% комисионна. Но само при условието, че внесеш предварително гаранция на същата сума на мое име в посочена от мен банка. И ако системата не може да изпълни заданието аз си прибирам гаранцията, а ти системата. ОК?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    775
    #15

    16 000 лв??

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">"На бодлива крава бог рога не дава"

    Ако аз съм на мястото на Lord Steve бих постъпил така:

    Пиша ти заданието и сключваме договор. Ако ти направиш системата за 15000 и тя удовлетворява всички изисквания - получаваш 10% комисионна. Но само при условието, че внесеш предварително гаранция на същата сума на мое име в посочена от мен банка. И ако системата не може да изпълни заданието аз си прибирам гаранцията, а ти системата. ОК?



    <div align="right">Originally posted by Lupus*-*07/03/2004*:* 12:48:09</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Lupus,



    не знам дали Lord Steve ще постъпи така, но аз съм съгласен да сключа договор с всеки който иска - включая и теб.



    ОБАЧЕ....,

    банковата гаранция е от порядъка на 10%(процента).



    както и да е - всеки който иска добър комп. може да се обръща към мен - "Правя компи всякакви!"



    сега се сетих, че може тук да ми искат пари за реклама.....[:P]



    а по въпроса за "магданоса" - няма човек, който да ти внесе 15000 лв. в банка на твое име.... ( така пише в поста ти)





    за договора си прав - има си неустойки, само че кой експерт ще се произнесе по въпроса дали системата "отговаря на изискванията" - може да поканим IBM за мнение, но те ще поискат около "....000$" за експертна оценка..



    пак казвам, че мога да го направя и гаранция ще дам...



    не се натискам - просто казвам че мога да го направя за тези пари - с или без договор.....



    казах




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе