Резултати от 1 до 15 от общо 15

Проблем с обемен бойлер-често вкл. и изкл.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    143
    #1

    Проблем с обемен бойлер-често вкл. и изкл.

    Здравейте. Бойлерът ми е Фламина 40 л., неръждавейкас термометър, мисля че в София ги произвеждат. От около 4-5 години го ползвам. Беше си нагласен да поддържа 50-60 градуса и го държах постоянно вкл.
    Скоро започна да се чуват шумове като пукане и цвърчене (сега само цвърчи) и терморегулатора почна да вкл. и изкл. много на често и бавно да загрява водата, дори след като свалих долния капак и го врътнах повече към +.
    Появи се и сълзене точно на терморегулатора където е врътката за + и - .
    Терморелето ли му е заминало и на какво се дължи това сълзене от топла вода върху него?
    Какво и как мога да го опрявя?


  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re: Проблем с обемен бойлер-често вкл. и изкл.

    Ами без да се види никой неможе да ти каже какво му има. Иначе няма да ме учуди ако се е пробил някъде, както е от неръждавейка. Проблемите се получват по заварките, когато не са качествено направени. Вероятно бавното загряване се дължи на натрупания варовик, както и температурата която потдържа е по висока. Затова и по чето включва и изключва. Решението може да е смяна на фланец или само почистване от варовик. От разстояни толкова. Конкретно тези бойлери незнам какво преставляват.

  4. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #3

    Re: Проблем с обемен бойлер-често вкл. и изкл.

    Без да съм специалист - просто съм имал такъв проблем с 50/60 литров бойлер.
    Не беше супра, но симптомите са същите - минидупки в горната част - после стават по-големи дупки.
    Пробвах заварки с оксижен - за месец-два и после пак - кошмар......
    Изхвърлих го и - нов! И новият се проби - изхвърлих го и - нов!!
    Както беше писал Джером Джером (може и да се повтарям сега) един велосипед или се кара,
    или се потяга......... Моят съвет е - нов!
    Ако можеше и с жените да е така))))

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #4

    Re: Проблем с обемен бойлер-често вкл. и изкл.

    Без да се отвори нищо не може да се каже. Предполагам, че е натрупал варовик върху нагревателя, който пречи на топлоотдаването и изключва защитата. А щом и сълзи значи, че белята не е сама. Аз имах подобен проблем с една Фламина 50л, който на всичко отгоре и гръмна и като го отворих видях и куп други проблеми. Оттогава за тази марка не искам и да чуя. Белите фирми дават 5г. пълна гаранция и 10г. на неръждаемия водосъдържател. Ти имаш ли ги тези условия - нямаш ги, нали? Моят съвет е: щом се чувстваш недостатъчно компетентен - не се залавяй с тази отговорна работа. От друга страна в сервиза ще ти вземат пари, колкото за половин нов, така че май най-добре е нов, но бягай от тази марка!

  6. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #5

    Re: Проблем с обемен бойлер-често вкл. и изкл.

    Нераждевейка много лесно се запоява с мек(оловно-кален припой) и ортофосфорна киселина за флюс.
    На дупката се слага парче медна ламарина или монета и се калйдисва.Повече от няма да протече.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    143
    #6

    Re: Проблем с обемен бойлер-често вкл. и изкл.

    " Белите фирми дават 5г. пълна гаранция и 10г. на неръждаемия водосъдържател. Ти имаш ли ги тези условия - нямаш ги, нали? "
    Точно такава гаранция имам, но дано да я намеря... и да видя ще е признаят ли.., че отдавна беше поне 7 години са минали и пак ще ви информирам.
    Благодаря за отговрите.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    64
    #7

    Re: Проблем с обемен бойлер-често вкл. и изкл.

    Терморегулатора на фламините е общ с защитата в един корпус , варовик ще има няма как , а теча най вероятно е от изпечено и втвърдено уплътнение на нагревателя или фланеца или пък от металната тръба в която влиза сондата.
    По добро от елдом инвест няма , чудя се как може да сложат всичко в едно при фламина а не както при елдома отделно термо защита и терморегулатор , въобще не искам и да мисля ако се скапе тая измишльотина и не изключи какво ще стане , по страшно е от взрив дори.
    Ето това е гениалната инженерна мисъл , компактно но калпаво.



    Специално на потърпевшия препоръчвам да разглоби фланеца , почисти варовика , смени уплътненията и терморегулатора.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    143
    #8

    Re: Проблем с обемен бойлер-често вкл. и изкл.

    Как се разглабя този фланец, 1. трябва да се източи водата ли? Трябва ли бойлера да се свали от стената? С ел. инсталациийте съм на ясно но с другите неща на бойлера не съм запознат. Ако може малко помощ ?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    64
    #9

    Re: Проблем с обемен бойлер-често вкл. и изкл.

    Доста по удобно е ако се свали бойлера , махаш меките връзки и кабела за захранването , изчакваш да се изтече бойлера, сваляш го от стената отваряш отдолу декоративния капак и разглабяш.
    Наскоро ми протече елдомския бойлер , проблема е че уплътненията се втвърдяват и пропускат вода , смених си нагревателя анодната защита и всички гумички и бойлера е като нов.


    Това ли е отдолу при твоя .

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    143
    #10

    Re: Проблем с обемен бойлер-често вкл. и изкл.

    Цитат Първоначално публикувано от drago7708
    Това ли е отдолу при твоя .
    нещо подобно е. Как се маха терморегулатора-направо го издърпвам ли, че не забелязах да е хванат с болтове? После този капак ли се сваля и отдолу ли т.нар. фланец (не знам как изглежда и с какво се развива) . Благодаря за съветите. Не можах да си намеря гаранционната карта-още е търся- спомням си че беше 5 год. за ел. и 10 за водосъдържателя (надявам се той да си е здрав), а тези 5-те за ел. са минали така или иначе. Всъщност до скоро бойлера си работеше перфектно, просто исках малко повече да загрява водата понеже го бях нагласил на около 50 градуса и си стоеше вкл. нонстоп. И малко го врътнах към + на терморегулатора. И след това забелязах това свистене(цвърчене и малко попукване) и по-късно и капката на врътката за темп. на терморегулатора. Освен това и заземяването в клемата постегнах, нещо беше хлабаво.Другите кабели -фаза и нула са ОК. Ключа за пускане /спиране след 2 смени(стопяваше се)преди повече от 2 години го махнах и направо директно в клемата сварзах бойлера към захранването.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    64
    #11

    Re: Проблем с обемен бойлер-често вкл. и изкл.

    Терморегулатора го дърпаш надолу , няма болтове , а на снимката между двете черни клеми има болт вгледай се , развиваш го и вадиш фланеца като го избуташ навътре и го завъртиш така че да излезе през елипсовидния отвор.
    Смятам че казана ти е здрав , и че ще се разминеш само с нагревател уплътнения и терморегулатор.
    ТЕРМОРЕГУЛАТОРА Е 15ЛВ, УПЛЪТНЕНИЯТА И НАГРЕВАТЕЛЯ НЕ ЗНАМ НО ЕДВА ЛИ ЩЕ СА ПОВЕЧЕ ОТ 10 ЛВ.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    143
    #12

    Re: Проблем с обемен бойлер-често вкл. и изкл.

    Махнах фланеца, почистих варовика-направих промивка на бойлера отвътре с маркуч. Нагревателя се беше нацепил надлъжно.Терморегулаторa(пише че е италиански) ми изглежда в добро състояние-няма видими поражения. Дали да го разглобя-гледам има 2 болтчета и да погледна дали няма болуци в него или по добре да го пробвам и да видя как се държи след като сменя нагревателя? Нагревателя явно се продява с фланеца -занитен е към него ?
    Ще потърся по търговийте -дано да има такива.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #13

    Re: Проблем с обемен бойлер-често вкл. и изкл.

    Терморегулатора на го разглобявай. Вероятно му няма нищо, пък и да му има нищо няма да можеш да направиш.

  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #14

    Re: Проблем с обемен бойлер-често вкл. и изкл.

    Mоята препоръка е; сменяй всичко - и терморегулатора, и защитата заедно с нагревателя. Гаранцията на ел.инсталацията (5год.) е изтекла и вече никой не гарантира твоята сигурност! Дай някой лев горница за да спиш спокойно!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    143
    #15

    Re: Проблем с обемен бойлер-често вкл. и изкл.

    Още се въртя с този бойлер. Купих фланец и уплътнение за него, което се оказа че не е за Фламина това уплътнение.После си намерих вярното уплътнение, добре че не се опивах да монтирах с грешното. Нагревателя който купих пак оттам за 15 лв ме съмнява за менте (китайско) и май ще го връщам. Меден е , не пише производител,пише само 2004 2.2квт, но при замерване няма и 2 квт. В магазина викат че бил "заводски". Дали е така или е менте ? Някой друг попадал ли е на менте нагреватели? Страх ме е да го монтирам-все пак това не е партигрил а бойлер ! За 20 лв. видях в друг магазин.италиански нагревател,като старият ми 2.5квт. Освен това на този "заводския" нагревател като му сложих уплътнението (купено от същия магазин) не успях да завия болта - уплътнението на нагревателя е по-дебело и болта не стига до резбата. Явно ще избягвам да пазарувам в магазина на http://www.electroprogres.com/, особено ако не ми върнат парите за нагревателя. - Върнах нагревателя и си купих италиянски-2.5квт , такъв какъвто беше старият.
    Взех си и още едно ново уплътнение за фланеца,понеже първото се наряза малко при набутването на фланеца(с поставено уплътнение) в казана. Сега ще се опитам да надяна уплътнението на фланеца както е в казана,за да не се прореже пак.Може би така се прави,но не знаех.- Така стана. . Трудно се ремонтират тези Фламина,понеже е с болт нагреватля и трудно се фиксира (мръднеш ли малко-почваш пак да го наместваш отначало) Да бяха го направили с гайка, ама... Благодаря на всички за съветите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Обемен бойлер - вид
    От pipe82 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 6
    Последно: 03-11-11, 13:21
  2. Таймер вкл./изкл.
    От avast3 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 7
    Последно: 11-10-10, 12:23
  3. Отговори: 5
    Последно: 24-10-09, 13:37
  4. Пукане на колони при ВКЛ/ИЗКЛ на РС
    От lightmaster във форум Общ - хардуер
    Отговори: 38
    Последно: 29-05-04, 16:25
  5. Проблем с изкл. на Win XP.! -Help!!!
    От SEA DRAGON във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 08-11-01, 18:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе