Резултати от 1 до 12 от общо 12

Ремонт на пералня във Варна?...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    58
    #1

    Ремонт на пералня във Варна?...

    Дайте акъл плс! Пералнята на мама (ZANUSSI AQUACYCLE 1000 /FLA 1002W) се строши - стърже зверски като пере. Дайте някой тел на майстор във Варна! Мерси предварително.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #2

    Re: Ремонт на пералня във Варна?...

    Блок 64 ли беше или 68 ми май . в Чайка . Там има сервиз на перални .

    Най- вероятно лагери от изпуснала семеринга. Можеш и сам - играчка 2 дни. Трябва да се свали барабана .
    Нови лагери, нова семеринга / лагери и семеринга от "Регал" на ул. Кракра след светофара на ул. Бенсковски в посока колелото . Пада се веднага в дясно .Има чешки лагери на сносна цена. / Малка тайна - и сервиза от бл.68 пазарят оттам семеринги и лагери/.
    Почти сигурно е, че месинговата втулка на остта на барабана /по нея се трие семерингата/ ще е за нова .Старата ще е надрана или с канал. Прави се на струг , на котлон се нагорещява и се слага на остта / пресова сглобка/. после е добре барабана с втулката да се качи пак на струг - центрова се много добре и 1 шлайфче.
    После сглобяване. ако пералнята е със сушилня - да се забрави използването и поради уникалното качество на семерингите.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    72
    #3

    Re: Ремонт на пералня във Варна?...

    СОНИЙО - официaлен сервиз на Zanussi, Indesit, Whirpool, Ariston, Candy, BEKO, Samsung. Адресите им са ул.Полк.Свещаров тел.63 48 13, и ул.Басанович, тел.33 48 48, 0888 34 04 28. Данните са от една визитка , която имам.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    323
    #4

    Re: Ремонт на пералня във Варна?...

    Цитат Първоначално публикувано от kris11
    Най- вероятно лагери от изпуснала семеринга.
    или банел от сутиен между казана и барабана.
    Цитат Първоначално публикувано от kris11
    Можеш и сам - играчка 2 дни. Трябва да се свали барабана .
    Препоръка: закарай я на сервиз, ако не искаш да си създадеш ядове!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #5

    Re: Ремонт на пералня във Варна?...

    Цитат Първоначално публикувано от zdravkich
    СОНИЙО - официaлен сервиз на Zanussi, Indesit, Whirpool, Ariston, Candy, BEKO, Samsung. Адресите им са ул.Полк.Свещаров тел.63 48 13, и ул.Басанович, тел.33 48 48, 0888 34 04 28. Данните са от една визитка , която имам.
    Да бе да велика фирма - не могат да си купят цял лист нагревателен миканит , ами ходят да просят парчета или бартер от "Дучев и син" - не говоря празни приказки - клиенти ми са и 2 те фирми. Колега недей дава напразни съвети.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    72
    #6

    Re: Ремонт на пералня във Варна?...

    kris11 не познавам начина на работа на Сонийо и хич не ме интересува какво си купуват и какво вземат на бартер от другите си колеги в бранша. Като си толкова велик и разбиращ ти дай на колегата полезна информация , за да си отстрани проблема с пералнята. Не давам напразни съвети, а просто информация , а избора е на колегата дали към този сервиз или някой друг ще се обърне , за да му отстранят проблема.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #7

    Re: Ремонт на пералня във Варна?...

    Цитат Първоначално публикувано от zdravkich
    kris11 не познавам начина на работа на Сонийо и хич не ме интересува какво си купуват и какво вземат на бартер от другите си колеги в бранша. Като си толкова велик и разбиращ ти дай на колегата полезна информация , за да си отстрани проблема с пералнята. Не давам напразни съвети, а просто информация , а избора е на колегата дали към този сервиз или някой друг ще се обърне , за да му отстранят проблема.
    Посочил съм адрес откъде да си купи и лагери и семеринги на сносна цена, а не да му доят мляко от папагал. След като не познаваш работата на Сонийо - защо даваш препоръки ??
    Знам им работата колко струва и затова съм писал.
    Повярвай ми- мързи ме да пиша празни неща , а и времето ми е кът. Стремя се да давам максимално точно инфо , а не да вадя вода от 9 кладенеца .

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #8

    Re: Ремонт на пералня във Варна?...

    Блок 68 в Чайка.

  11. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #9

    Отговор: Ремонт на пералня във Варна?...

    А да събудя темата че и на мен ми трябва майстор на перални. Аристон - "Маргарита" е модела. Предполагам е проблем с датчик защото не спира да пълни водата и започва да прелива ако не я спра ръчно. Иначе си пере.....
    Та препочръчайте някой свестен сервиз който ходят по домовете защото нямам никакво намерения да я мъкна до там - тежи ужасно.
    Или пък кажете къде да НЕ ходя.

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #10

    Отговор: Ремонт на пералня във Варна?...

    позната картинка отпреди няколко години

    най-вероятно мръсотия ти е запушила тръбичката долу на филтъра (или самият филтър се е затлачил)

    отваряш капачето, махаш филтъра, побеждаваш изливащата се близо литър вода , почистваш, може и с продухване, и готово

    ако е това де, но най-вероятно е...

  13. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #11

    Отговор: Ремонт на пералня във Варна?...

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    позната картинка отпреди няколко години

    най-вероятно мръсотия ти е запушила тръбичката долу на филтъра (или самият филтър се е затлачил)

    отваряш капачето, махаш филтъра, побеждаваш изливащата се близо литър вода , почистваш, може и с продухване, и готово

    ако е това де, но най-вероятно е...

    Вероятно това е причината или пък самият пресостат, но вярвам не бихте възразили с Пат ако направя едно уточнение:
    -На Аристон се запълва една пластмасова тръба, единия край на която е в дебелият маркуч излизащ от дъното на ваната, а от другият край излиза маркучето за ниворегуатора(пресостата).
    Тази тръба е разположена до ваната и е далеч от филтъра.
    Почиства се и ...

  14.  
     
  15. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #12

    Отговор: Ремонт на пералня във Варна?...

    Честно казано причината не ме интересува толкова, трябва ми някой който да реши проблема. Не ми се ще да почвам да се занимавам и с перални...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Ремонт на PC колонки във Варна?
    От gandalfgrey във форум Тонколони
    Отговори: 2
    Последно: 23-08-11, 11:33
  2. Отговори: 0
    Последно: 24-06-11, 13:02
  3. Продавам пералня Crown - за Варна
    От AlexK във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 02-06-11, 08:59
  4. Ремонт на Sony DSC W30 Варна
    От polaris във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 26-01-10, 11:26
  5. Ремонт на пералня ?
    От KTT във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 3
    Последно: 28-01-07, 09:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе