Резултати от 1 до 3 от общо 3

проблем с пералня Хотпойнт Аристон

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    88
    #1

    проблем с пералня Хотпойнт Аристон

    притежаваме пералня Аристон хотпойнт, модел CDE129. жената днес е пуснала както винаги да изпере, но когато е дошло време за центрофугата пералнята е спряла като са светнали бутоните "super wash" i "1200-600", които заедно с бутона СТАРТ мигали.Тогава тя е изключила пералнята, след това пак е пуснала и е стартирала на програмата за изпомпване на водата, но ... ефект никакъв. тогава пробвах и аз, но .. пак същия резултат - видимо имаше половин пералня вода, но нищо не изпомпваше , а само се чуваше леко и постоянно бучене. Изключих е .. и разместих отводнителните маркучи отзад.... тогава нивото на водата в пералнята започна да спада. след като извадих дрехите установих, че на дъното й барабана е покрит с 2 пръста вода... пак размърдах маркучите но ..нищо не стана. Отвих пробката (поне така си мисля, юе се казва, но на английски в превод е самопочистваща помпа "self cleaning pump") отдоло отпред като си мислих, че е запушена и от това е проблема, но ... уви водата си изтече от там, а там няма и грам мръсотийка!
    ако някой ми даде съвет .. от какво би могло да е това... защото оставам с впечатление че може да има проблем с .. отводнителната помпа?!

    никъде в ръководството не е написано при въпросното мигане на посочените от мен по-горе бутони какъв би могъл да е проблема!

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re:проблем с пералня Хотпойнт Аристон

    Това е идникация за някаква грешка. Пералнята е за сервиз. Много е верояно платката да е за смяна. Случва си при всички перални.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    88
    #3

    Re:проблем с пералня Хотпойнт Аристон

    причината -- във филтъра имаше пластмасов елемент от дреха с размера на 1 стотинка!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Пералня Аристон AML129 пере но прехвърля на изплакване
    От vesso_ във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 24-04-13, 10:48
  2. Нечисти дрехи с пералня Аристон, защо?
    От uzunova_k във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 3
    Последно: 19-11-12, 23:16
  3. Проблем с пералня Хотпойнт Аристон
    От tottenham във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 05-12-10, 08:19
  4. Проблем с чисто нова пералня Аристон
    От zograffa във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 4
    Последно: 02-01-10, 19:39
  5. ПРОБЛЕМ С ПЕРАЛНЯ АРИСТОН AVD 109
    От vincho във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 24-01-09, 21:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе