Резултати от 1 до 13 от общо 13

Проблем с пералня Ariston ALD 120.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    77
    #1

    Проблем с пералня Ariston ALD 120.

    Здравейте, приятели! От известно време имам проблем с пералнята, която е Ariston ALD 120, така пише в ръководството. Когато проблема започна, пералнята приключваше програмата и започваше да пере отначало. От няколко дни обаче, започна да премигва (включва се и се изключва много бързо), а понякога направо се изключва. Когато се изключи и не се включи, изчаквам известно време, включвам я в тока отново и пак заработва. Днес например я пуснах на една програма, която е 30 минути. Работеше 5 минути и започна програмата отначало. След като започна отначало, работеше 12-13 минути и пак същия номер. С две думи - няма определен момент, в който се проявява проблема. Днес един майстор се опитваше да ме убеди, че проблема е в помпата, която не работела коректно и бъркала електрониката, но се оказа, че не е от това (както и предполагах). Сменихме я, но проблема все още си го има. Можете ли да ми кажете какво е според вас? Дали има смисъл да хабя пари в нея или нарпаво да търся нова? Пералнята е 13-14 годишна и работеше перфектно. До момента са сменяни само лагери, но май това ще е краят. За жалост... Благодаря!

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2

    Отговор: Проблем с пералня Ariston ALD 120.

    Я провери:

    1 четките на двигателя
    2 ниворегулатора
    3 температурен датчик
    4 нагревател за утечка на корпуса

    Ако не можеш сам,смени майстора!

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    77
    #3

    Отговор: Проблем с пералня Ariston ALD 120.

    По принцип, първия на който звънях каза, че тези симптоми най-вероятно означават програматор, а това не се наемал да го прави, защото се прецаквал пак много скоро. Аз категорично не разбирам от тези неща, но вчера платих на този и днес съм го викнал да идва и да гледа какво е надробил.

  5. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #4

    Отговор: Проблем с пералня Ariston ALD 120.

    Докато се стигне до памет и процесор,трябва да се проверят тези неща,а може и някой електролитен кондензатор да е дал фира.
    Те „Големи майстори”веднага платката да се сменя! И платките се ремонтират!
    Сменят се,когато има проблем с процесора!
    Ами,ако четките са към края и колектора е зацапан???
    Което е нормално за 13-14 годишна пералня.
    Тези „ специалисти”,така работят-сменят платки,докато пералните заработят както трябва.
    Щом вдигна бялото знаме-нова пералня!


    Не какво е надробил,ами да ти върне левчета и да си ходи!
    Този пост е редактиран от Viking72; 04-08-17 в 15:22.

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    77
    #5

    Отговор: Проблем с пералня Ariston ALD 120.

    Току-що беше тук отново. Извади мотора и аз бях свидетел, че четките бяха в много добро състояние. Провери нагревателя, датчика и нивомера и според него проблем в тях няма. В крайна сметка реши, че проблема е в електрониката и взе платките, които щял да даде на някакъв, който се занимава с такива неща. Цената за ремонта е 40 лева, които не съм му платил. Когато ги монтира обратно, очаквам проблем да няма, защото в противен случай директно го гоня. От първия сервиз, в който звънях ми казаха, че проблема най-вероятно е софтуерен и изобщо не искаха да се нагърбят да го отстраняват, защото много бързо се появявал пак.

  7. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #6

    Отговор: Проблем с пералня Ariston ALD 120.

    Това вече е друго.
    Софтуерен-имали са предвид загуба на памет.
    Тази пералня е работила 13 години.
    При отстраняване на проблема,пак ще си работи машината.

    Сигурно се е усъмнил в някой елемент/и/,пералнята ще стане.
    Този пост е редактиран от Viking72; 04-08-17 в 16:22.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    77
    #7

    Отговор: Проблем с пералня Ariston ALD 120.

    Надявам се проблема да се реши, защото пералнята е наистина добра и проблема ми повече този, че не искам да се разделям с нея, отколкото че ще трябва да дам пари за нова.

  10. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #8

    Отговор: Проблем с пералня Ariston ALD 120.

    След ремонта,ако обичаш дай информация за решението му.
    После ще ти напиша на лични,какво си мислех.
    Ако имаш проблем пиши, имам нещо в предвид.
    Този пост е редактиран от Viking72; 06-08-17 в 11:29.

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    77
    #9

    Отговор: Проблем с пералня Ariston ALD 120.

    Здравей, Викинг. Днес трябваше всичко да е окей, но се оказа, че някой не си е свършил работата като хората. "Майстора" дойде, свърза горния панел с дисплея, после свърза и централната платка. Пуснахме пералнята, дисплея светна, но когато стартирахме една 2 минутна програма, минаха 5-6 секунди и стана някакво късо - чу се съвсем лек гърмеж, светна и замириса на изгоряло. Свалихме централната платка и се оказа, че се е издънил някакъв транзистор... Идеално се виждаше мястото, където е почерняло. Оставих му платката, да я дава където иска да я оправят. Питах го изрично подлежи ли на ремонт и той каза "да". Аз от тези работи не разбирам, но според него, можело да има миниатюрна капка припой и заради това да се е получило това. Иначе, не се съмнява, че всичко е свързал като хората. Разбира се, пари не съм му давал и нямам намерение да му дам, докато не видя пералнята да работи, и то както трябва. Най-много да стане така, че той да дава на мен, ако не успеят да оправят платката. Много съм разочарован. Направо ми писна вече от неадекватници...

  12. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #10

    Отговор: Проблем с пералня Ariston ALD 120.

    При положение,че не могат да я оправят!
    Ще ми е пратиш в Пловдив.
    Има човек,който ще я оправи,важното е да не сте опукали процесора.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #11

    Отговор: Проблем с пералня Ariston ALD 120.

    Имате ли снимка на фабричните означения на платката?
    По part number може да се намери или нова с гаранция, или втора употреба работеща.
    Това с ремонта, гърменето и т.н. е ала-бала. Кой-знае какво вече е поправено или по-скоро повредено.
    Не случайно специалистите искат двойно и тройно заплащане, щом разберат, че някой "майстор" преди тях се е учил на някакво изделие.
    Аз лично вече не бих се доверил на тази платка.
    Може да направи късо съединение, да подпали уреда или апартамента.

    Защо си тровите нервите, а не продадете пералнята за резервни части?
    Новите са с поне 3 години гаранция и после - нова.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    77
    #12

    Отговор: Проблем с пералня Ariston ALD 120.

    Приятели, платката уж е отремонтирана и при първото си пускане, проблем нямаше. Сега пералнята работи за втори път след ремонта и до момента няма проблем. Не знам какъв е бил проблема с прекъсването на пералнята, тоест - какво е ремонтирано на платката, но знам, че когато се прецака, беше гръмнал транзистор. Ако пак направи проблем, най-вероятно ще взема нова пералня, а тази ще продам на части. Когато я видях вътре, не можех да повярвам, че това е 13-14 годишна пералня. Всичко блести, сякаш е чисто ново, а мотора е в перфектно състояние. Не знам цените на частите втора употреба, но ако се стигне до там, ще разпитам тук!

  16. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #13

    Отговор: Проблем с пералня Ariston ALD 120.

    Пералня,се разпродава:
    изгнила ламарина
    скъп ремонт-над 50% от цената на нова
    няма резервни части
    има левчета за нова
    Щом работи,нямаш ядове-проблема няма да ти кажат...
    Този пост е редактиран от Viking72; 12-08-17 в 22:50.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с пералня ARISTON AQXD 129 пълни вода непрекъснато
    От krdim във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 14
    Последно: 22-01-18, 18:32
  2. Проблем със пералня Ariston Margherita 2000 AL89XS
    От Different във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 4
    Последно: 09-05-13, 09:24
  3. Проблем с нова пералня/сушилня Hotpoint Ariston...
    От Wish_Master във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 30-05-11, 15:02
  4. Пералня със Сушилня -Ariston ARMXXD 129 EU
    От ferrarif1 във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 27-10-10, 16:44
  5. Проблем с пералня ARISTON AVF 109
    От PhantomUser във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 25-11-08, 21:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе