Резултати от 1 до 7 от общо 7

Ariston фурна дисплей премигване

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    12
    #1

    Ariston фурна дисплей премигване

    Здравейте, търся съвет.

    От вчера дисплея на фурната мига, направих 3сек клипче да ви покажа: https://youtu.be/EsANL_qwVpU

    Аристон фурна с плот, всичко си работи, просто дисплея си мига. Включих я в друг контакт, все тая.

    Някакви идеи какво може да е, как да го оправя и т.н....

    Мерси!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #2

    Отговор: Ariston фурна дисплей премигване

    Притегни и болтовете с които е свързан кабела към печката и в щепсела, а ако има нагаряне най-добре ги смени. Може да пробваш и с удължител към контакти на друг токов кръг, да не би да е разхлабена нулата от таблото на този..

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,571
    #3

    Отговор: Ariston фурна дисплей премигване

    Това 100% не е проблем от силовото захранване. Някоя филтрация по платката може да е проблема.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    12
    #4

    Отговор: Ariston фурна дисплей премигване

    Ще пробвам днес/утре и ще пиша пак, благодаря ви!

    Първата ми мисъл и на мен бе слаб контакт на 0-та, погледнах вчера преди да пиша там където захранващия кабел се свързва вътре в печката, всичко беше затегнато и без нагарки.
    Пробвах и друг контакт, макар и част от същия кръг, тъй като не ми се разглобяваше контакта. Мина ми през ума и проблем в самия кръг, най-малко вероятно ми се струва все пак, пералнята например не го прави този номер. За да елиминирам проблем в щепсела, ще погледна и него.
    Пробвах след това да разкача предния панел с дисплея, ама италианците не са се сетили да ползват неръждавейка крепеж... та така. Като се сетя тези дни ще взема отверките от колата и пак.

    Иначе точно под дисплея липсва около 2 санта от уплътнението на фурната, което води до повече топлина и влага към него.
    Знам ли, ако се окаже дисплея самостоятелно на платка и проблема е в него, бих го сменил.
    Към момента всичко си работи, но от това нещо се контролира фурната- таймер/отложен старт мисля. И от съображение за сигурност, ще трябва да разбера какво става.
    Аааа и друг вариант, зачудих се дали не мога да го изключа просто и да го прескоча екранчето

    - - - - - - - - - - EDIT

    Отварях сега пак. Клеясалия винт с клещите... Разкачих часовника, снимки добавям.










    - - - - - - - - - -

    Та явно е подложен блока на високи температури и изпарения....
    Намерих го за 2500 рубли+400 за доставка.... https://zipinsk.ru/products/taimer-d...-253-121-214bu
    И нещо много подобно http://nikelectric.com/product_info....oducts_id=4883
    Погледнах и в продавалника, нищо там.

    При сваляне на клемите, една от сините беше поклеясала и трудно излезе. Почистих с ракия майтапа на страна, мисля, че са добре клемите. Кондензаторите на поглед бяха добре също... Онова бялото SCHRACK дето пише ми е малко съмнително. По него имаше по-доволно следи от манджи...
    Сглобих си я обратно и всичко е както преди- работи идеално, но дисплея мига.

    Та... на официалния сервиз на Аристон му намерих координати... обръщам се първо към вас. Всякакви идеи- нещо да меря, да сменям, клеми, някакви хора от Пловдив да препоръчате да им оставя платката или пък места с части.

    Ааа и още нещо. Това цялото не мога ли да го byepass-на??? Аз така и не се загледах кой кабел къде отива. Но това нещо си го представям в крайна сметка да е прекъсвач програмируем с копчета и екранче, може и звънче да има. Мисля, че командва само фурната. Не се ползват функциите му, служи ми само да гледам колко е часа....
    Та гледайки снимките, какво ще стане ако вържа всичките сини заедно???
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    • Тип файл: jpg 1.jpg‎ (31.9 KB, 971 Прегледи)
    • Тип файл: jpg 2.jpg‎ (98.4 KB, 1108 Прегледи)
    • Тип файл: jpg 3.jpg‎ (68.2 KB, 1025 Прегледи)
    • Тип файл: jpg 4.jpg‎ (94.5 KB, 1123 Прегледи)
    • Тип файл: jpg 5.jpg‎ (97.4 KB, 1130 Прегледи)
    • Тип файл: jpg 6.jpg‎ (107.4 KB, 1081 Прегледи)
    • Тип файл: jpg 7.jpg‎ (46.2 KB, 1042 Прегледи)
    Този пост е редактиран от bukalex; 10-07-18 в 16:06.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #5

    Отговор: Ariston фурна дисплей премигване

    Някъде под сегментните индикатори (цифричкити) няма ли нещо като интегрална схема / процесор.
    Обикновенно такива индикатори се управляват динамично, т.е. светва едната цифра за няколко милисекунди, гаси се, после светва следващата и така се изреждат. Остава се с впечатление, че всички светят едновременно.
    Предполагам, че ако копчетата на котлони и фурна са на изкл. положение едва ли може да се задейства нещо от тази платчица с дисплейче.
    Поне при мене е така.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    12
    #6

    Отговор: Ariston фурна дисплей премигване

    Предполагам ще има и чип някъде, като ми дойде пак музата ще проверя. Като се замисля наистина платката не би трябвало да включи сама нищо.

    И все пак, до платката стига 1 фаза и 2 нули... много логично ми се струва да разкача всеки кабел, моста в коша, фазата сама изолирана и двете дебели нули заедно.

    Ще пиша пак.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #7

    Отговор: Ariston фурна дисплей премигване

    Тя НУЛА е една,иначе за фазите...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Премигване на екрана.
    От rump във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 23-06-19, 18:15
  2. Проблем с дисплей на пералня Hotpoint Ariston ARXD 109
    От Katalina във форум Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 06-11-17, 09:00
  3. Проблем с уплътнение на фурна Hotpoint - Ariston
    От kojcho във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 06-10-16, 22:17
  4. Фурна Бош - нов заден панел или нова фурна?!
    От tikettiket във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 21-07-13, 09:34
  5. Премигване на тв Самсунг
    От avenger във форум Samsung телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 09-07-13, 07:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе