Резултати от 1 до 2 от общо 2

Растът гъбички в кондензната тръба!?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #1

    Растът гъбички в кондензната тръба!?

    Здравейте, колеги!
    От 5-6 години имам комбиниран фризер-хладилник Electrolux. От 1-2 години започна да прави проблем. В тръбичката за оттичане на конденза от хладилната част, започна да се образува гъба. Явно влагата и топлината от изпарителя са рай за нея. Когато гъбата стане прекалено голяма, запушва отвора и конденза изтича през уплътненията на вратата. Хладилникът започва да издава "хъркащ" звук и се вакуумира. Да се отвори вратата е цяло изпитание. До сега го лекувах, като почиствах входната част на отвора с подръчни средства, а самата тръбичка продухвах с шлаух, през който "надувам бузи" . Дава временен ефект, но започва да ми писва. Порових се набързо в интернет, но не намерих лек. Ако някой се е сблъсквал с такъв проблем или има някакви идеи, нека пише.

    П.П. Работя с машини, които използват вода, чиито pH, соли и т.н. параметри се контролират. За премахване на такива гъби по тръбите на машините, използваме специална химия, но ме е страх да я приложа в домашни условия

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    192
    #2

    Re:Гъба в кондензната тръба

    Колега,ще ти дам моя съвет.Може да е старомоден, но според мен е ефикасен.
    Сипваш в една купичка малко вода,малко сода и малко оцет.Разтворът кипва!Сипваш го в отводнителната тръбичка.
    Това изгаря гъбичките.Няма да спре нацяло понататъшното им развитие,но доста по-рядко ще използваш шлаухката.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. пробита тръба за газ
    От mitakazxc във форум Отопление
    Отговори: 8
    Последно: 09-03-14, 12:53
  2. При удължаване със заварка на 12мм тръба с парче 6мм тръба проблем ли е?
    От kristian_nk във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 37
    Последно: 03-04-12, 23:25
  3. Изгнила тръба
    От vassiljp във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 1
    Последно: 02-09-11, 18:30
  4. Тръба на аспиратор
    От mooncow във форум Бяла техника
    Отговори: 6
    Последно: 22-08-08, 23:49
  5. Panasonic - по турбината има бели гъбички приличащи на мухъл
    От Freestyle във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 9
    Последно: 02-08-06, 14:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе