Резултати от 1 до 7 от общо 7

Тръба на аспиратор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    37
    #1

    Тръба на аспиратор

    Здравейте,
    кухнята ми ще се намира в различна стая от комина. Ще се наложи да пусна тръба от аспиратора до комина (около 3 метра, права линия е) и да я зазидам с гипс-картон. Въпросът е за тези допълнителни 3 метра трябва ли да използвам от тия гъвкавите тръби за аспиратор (дето са разтегливи от един материал подобен на ламарина) или да си сложа нормална PVC тръба? втория вариант ми изглежда по-сигурен? Все пак тръбата е много по-здрава. Какво ще препоръчате? Мерси

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    3
    #2

    Re: Тръба на аспиратор

    Аз лично бих избрал PVC тръба,защото може да се каже,че е вечна.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,198
    #3

    Re: Тръба на аспиратор

    Има обаче един недостатък - действа като акустичен усилвател! Иначе казано - усилва бученето на моторите на аспиратора. затова е добре да се обезшуми с някаква вата или нещо от сорта, като преди това се вземат мерки и срещу конденза, който може да се появи и при двата вида тръби.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #4

    Re: Тръба на аспиратор

    в твоя случай и аз бих избрал пластмасова тръба щом ще се скрива с гипс картон .за конденз и шум не се притеснявай изобщо.при мен понеже тръбата е външна съм използвал от тези алуминиевите разтегливите ,за 7 години не е мръднала.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    37
    #5

    Re: Тръба на аспиратор

    Мен друго ме притеснява също - PVC тръбата е с диаметър 110 (вътрешно 106), а на абсорбатора е 120
    това стесняване няма ли да намали много всмукателната мощност за 3 метра разстояние?

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #6

    Re: Тръба на аспиратор

    не се притеснявай,разликата е пренебрежимо малка .просто ще трябва да загрееш и разшириш края на тръбата който ще влиза в аспиратора.или да търсиш накакъв преход.

  8.  
     
  9. lrn
    lrn е офлайн
    Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    183
    #7

    Re: Тръба на аспиратор

    По добре е PVC, защото е гладка и загубите от тяга ще са по-малки. При тази дължина да не се изненадаш че дърпа по-малко.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. При удължаване със заварка на 12мм тръба с парче 6мм тръба проблем ли е?
    От kristian_nk във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 37
    Последно: 03-04-12, 23:25
  2. Аспиратор без клапан
    От Shmi във форум Бяла техника
    Отговори: 13
    Последно: 05-02-12, 00:28
  3. кабел за аспиратор
    От mygyl във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 4
    Последно: 30-09-10, 00:43
  4. Уплътнение на розетка (аспиратор)
    От arlina във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 7
    Последно: 21-12-09, 14:24
  5. Размер на въздуховодната тръба за аспиратор
    От pinkbird във форум Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 30-11-09, 15:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе