Резултати от 1 до 8 от общо 8

ремонт на компресорче-филипинците къртят,а тук къде го правят

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. cvb
    cvb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    281
    #1

    ремонт на компресорче-филипинците къртят,а тук къде го правят


  2.  
     
  3. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #2

    Re:ремонт на компресорче-филипинците къртят,а тук къде го правят

    Изгорели крушки не се ремонтират

  4. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #3

    Re:ремонт на компресорче-филипинците къртят,а тук къде го правят

    Начина на пренавиването издава решителна липса на умения в дадената посока, но ползването на пластини за фиксирането ротора при стягането на статора към корпуса пък е нещо твърде важно , а малцина го знаят.
    Има компресори които си струва да се ремонтират.
    Разбира се - не тези за дом.хладилник

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #4

    Re:ремонт на компресорче-филипинците къртят,а тук къде го правят

    Подобни кадри можеха да се снимат в нашите Техникуми преди 25 години и повече - тогава имаше ( и е имало) истинско техническо средно образование. Сегашните "професионални гимназии" са срам и позор.

  6. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #5

    Re:ремонт на компресорче-филипинците къртят,а тук къде го правят

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Подобни кадри можеха да се снимат в нашите Техникуми преди 25 години и повече - тогава имаше ( и е имало) истинско техническо средно образование. Сегашните "професионални гимназии" са срам и позор.
    До подобно на видяното от тези кадри положение надявам се да не се стига никога.Колкото и да сме я закъсали чак толкова не бива.
    Всеки, който е пренавивал двигател с ужас ще гледа как не бива да се нарежда прешпан, как не трябва да се взимам мярка за намотката, съвсем ще зяпне при вида на намотка навита в/у тръба( съответно не може да направена на части и плюс това е преплетена от свалянето и от тръбата.
    Полагането на намотката е съответно е не по-малко бездарно.Обшиването също е "върха" и разбира се без ключове.Връзките м/у секциите са единственото изпълнено като за тройка. Въобще този клип ме остави без думи.
    Дай боже никога да не падаме до такива безумия.Макар не виждам основания за оптимизъм.
    А клипа е от две части.Във втората професионалист сглобяваше компресора, а статора му не е пренавиван.Познава се по формата на секциите и обшиването.


  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #6

    Re:ремонт на компресорче-филипинците къртят,а тук къде го правят

    Не казвам, че така трябва да се прави . Не мисля, че това на клипа е ремонтна работилница и филипинците така си пренавиват компресорите, прилича ми на час по практика в някое училище. Ако е така наистина - всички показват похвални умения, макар и да ползват примитивни приспособления. Мисля, че този компресор не е предназначен за работа, а да се учат децата да експериментират. Не съм сигурен, че от нашите "професионални гимназии" излизат кадри, които могат да пренавият двигател с такава сръчност. Наскоро бях в Образцовия Техникум по механотехника, който навремето съм завършил - сега е професионална гимназия със силно занижен авторитет. Навремето там учениците са произвеждали стругове в часовете по практика, а сега повечето са циганета, които изобщо не присъстват и даскалите им се молят да се явят някой ден, за да им пишат тройки, че да вържат бюджета на училището. Мъка, мъкаааа...

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #7

    Re:ремонт на компресорче-филипинците къртят,а тук къде го правят

    Да.В училищна работилница е.И за такава говоря.За нашите съм сигурен, че поне бяха на светлинно равнище пред това.
    Познавам няколко преподаватели по практика в ТЕТ Сз.Загора, които може би са вече бивши.
    Виждал съм и учениците им - далеч, далеч над филипинчетата.
    Навиваха и полагаха секции на ротор на електрокар.
    Такива компресорчета се навиват 4-5 за ден от 1 човек.
    Но от тогава минаха 15г.Нищо чудно да са останали само спомени.
    Не искам да знам, ако са паднали до такова състояние.
    Вярно - бобинажа е мъртва професия.


  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    92
    #8

    Re:ремонт на компресорче-филипинците къртят,а тук къде го правят

    Ей тия глупости ги вършехме по практика в Комаров

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Къде в Бургас правят ребоулинг на GPU чип
    От kocetoMR във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 04-01-12, 20:16
  2. Как се правят субтитри за Bluray
    От sssaaa във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 01-10-11, 22:38
  3. Правят лаптопи с навиваща се пружина
    От IvO™ във форум Коментирай новина
    Отговори: 13
    Последно: 04-10-05, 12:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе