Electrolux ENB-35405S - неработеща хладилна част
Здравейте ! Имам го този хладилник от 4 години. Малко преди да изтече гаранцията му даде същия проблем - работи фризерната част ( -18C ), а хладилната печка ;-). Викнах техник, дойде смаза вентилатора, който хвърля студен въздух от долната към горната (хладилна) част и вече 2 години мисля си работи.... до тези дни ;-(. Симптомите са същите, но аз вече 2 пъти го отворих стигам до този вентилатор.... ъъъъ не е спекъл, върти си ?! Така първия път го развъртях на ръка, погледах го 10-20 мин, отварям хладилната част ( вратата) - спира, затварям я тръгва да върти ... това е докато съм го разглобил. Викам си ОК е и го събирам... бачка 1 седмица и пак същото. Някой с идея - управлвнието му ли е или самия вентилатор е толкоз капризен ?! Моля за всякакви идеи, кво да гледам, какво да тествам ?
П.С.
единственото което ме притесни в този вентилатор е някакъв ход на перката по оста, който ми се видя малко голям т.е. като я побутнах перката има ход по оста или цялата ос има ход ..
Re:Electrolux ENB-35405S - неработеща хладилна част
Най вероятно имаш проблем с разкрежаването на изпарителя. Като спре да върти вентилатора изпарителя заскрежен ли е
Re:Electrolux ENB-35405S - неработеща хладилна част
...благодаря за предположението.
аз не съм специалист по тази техника, но се опитвам да си реша проблема, особенно ако е механичен.
та ... кое е изпарителя ? :081: като стигна до въпросната перка ( намира се в долната камера, фризерната ) има един капак от стиропор и под него е това, което аз приемам, че е изпарител .... ДА всеки път когато стигах до тази перка/вентилатор този изпарител е заскрежен, но наистина заскрежен, а не тежко обледен и аз го приемам за нормално ?!
конкретно на въпроса:
Цитат:
Като спре да върти вентилатора изпарителя заскрежен ли е
...като спре вентилатора аз този изпарител не мога да го видя ?!
Въпрос: има ли някаква клапа по пътя на въздуха от долната камера към горната ?
П.С.
...след публикацията вчера пак го отварях защото не понижи температурата в горната камера и реших, че може да съм сбъркал нещо като го събирам... сега е добре достигна си зададените температури ( -18C / +5C ) ... перката върти ( чувам я )
Re:Electrolux ENB-35405S - неработеща хладилна част
има клапа в хладилната част, но щом спира вентилатора явно е в него проблема
_________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1318774723[/time]_________________________________________________
При електролуксите много често се скапва кликсона, изключва по рано от необходимата температура и не оспява да се разкрежи, или изобщо не включва нагревателя.
Re:Electrolux ENB-35405S - неработеща хладилна част
..благодарности за отделеното време & онлайн диагнозата batalski !
сега като се замисля последното Ви предположение май ще се окаже вярно - кликсон. Понеже вече една седмица работи и пак ми го направи тоя номер с работеща фризерна и неработеща хладилна част си мисля, че точно това се случва .... натрупва се заскрежаване по изпарителя и не се извършва коректно размразяване/разскрежаване ... очаквам до една седмица пак да стане същото и тогава, мога да го тествам като го оставя един ден изключен ( сам да се размрази ) и после тръгне ли ясноооо търча за кликсон ...
Цитат:
има клапа в хладилната част, но щом спира вентилатора явно е в него проблема
... питах за клапа понеже предположих, че причината да не се охлажда горната част ( при работещ вентилатор ) може да е някаква клапа на пътя на въздуха в посока отдолу-нагоре. Вентилатора го забелязах че спира като се отвори вратата на хладилната камера, а като се затвори тръгва и реших че това е нормално.