Резултати от 1 до 5 от общо 5

Electrolux ENB-35405S - неработеща хладилна част

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    4
    #1

    Electrolux ENB-35405S - неработеща хладилна част

    Здравейте ! Имам го този хладилник от 4 години. Малко преди да изтече гаранцията му даде същия проблем - работи фризерната част ( -18C ), а хладилната печка ;-). Викнах техник, дойде смаза вентилатора, който хвърля студен въздух от долната към горната (хладилна) част и вече 2 години мисля си работи.... до тези дни ;-(. Симптомите са същите, но аз вече 2 пъти го отворих стигам до този вентилатор.... ъъъъ не е спекъл, върти си ?! Така първия път го развъртях на ръка, погледах го 10-20 мин, отварям хладилната част ( вратата) - спира, затварям я тръгва да върти ... това е докато съм го разглобил. Викам си ОК е и го събирам... бачка 1 седмица и пак същото. Някой с идея - управлвнието му ли е или самия вентилатор е толкоз капризен ?! Моля за всякакви идеи, кво да гледам, какво да тествам ?

    П.С.
    единственото което ме притесни в този вентилатор е някакъв ход на перката по оста, който ми се видя малко голям т.е. като я побутнах перката има ход по оста или цялата ос има ход ..

  2.  
     
  3. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #2

    Re:Electrolux ENB-35405S - неработеща хладилна част

    Най вероятно имаш проблем с разкрежаването на изпарителя. Като спре да върти вентилатора изпарителя заскрежен ли е

  4. Novice
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    4
    #3

    Re:Electrolux ENB-35405S - неработеща хладилна част

    ...благодаря за предположението.

    аз не съм специалист по тази техника, но се опитвам да си реша проблема, особенно ако е механичен.

    та ... кое е изпарителя ? като стигна до въпросната перка ( намира се в долната камера, фризерната ) има един капак от стиропор и под него е това, което аз приемам, че е изпарител .... ДА всеки път когато стигах до тази перка/вентилатор този изпарител е заскрежен, но наистина заскрежен, а не тежко обледен и аз го приемам за нормално ?!

    конкретно на въпроса:
    Като спре да върти вентилатора изпарителя заскрежен ли е
    ...като спре вентилатора аз този изпарител не мога да го видя ?!

    Въпрос: има ли някаква клапа по пътя на въздуха от долната камера към горната ?

    П.С.
    ...след публикацията вчера пак го отварях защото не понижи температурата в горната камера и реших, че може да съм сбъркал нещо като го събирам... сега е добре достигна си зададените температури ( -18C / +5C ) ... перката върти ( чувам я )

  5. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #4

    Re:Electrolux ENB-35405S - неработеща хладилна част

    има клапа в хладилната част, но щом спира вентилатора явно е в него проблема
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1318774723[/time]_________________________________________________

    При електролуксите много често се скапва кликсона, изключва по рано от необходимата температура и не оспява да се разкрежи, или изобщо не включва нагревателя.

  6. Novice
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    4
    #5

    Re:Electrolux ENB-35405S - неработеща хладилна част

    ..благодарности за отделеното време & онлайн диагнозата batalski !

    сега като се замисля последното Ви предположение май ще се окаже вярно - кликсон. Понеже вече една седмица работи и пак ми го направи тоя номер с работеща фризерна и неработеща хладилна част си мисля, че точно това се случва .... натрупва се заскрежаване по изпарителя и не се извършва коректно размразяване/разскрежаване ... очаквам до една седмица пак да стане същото и тогава, мога да го тествам като го оставя един ден изключен ( сам да се размрази ) и после тръгне ли ясноооо търча за кликсон ...

    има клапа в хладилната част, но щом спира вентилатора явно е в него проблема
    ... питах за клапа понеже предположих, че причината да не се охлажда горната част ( при работещ вентилатор ) може да е някаква клапа на пътя на въздуха в посока отдолу-нагоре. Вентилатора го забелязах че спира като се отвори вратата на хладилната камера, а като се затвори тръгва и реших че това е нормално.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Фризера охлажда а нормалната хладилна част - не
    От Palisander във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 29-11-14, 22:42
  2. Хладилник ELECTROLUX ERB2945 - * не охлажда хладилната част.
    От pe6o1975 във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 7
    Последно: 30-03-14, 16:30
  3. Комбиниран хладилник Electrolux ENB-35405S - не работи хладилната част!
    От yulka_ във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 6
    Последно: 19-02-12, 17:00
  4. Nokia E51 - неработеща клавиатураа
    От dallaz във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 2
    Последно: 04-04-10, 22:52
  5. Alcatel 311 Неработеща клавиатура
    От glarus във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 2
    Последно: 12-03-05, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе