Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

Хладилник Miele чука като спира

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    6
    #1

    Хладилник Miele чука като спира

    Здравейте, значи получи се следния проблем .Първоначално хладилника беше много тих без никакви шумове дори трябва да се заслушаш и да седиш до хладилника за да го чуеш ,но когато си реши сам си сваляше градусите на 0 и всичко вътре замръзваше. Като го изключа от копчето за няколко часа след това се държеше добре няколко дни докато не реши пак да отиде на 0 градуса. Аз го купих втора употреба и те го взеха да го ремонтират. Казаха ми ,че са му сменили и 4-те датчика и са му сложили фреон. Но след като го взех наистина няма проблем с градусите . Нагласен е на 6 градуса и не е мръднал, но се появи едно чукане на метал като спира и е от двигателя защото никакви тръбички не допират никъде. Едната тръба на двигателя се заскрежава а другата е доста топла,а преди това не беше толкова топла. Хладилника го носихме легнал и техника ми казва ,че това чукане било нормално сигурно някоя пружина била омекнала и затова се чувало това чукане, а преди да го зареди не чукаше. Имам и снимки на заскрежената тръба

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Живее в
    Карнобат
    Мнения
    373
    #2

    Отговор: Хладилник Miele чука като спира

    Ами това което съм чел за лично ограмотяване,съвпада с това което ти е казал този който го е правил(хл.техник),поставил съм го в скоби защото повечето са мърлячи и да сгафят нещо,няма да си признаят.И аз имах питания но нищо конкретно.Има няколко човека,които разбират(но и там думите с ченгел),чети и ще ти стане ясно.Поздрави...

  4. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #3

    Отговор: Хладилник Miele чука като спира

    Я покажи снимка на заскрежената тръба.

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Живее в
    Карнобат
    Мнения
    373
    #4

    Отговор: Хладилник Miele чука като спира

    А и забравих да ти го напиша,фреона е на око и по тази причина заледява(много му е),за да го уцелят трябва да стои поне 4-5 дена при тях,за да се пробва работата му при различни температури в помещението как се държи(това е когато е на оКо,зареждането),бъди сигурен "нямат"повечето необходимите условия.

  6. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #5

    Отговор: Хладилник Miele чука като спира

    Зареждам хладилниците винаги по манометър, по простата причина, че различните компресори има различен обем и при смяна на компресор оптималното количество фреон не е това от табелката.
    Везната пести много време, но само при климатиците.
    Ако хладилник заскрежава тръбата чак до компресора, то освен другото той не изключва.

  7. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    6
    #6

    Отговор: Хладилник Miele чука като спира

    Това са снимките

    - - - - - - - - - -

    На първата и на третата се вижда едно петно на заледяване чак по компресора. Интересува ме това чукане как може да се оправи ако въобще е възможно и опасно ли е
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #7

    Отговор: Хладилник Miele чука като спира

    Супер, техника си е оставил ръцете зареден на око,оставен на игла.
    23гр. R600a трудно се целят на око.

  10. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    6
    #8

    Отговор: Хладилник Miele чука като спира

    Какво може да се направи ,защото техника ми каза че няма как да е сложил повече фреон защото кантара му бил електронен и там не можело да стане грешка. А този щуцер с иглата си беше така оригинално само виждам че след като го е заредил е сплескал тръбата малко по надолу. Това чукане може ли да се появи от повечето фреон ,защото преди да го зареди не чукаше .

  11. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #9

    Отговор: Хладилник Miele чука като спира

    Цитат Първоначално публикувано от batalski Виж публикацията
    Супер, техника си е оставил ръцете зареден на око,оставен на игла.
    23гр. R600a трудно се целят на око.
    Е за можене може, нещо повече - и без манометър може.Ще остави хладилника 5-6ч да достигне температурата си и ще изпуска хл.агент докато се прибере изпарението.И това е оптималното зареждане
    Друг е въпроса, че така набутването е голямо, може да се изхаби фреон за 3-4 зареждания.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от pe6ko406 Виж публикацията
    Какво може да се направи ,защото техника ми каза че няма как да е сложил повече фреон защото кантара му бил електронен и там не можело да стане грешка. А този щуцер с иглата си беше така оригинално само виждам че след като го е заредил е сплескал тръбата малко по надолу. Това чукане може ли да се появи от повечето фреон ,защото преди да го зареди не чукаше .
    Абе че е станала грешка - станала е.Нищо страшно не е станало обаче.Случва се всекиму да сгреши.
    Сега ще ти кажа какво да направиш.
    Поставяш термостата на максимум изчакваш поне 6ч. за да се темперира.Изключваш хладилника( от щепсъла като не отваряш шкафа) и след 5мин(в никакъв случай по-малко) отваряш капачката и от игличката изпускаш малко от фреона.
    Включваш отново хладилника след 20 мин проверяваш дали заскрежава тръбата.
    Всичко това трябва се изпълни дословно, казвам да го провериш след 20м защото е възможно минута след включването на компресора тръбата да се заскрежи за около минута и след това да се стопи.Затова изчакваш.
    Проблем е заскрежаването както при теб, когато в самия компресор влиза течен агент.
    Имай предвид че хл.агент Р600 представлява изобутан и е пожароопасен.
    Всички манипулации да се извършват акуратно и внимателно, като не се допуска източник на открит пламък. например накой да дава огънче, да не се пуши и т.н докато не приключиш работата.
    Вземи това предупреждение съвсем насериозно.
    Този пост е редактиран от badr; 24-03-13 в 10:33.

  12. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    6
    #10

    Отговор: Хладилник Miele чука като спира

    Ок, разбрах . Мерси много ще пробвам и дано да се оправя сам . Още един път благодаря.

  13. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #11

    Отговор: Хладилник Miele чука като спира

    Цитат Първоначално публикувано от badr Виж публикацията
    Е за можене може, нещо повече - и без манометър може.Ще остави хладилника 5-6ч да достигне температурата си и ще изпуска хл.агент докато се прибере изпарението.И това е оптималното зареждане
    Друг е въпроса, че така набутването е голямо, може да се изхаби фреон за 3-4 зареждания.
    Колега би ли уточнил как ще изпусне фреон като хладилници на R600a работят на вакум, освен да вкара въздух в системата. Ако фреона е в повече се вади с вакум помпа. Едно време Хладилниците МРАЗ ги правехме гумаджиската(по манометър).

    Този хладилник е втора употреба и щом е оставен на игла явно има дупка и изпуска фреон. На игла се оставят търговски хладилници. Този хладилник работи с 23гр. ако изпусне 5гр. остава с 20% по малко фреон.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    6
    #12

    Отговор: Хладилник Miele чука като спира

    Вече се обърках. Значи по добре да не го пипам след като не разбирам.

  16. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #13

    Отговор: Хладилник Miele чука като спира

    Цитат Първоначално публикувано от batalski Виж публикацията
    Колега би ли уточнил как ще изпусне фреон като хладилници на R600a работят на вакум, освен да вкара въздух в системата. Ако фреона е в повече се вади с вакум помпа. Едно време Хладилниците МРАЗ ги правехме гумаджиската(по манометър).

    Този хладилник е втора употреба и щом е оставен на игла явно има дупка и изпуска фреон. На игла се оставят търговски хладилници. Този хладилник работи с 23гр. ако изпусне 5гр. остава с 20% по малко фреон.
    Разбира се че ще уточня.Ако забеляза написъл съм да го изключи и след минимум 5м да изпусне.Тогава налягането ще е малко над нулата.
    Ако смениш компресора с друг, който има различен вреден обем, колко грама ще трябва да е фреона му?
    Защо хладилника е оставен с игла е друг въпрос.Аз понякога оставям иглата макар и тя да е 1-1,5лв.

  17. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    6
    #14

    Отговор: Хладилник Miele чука като спира

    Проблема се оправи. Извиках техници които изпразниха фреона (казаха че вдигал голямо налягане) и сложиха точно 23 грама,аз лично го видях и сега няма проблем. Благодаря на всички за препоръките но мисля че нямаше да мога да се оправя като изпускам по малко.

  18. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #15

    Отговор: Хладилник Miele чука като спира

    И пак везната си каза думата

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 05-10-12, 14:41
  2. Хладилник Vestel спира често.
    От JordanVass във форум Хладилна техника
    Отговори: 0
    Последно: 11-09-12, 09:24
  3. Отговори: 1
    Последно: 17-12-10, 10:03
  4. FM трансмитер за кола - спира като се пуснат фаровете?!?
    От blankcat във форум Озвучаване на автомобила
    Отговори: 4
    Последно: 24-05-10, 15:35
  5. National CS-G25S - компресора спира ли като си направи температурата?
    От realprofesora във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 1
    Последно: 26-04-09, 21:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе