Резултати от 1 до 12 от общо 12

Проблем с HDMI изходи на Panasonic TX-L42ET5E

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    17
    #1

    Проблем с HDMI изходи на Panasonic TX-L42ET5E

    Здравейте.
    Имам телевизор Panasonic Viera TX-L42ET5E.
    4-те HDMI изхода спряха да разпознават компютър при свърването му поетапно.
    Самите изходи не са изгорели, при свързване на цифров приемник на Булсатком или Близу работят.
    Пробвал съм с 5 или 6 лаптопа и най-различни HDMI кабели, но не тръгва.
    Преди няколко дни опитах да свържа PS4 и Google Chromecast, като при свързването картината се появява за около 5-6 секунди и екрана става черен. При 4-те порта е едно и също.
    С последната официална версия на софтуера е. Връщах 2 пъти фабрични настройки.
    Някой има ли идея на какво може да се дължи проблема и дали е възможно да бъде отстранен?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #2

    Отговор: Проблем с HDMI изходи на Panasonic TX-L42ET5E

    Задаваш ли в Input AV менюто - PC?
    Бутона на дистанционото горе в дясно.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    17
    #3

    Отговор: Проблем с HDMI изходи на Panasonic TX-L42ET5E

    Абсолютно всички комбинации съм пробвал, но резултат няма. Освен премигването. При Google chrome ми направи впечатление че изписва първо 480i после 720p и тогава се появява черният екран. Сякаш не успява да се настрои.
    Този пост е редактиран от kanevgeorgi; 21-10-18 в 22:42.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #4

    Отговор: Проблем с HDMI изходи на Panasonic TX-L42ET5E

    Каква резолюция и честота подаваш от компютрите?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    17
    #5

    Отговор: Проблем с HDMI изходи на Panasonic TX-L42ET5E

    Цитат Първоначално публикувано от kanevgeorgi Виж публикацията
    Абсолютно всички комбинации съм пробвал, но резултат няма. Освен премигването. При Google chrome ми направи впечатление че изписва първо 480i после 720p и тогава се появява черният екран. Сякаш не успява да се настрои.

    На компютъра не пипам нищо, просто го свързвам.

    въпроса е защо PlayStation-a и Chrome-a не се свързват?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #6

    Отговор: Проблем с HDMI изходи на Panasonic TX-L42ET5E

    Chrome е софтуер (браузър) - не схващам с какво и как искаш да се свързва. Свързват се хардуерни устройства. Във вашия случай, поне аз така разбирам, искате да свържете външен компютър с ТВ използвайки го като монитор. За целта трябва да имате HDMI изход на компютъра (или друг тип цифров изход, но ще ви трябва преходник към HDMI) и с кабел да го свържете към HDMI вход на ТВ. За да тръгне всичко трябва компютърът да e настроен да подава сигнал от HDMI изхода му с подходяща резолюция и честота. Съответно и HDMI входа на ТВ трябва да е настроен да приема такъв сигнал. Четейки, че са използвани лаптопи за проба, имам спомен че на тях изрично трябва да бъде указано да изкарват картина не на вградения дисплей, а на външен монитор. И също така има възможност и резолюцията по подразбиране да не е подходяща.
    И просто като предупреждение. Свързвайте външни хардуерни устройства с ТВ чрез HDMI кабел само при изключени устройства и ТВ. Защото често се случва да горят портове ако свързваните устройства са в работещо състояние.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #7

    Отговор: Проблем с HDMI изходи на Panasonic TX-L42ET5E

    Изключва ли Телевизора от контаката за известно време и после да пробваш свързване с видеокартите на компютри?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    17
    #8

    Отговор: Проблем с HDMI изходи на Panasonic TX-L42ET5E

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Chrome е софтуер (браузър) - не схващам с какво и как искаш да се свързва. Свързват се хардуерни устройства. Във вашия случай, поне аз така разбирам, искате да свържете външен компютър с ТВ използвайки го като монитор. За целта трябва да имате HDMI изход на компютъра (или друг тип цифров изход, но ще ви трябва преходник към HDMI) и с кабел да го свържете към HDMI вход на ТВ. За да тръгне всичко трябва компютърът да e настроен да подава сигнал от HDMI изхода му с подходяща резолюция и честота. Съответно и HDMI входа на ТВ трябва да е настроен да приема такъв сигнал. Четейки, че са използвани лаптопи за проба, имам спомен че на тях изрично трябва да бъде указано да изкарват картина не на вградения дисплей, а на външен монитор. И също така има възможност и резолюцията по подразбиране да не е подходяща.
    И просто като предупреждение. Свързвайте външни хардуерни устройства с ТВ чрез HDMI кабел само при изключени устройства и ТВ. Защото често се случва да горят портове ако свързваните устройства са в работещо състояние.
    Очевидно порта не е изгорял защото дава индикация. Много добре знам как да прехвърля картината от лаптоп към TV, не ми е за първи път
    Относно Chromecast:
    Какво е Google Chromecast? Как работи Chromecast?
    Ако все още не ви е ясно какво е то, това е устройство за споделяне на съдържание от смартфон, таблет или PC и го изпраща на телевизора ви посредством Wi-Fi за възпроизвеждане на голям екран.
    Свързва се към HDMI порт на телевизора.”

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от morandis Виж публикацията
    Изключва ли Телевизора от контаката за известно време и после да пробваш свързване с видеокартите на компютри?
    Пробвано е, няма промяна.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #9

    Отговор: Проблем с HDMI изходи на Panasonic TX-L42ET5E

    За свързване на PS4 и Google Chromecast, HDMI портовете на телевизора най-вероятно трябва да са версия 2.0, а те са 1.4.
    И на моя Филипс първоначално не успях да изкарам картина от UHD Blu-Ray плеър, защото едната двойка HDMI портове се оказа версия 1.4.

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #10

    Отговор: Проблем с HDMI изходи на Panasonic TX-L42ET5E

    По всяка вероятност има проблем с HDMI входовете - ПС4 и Хромкаст-а си работят на 1.4 - виж с изключено управление ( HDMI CEC/Viera Link) дали ще работят ...

    Преди време на племенника един Самсунг така внезапно си спря да разпознава сигнал точно от свързан компютър , макар и да работеше с друго устройство накрая мина през сервиз и смяна на мейн борд ...

  13. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #11

    Отговор: Проблем с HDMI изходи на Panasonic TX-L42ET5E

    Според мен, повечето проблеми да не могат да се запознаят е HDCP на устройствата.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    17
    #12

    Отговор: Проблем с HDMI изходи на Panasonic TX-L42ET5E

    Занесох го на сервиз вчера, техника каза че ще го погледне. Не му вдъхнах доверие с това че ТВ приемници работят, а нищо друго - не. Дано успее да реши проблем, много е дразнещо.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с включването на Panasonic TX-L42ET5E
    От bojo86 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 25-11-16, 12:59
  2. Помощ Panasonic TX-L42ET5E
    От hinkovor във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 10-02-16, 19:44
  3. PANASONIC TX-L42ET5E
    От skolchev_pd във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 17-01-13, 17:59
  4. Проблем с 3д картина при panasonic tx l42et5e
    От ivchoni във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 25-11-12, 21:13
  5. PANASONIC TX-L42ET5E - заслужава ли си ???
    От blag0 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 17-08-12, 19:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе