Резултати от 1 до 6 от общо 6

Не мога да подкарам цифровата ефирна телевизия на ТВ с DVB-T

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    65
    #1

    Не мога да подкарам цифровата ефирна телевизия на ТВ с DVB-T

    Здравейте,
    Опитвам се от известно време да подкарам на ТВ-то цифрова ефирна телевизия, но нещо не се получава. Телевизора ми е LCD Daewoo LT32L2 с DVB-T. При автоматично търсене открива цифрови канали на 40 канал от Tower....., но има само звук на черен екран. От четеното тук видях, че от Копитото се прихващат на 64 канал. ОК, при ръчно търсене ги открива, но като му дам запамети се появява прозорец с надпис Not stored и сме дотук. Питането ми е следното, защо не може да се запаметят програмите от 64-ти канал и също така има ли нужда от допълнителен модул /карта/, за да се гледа прословутата цифрова телевизия /ТВ-то ми има Common Interface за карти/.
    Предварително благодаря.
    Поздрави,

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #2

    Re:Не мога да подкарам цифровата ефирна телевизия на ТВ с DVB-T :sad:

    На 40-ти канал се излъчват каналите на MPEG-4 компресия, каквато твоят телевизор явно не поддържа. В бъдеще няма да можеш да гледаш цифрова ефирна телевизия директно, без външно устройство, защото и 64-ти по правило ще мине на MPEG-4.
    А сега защо не ти запаметява каналите от 64-ти не мога да кажа, добър ли ти е сигнала?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    65
    #3

    Re:Не мога да подкарам цифровата ефирна телевизия на ТВ с DVB-T :sad:

    Ами сигнала е перфектен, докрай е запълнен индикатора, освен това имам пряка видимост към кулата. А за запаметяването явно нещо с ТВ-то не е наред.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,424
    #4

    Re:Не мога да подкарам цифровата ефирна телевизия на ТВ с DVB-T :sad:

    Телевизора ти има само MPEG2 ,но няма вграден MPEG4 декодер-именно за това нямаш картина. Колегата deian вече ти го обясни.
    Изходите са два - да си вземеш външен тунер или да си купиш нов телевизор.

    Май ще трябва да отворим нова тема- приемане на DVB-T
    https://forum.setcombg.com/index.php/topic,40007.0.html

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #5

    Re:Не мога да подкарам цифровата ефирна телевизия на ТВ с DVB-T :sad:

    64-ти не виждам причина да не го хваща обаче. Освен сила, качество на сигнала вади ли ти?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    65
    #6

    Re:Не мога да подкарам цифровата ефирна телевизия на ТВ с DVB-T :sad:

    Имам два индикатора: за сила и за качество - и двата са докрай. Програмите са изброени в едно каре и единственото което дава след като съм ти намерил на 64-ти е "Запамети". Давам ОК и следва гореописаното Not Stored. Шах с пешката.
    Христослав благодаря за съвета, но не смятам да сменявам телевизора, заради това че не хваща цифровите ефирни канали. Имам Булсат по принцип, но в момента ми е спрян и исках да пробвам DVB-t тунера. Самият факт, че телевизора е модел отпреди 2 и нещо години /т.е. е сравнително нов/ е супер тъпо да не хваща канали поради това, че няма някаква разновидност на MPEG. Както и да е ще си гледам аналоговите канали, докато си пусна Булсата.
    Благодаря за мненията уважаеми.
    Поздрави,

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 19
    Последно: 28-09-13, 11:43
  2. Препоръчайте ТВ антена за ефирна телевизия ?
    От rpl във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 4
    Последно: 10-05-13, 11:05
  3. цифрова ефирна телевизия с LG
    От vgst във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 2
    Последно: 29-01-13, 11:10
  4. Отговори: 7
    Последно: 23-01-12, 19:54
  5. цифровата ефирна DVB - Варна
    От ivanxxx във форум Технологии
    Отговори: 2
    Последно: 15-10-10, 19:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе