Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 55

Strong SRT 8113

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    264
    #16

    няма сигнал

    Имам проблем със Strong SRT 8113.
    Взех го от човек, но с гаранция 22мес.
    Първите 2 дни хващаше нещо, единия път му изчезна звука... но 1час е работил с картина и звук, на следващите дни вече губеше сигнал и сега изписва само no Signal.
    Взех го в София, където в съседната стая има NEO, с бордова антенка и си лови (копитото се вижда от прозореца), а моя СТРОНГ - нищо, пробвах и с една стайна антена, пак нищо (тук може и нещо да не съм я вързал правилно, наставях с коаксиален кабел към някакъв евтин - на антенката...)


    Сменях и видео кабелите (скарт-скарт, скарт-чинч...)
    Вкарал съм кабела на антената в Antena IN - на декодера.
    Коаксиален кабел имам доста.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #17

    Отговор: Strong SRT 8113

    1.Прочете ли упътването внимателно?
    2.Оригиналната активна антена на 8113 ли си включил или нещо друго?
    Ако си с нея, включи захранването й от менюто! Ако не си - то трябва да е изключено!
    3.Не разбрах пробвал ли си на мястото, където е NEO дали Strong-а приема нормално.
    Направи ли ново сканиране на програмите?
    Най-добре мини през възстановяване на фабричните настройки и си задай всичко наново.
    4.Щом ти излиза no Signal, няма смисъл да сменяш AV кабелите към ТВ.
    Проблема е със сигнала от антената.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    53
    #18

    Отговор: Strong SRT 8113

    Имам го същия намирам се на 15 км от ретранслатора и с оригиналната антена нямах никакъв сигнал и се наложи да си купя активна Нео за външна употреба, след което нямаше проблеми, но както каза колегата по-горе погледни от менюто дали е включено захранването към нея, мисля че по подразбиране е изключено. Успех!

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    264
    #19

    Отговор: Strong SRT 8113

    Чел съм го, дал съм му On, на захранването още в началото.
    Пуснах пак сърч за програми - нищо не откри.

    Дадох заводските - после Power On (на антената) Auto search и изписва No program found.
    регион Bulgaria

    С оригиналната антена съм. (Instalation>others> Antena Power: ON

    Стаята е от същата страна, посока Копитото.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #20

    Отговор: Strong SRT 8113

    3.Не разбрах пробвал ли си на мястото, където е NEO дали Strong-а приема нормално?
    С други думи провери си приемника на място, за което си сигурен, че има качествен сигнал!
    С антената, която приема NEO-то, без да я местиш.

    Това, че стаята е от същата страна, не означава автоматично, че ще приемаш достатъчно силен сигнал.
    При мен с 1см да преместя в някаква посока антенката и значително се променя силата и качеството на сигнала.
    Така е с "цифронабутвацията", за съжаление.

    Ако с приемника ти всичко е ОК, тогава пробвай да сложиш антената до прозореца или още по-добре - на терасата.
    Като следиш силата на сигнала на най-слабия канал да достигне максимум. След като "уцелиш" правилното местоположение, вече слагаш цял коаксиален кабел до антената. Тази в комплекта не е подходяща за външно приложение и ако не "ловиш" с нея в стаята, ще ти трябва външна.
    Въпреки, че на мен ми се струва, че ако всичко с приемника и неговата антена е ОК имаш някакво голямо препятствие - я сграда, я дърво по пътя на сигнала. Другият вариант е да имаш някакъв смутител наблизо - микровълнова, Wi-Fi, GSM базова станция...
    Най-слабия MUX при нас (БНТ) го приемам от 30км с 55% сила и над 66 качество без захранване на антенката. Това зад AL щори и на 2 м от прозореца. Другите са ми в обратната посока на 10км през няколко стени и асансьорна клетка - 68% сила и 88 качество.

    Успех!
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 28-09-14 в 15:28.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    264
    #21

    Отговор: Strong SRT 8113

    А с антената на НЕО-то ако пробвам?! За да изключа дефект в ориг. антенка.
    От същата стая съм гледал с USB-tuner (на компа, с аналогична антена), така че едва ли е в това проблема.

  8.  
     
  9. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #22

    Отговор: Strong SRT 8113

    Преинсталирай софта на приемника и може да се оправи

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    264
    #23

    Отговор: Strong SRT 8113

    Цитат Първоначално публикувано от ceco7 Виж публикацията
    Преинсталирай софта на приемника и може да се оправи

  11. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #24

    Отговор: Strong SRT 8113


  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #25

    Отговор: Strong SRT 8113

    "А с антената на НЕО-то ако пробвам?! За да изключа дефект в ориг. антенка."
    Точно това имах предвид - слагаш STRONG вместо NEO. Само не знам дали антената му е активна. Занеси и Neo-то в другата стая за проба.
    Не знам защо останах с впечатлението, че NEO-то е ТВ...

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    264
    #26

    Отговор: Strong SRT 8113

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    "А с антената на НЕО-то ако пробвам?! За да изключа дефект в ориг. антенка."Точно това имах предвид - слагаш STRONG вместо NEO. Само не знам дали антената му е активна. Занеси и Neo-то в другата стая за проба. Не знам защо останах с впечатлението, че NEO-то е ТВ...
    Пробвах с антената на НЕОто, в неговата стая, но същия резултат: НЯМА ОТКРИТИ ПРОГРАМИ Върнах го в моята стая.През флашка ъпдейтнах софтуера с v4.3 - при пускане той автоматично сканира за програми - НЯМА ОТКРИТИ ПРОГРАМИ (т.е. същото)Рестартирах, пак същото.Ъпдейт на фърмуер и софтуер в случая едно и също ли е?Нямам друга антена под ръка, ако не намеря до следващата седмица ще ползвам гаранцията му.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #27

    Отговор: Strong SRT 8113

    Приемем, че си направил всичко правилно и антената е в Ant. In (долу вляво погледнат откъм задния панел).
    При това положение явно или приемника е бил повреден, или при свързването нещо се е случило с него.
    Направо го носи в магазина, откъдето е купен и не си губи времето. Заедно с гаранционната карта и касовата бележка/фактура. Без последните документи гаранцията не е валидна. Ако имаш и опаковката на приемника, вземи и нея. В общия случай заменят уреда.
    Успех!

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    264
    #28

    Отговор: Strong SRT 8113

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Приемем, че си направил всичко правилно и антената е в Ant. In (долу вляво погледнат откъм задния панел).
    При това положение явно или приемника е бил повреден, или при свързването нещо се е случило с него.
    Направо го носи в магазина, откъдето е купен и не си губи времето. Заедно с гаранционната карта и касовата бележка/фактура. Без последните документи гаранцията не е валидна. Ако имаш и опаковката на приемника, вземи и нея. В общия случай заменят уреда.
    Успех!
    Ok, другата седмица ще стане - опаковката не е тук. Ще пиша какъв е бил проблема.
    Поздрави

  17. Novice
    Тук е от
    May 2020
    Мнения
    9
    #29

    Отговор: Strong SRT 8113

    Здравейте,

    Имам Strong 8113 и работеше идеално с малката антена в стаята . След това беше на друго място известно време и сега пак е при мене но без антена- тя ако помня добре нямаше и кабел а се поставяше до приемника.От къде да си намеря подобна антена за да подкарам приемника. На другото място приемника е работил с външна антена ако това е важно. Четох че продавали в магазините по 1 лев някакви . Пробвах с коаксиален кабел само/Ant In/ но не става нищо. С тези антени от Техномаркет ще стане ли. А дали няма да хване с TP-Link TL-WN722N ако го мушна в USB-то.
    Този пост е редактиран от ktor; 31-05-20 в 11:09.

  18. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #30

    Отговор: Strong SRT 8113

    Имал съм същият приемник. В комплекта имаше пасивна антена която се захранва +5 V от приемника.
    Всяка една антена за цифрова ефирна телевизия DVB-T (било то външна или вътрешна активна (препоръчително) ще свърши работа). Избираш според бюджета.
    Само от менюто трябва да се изключи захранването +5 V, ако се използва активна антена. Която се захранва с помощта на външно захранване адаптер.
    Комбинациите с антенката от wifi адаптера са напълно неприемливи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Strong SRT 8113
    От al_pyrvanov във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 2
    Последно: 15-10-13, 22:57
  2. Strong 8115
    От i486 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 04-09-13, 11:49
  3. Проблем със приемник Strong 8100
    От GrishaD във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 7
    Последно: 29-06-11, 18:38
  4. Link:Strong DC++ 2.04+bg lang
    От dragozow във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 07-07-07, 21:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе