Резултати от 1 до 8 от общо 8

Кажете каква система за домашно кино да си взема - Lg или Samsung

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    2
    #1

    Кажете каква система за домашно кино да си взема - Lg или Samsung

    Знам че сте най-добрите и ще ми помогнете. Става въпрос между теpи марки. Какво ви е впечетлението от Lg LH-T360SE, LH-T255SD, LH-T6340, LH-T6345D. А също така и на Samsung HT-DS400, HT-P10. Дали четат DivX, Xvid и MPEG4 и как се виждат субтитрите и при звука как са DTS, AC3. Също така има ли firware за тях
    Ако знаете некои друг модел с цени до 300 лв.
    Ще съм Ви много бладодарен, защото това е за подарък и не искам да се излагам.

    Очаквам коментар

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    148
    #2

    Re: Кажете каква система за домашно кино да си взема - Lg или Samsung

    лично мнение - взимаш няколко произволни диска с DivX и тестваш на място - щом ти хареса как е менюто (дали е лесно), как предава картина и формата и големината на субтитрите - вземаш директно модела, който е пред теб - не оня дето ще ти изнесат после с кашона неразопакован. така няма да има разлика между това което си видял и това което получаваш накрая.
    иначе се случват изненади - не бил флашнат с последния софтуер, вървели само един субтитри и т.н.
    И те препращат от сервиз на сервиз...
    Иначе на звук - всички са еднакво лоши за цената от 300 лева.

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    66
    #3

    Re: Кажете каква система за домашно кино да си взема - Lg или Samsung

    Според мен, в който и да е ценови диапазон LG са много пред SAMSUNG !
    По отношение на поддръжката LG отново са лидер. Звука при LG отново е на по-високо ниво.
    От техници поддържащи DVD плеъри съм чувал, че лазерните глави при LG са по-качествени.
    И въпреки всичко, най-добре отдели 1 час време преди да закупиш системата и сам прецени визуално и на слух,
    коя система искаш да подариш

    Успех в избора !

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #4

    Re: Кажете каква система за домашно кино да си взема - Lg или Samsung

    claudius, ела ми и ми поискай мострата, НИКОГА не се дава мостра, освен ако не си някой много навит пък и леко мръднал. Има ли наличност, взимаш от нея и толкова. Знаеш ли колко време отнема да ти се прибере, изчисти и направи като нова тоя система. Ами после да извадиш новата и да окабеляваш и т.н. Губи се ценно време, а ако е лудница и има клиенти директно те зарязвам да си искаш мострата, пък ако искаш се оплаквай и на арменският поп. Това задание ще ми отнеме минимум 30 минути и 2-ма човека да го направят. За това време ще продам поне 3-4 разни други работи.
    bobiboo, до 300 лева продавам само LG 250SC и Панасоник ST340. Както каза Velocyraptor, ЛГса на-добрите в показване на субтитри, в четене на дискове и лесна работа. За сервизните им бази и поддръжка нямам виждане. Един ценен съвет. Изтегли си от някъде един диск с музика в DTS формат, 2-3 ДВД-а с филми и отивай да тестваш. Като най-точен тест за качеството на колоните е музикалният тест с DTS звука, пускаш и почваш постепенно да усилваш. Отсега ти казвам, че ще се разочароваш от звука на 250SC, понеже са еднолентови колонките и почват да гъгнат и гънат звука след 70% усилване. Имах един Филипс НТ 3300, ами със своите двулентови колони убиваше рибата на този тест, никакво кривене и т.н. Но все пак само така ще знаеш колко са ти качествни озвучителните тела, а и ще имам инфо дали свири dts ;-). За филми е много добра машинка LG, и като марка ги подкрепям като, най-добрият избор имат повече плюсове отколкото минуси. И освен това много бързо инициализират дисковете.

  6. Novice
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    2
    #5

    Re: Кажете каква система за домашно кино да си взема - Lg или Samsung

    Ok. Ами при firmware как са Lg LH-T360SE, LH-T255SD, LH-T6340, LH-T6345D.
    Намира ли се за тези модели ? А PHILIPS HTS-3300, PANASONIC SC-HT335 и PANASONIC SC-HT340.
    Кое е по-добре се държи с DivX , Xvid и MPEG4 и субтитри.
    Чувал съм че много DVD с-ми правят проблеми при възпроизвеждането, а при тях как е?

    Благодаря предварително

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #6

    Re: Кажете каква система за домашно кино да си взема - Lg или Samsung

    Взех си някакъв двд плейър Самсунг. За парите си става. Около 140лв. беше миналата година. Има един сериозен недостатък обаче. Ако е настроен да предава 16:9 на скарт буксата не вади звук. Ако е настроен на 4:3, изрязва всичко острани, но има звук. Ако сложа външни тонколонки и го пусна на 16:9, при превключването на менютата, старт стоп, такива виещи звуци се разнасят по колоните, че кучето се крие под масата. :-)
    Субтитрите на не двд форматите също са сравнително малки, въпреки, че продавачът ме убеждаваше, че Самсунг били най-добре в това отношение. Иначе за даване - дава.

    Мисля си, че изборът ти трябва да се насочи към LG.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    148
    #7

    Re: Кажете каква система за домашно кино да си взема - Lg или Samsung

    Цитат Първоначално публикувано от LUDIA
    claudius, ела ми и ми поискай мострата, НИКОГА не се дава мостра, освен ако не си някой много навит пък и леко мръднал. Има ли наличност, взимаш от нея и толкова. Знаеш ли колко време отнема да ти се прибере, изчисти и направи като нова тоя система. Ами после да извадиш новата и да окабеляваш и т.н. Губи се ценно време, а ако е лудница и има клиенти директно те зарязвам да си искаш мострата, пък ако искаш се оплаквай и на арменският поп. Това задание ще ми отнеме минимум 30 минути и 2-ма човека да го направят. За това време ще продам поне 3-4 разни други работи.
    bobiboo, до 300 лева продавам само LG 250SC и Панасоник ST340. Както каза Velocyraptor, ЛГса на-добрите в показване на субтитри, в четене на дискове и лесна работа. За сервизните им бази и поддръжка нямам виждане. Един ценен съвет. Изтегли си от някъде един диск с музика в DTS формат, 2-3 ДВД-а с филми и отивай да тестваш. Като най-точен тест за качеството на колоните е музикалният тест с DTS звука, пускаш и почваш постепенно да усилваш. Отсега ти казвам, че ще се разочароваш от звука на 250SC, понеже са еднолентови колонките и почват да гъгнат и гънат звука след 70% усилване. Имах един Филипс НТ 3300, ами със своите двулентови колони убиваше рибата на този тест, никакво кривене и т.н. Но все пак само така ще знаеш колко са ти качествни озвучителните тела, а и ще имам инфо дали свири dts ;-). За филми е много добра машинка LG, и като марка ги подкрепям като, най-добрият избор имат повече плюсове отколкото минуси. И освен това много бързо инициализират дисковете.
    Явно нещо не си разбрал - или не съм обяснил както трябва - мостра в никакъв случай не се купува, обикновенно тя има някакъв дефект или е върната от клиент.
    говорех за продукта, който ти изнасят отнякъде, тестват и после казват - ето ти сега един , същоя модел, нов, неразопакован в кашон.
    С други думи - това което ти показват, него опаковат повторно и него вземаш ако ти харесва.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #8

    Re: Кажете каква система за домашно кино да си взема - Lg или Samsung

    claudius, явно недоразумение, НО при мен поне мострите ми са работещи и си ги вадя от кашона както всички други. Не знам как е при другите магазини, но при мен нещо като ми се върне не работещо си го изписвам за връщане на доставчика, не са го сменям с работещата мостра. И отново пак малко трудно пък е да ме хванеш да ти разопаковам нова ДВД система да е пробвам и да ти я прибера. При нас идваш, ако имам врем ти пускам мострата да видиш как работи и взимаш от наличността, не се пробва на място. Ако има проблем пазиш кашона 1-2 седмици и ми го носиш и сменям в 99% от случаите. Единствено проверявам ДВД системите на клиенти, само ако вече ако са с рекламирана стока.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Система за домашно кино Samsung HT-TX25 5.1 600W
    От hellje във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 18-11-13, 18:09
  2. Продавам система за домашно кино SAMSUNG HT-453 в гаранция
    От victorcho във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 10-08-11, 14:46
  3. ПРЕМЕСТЕНО: Продавам система за домашно кино SAMSUNG HT-453 в гаранция
    От Vanquished във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 09-08-11, 22:36
  4. СИСТЕМА ЗА ДОМАШНО КИНО SAMSUNG HT-TX500 5+1колони
    От tedi_1980 във форум Тонколони
    Отговори: 1
    Последно: 25-07-11, 06:40
  5. Проблем със система за домашно кино SAMSUNG HT-X20!!
    От vlaiko във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 24-11-08, 09:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе