Резултати от 1 до 4 от общо 4

Скорост на трансфер от USB Flash drive и DVD с USB

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    27
    #1

    Скорост на трансфер от USB Flash drive и DVD с USB

    Имам DVD player Elite 400 с USB. При опит за четене на филм записан на USB Flash drive в някои случай инициализира и чете без проблем, а в други филмът изобщо не тръгва ( някои колеги пишат, че понякога USB- то отнема около 1 мин за инициализация, това не съм го наблюдавал).
    Вероятно Скоростта на трансфер от USB Flash drive е от значение. Горните наблюдения са от различни
    видове памет ( не мога да цитирам точните модели). Даже съм наблюдавал при една и съща памет ако филмът е записан като едниствен файл се чете без проблем, но ако има други файлове и директории на корена не се чете.
    Та, питането ми е: каква минимална скорост на трансфер би осигурила безпроблемно четене. И тъй като този показател не винаги се пише по характеристиките, има ли начин (програмка), която да измерва реалния трансфер рейт на дадена памет.
    Ясно е ,че методът на пробите и грешките е като,че ли най-надежен. Но съм се замисли за купуването на по голяма памет 2-4 Гб, които още не са разпространени и е по-трудно да се намери за проба.
    Иначе ДВТ-то е вече на около 1г и 4 мес ,не съм имал никакви ядове до сега, но започна по-трудно да чете презаписваеми ДВД та с DIVX филми, така че се подготвям за евентуални проблеми с лоудъра.

    ще съм благодарен на всякакви коментари и мнения
    благодаря предварително

    П.С. пускам същата тема и в раздел битова техника/ видео

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    27
    #2

    Re: Скорост на трансфер от USB Flash drive и DVD с USB

    ops sorry. Имах предвид, че пускам копие на темата в разел Хардуеър. . Така е, който бърза...

  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #3

    Re: Скорост на трансфер от USB Flash drive и DVD с USB

    joe2376, остави темата само в този раздел - тук й е мястото. Има достатъчно хора, които посещават раздела, ще я видят и (евентуално) ще ти помогнат. Форумът не е огромен и новите теми лесно се забелязват.

    Дублирайки темата в различен раздел, ще бъдеш възприет като "спамер" и така или иначе, едната от тях ще бъде изтрита.

  5. Novice
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1
    #4

    Re: Скорост на трансфер от USB Flash drive и DVD с USB

    joe2376, аз също имам такъв DVD плеър от почти 2 години. USB порта със сигурност е версия 1.0/1.1. Тествал съм различни видове компресиран формат divx/xvid i засега не съм имал проблем. В интерес на истината тестовете не са много на брой :-). Но във връзка със скоростта на трансфер направих следния опит. Пуснах mpeg2 файл, от 2ГБ флаш usb 2.0 - получи се насичане на звука и видеото и се наблюдава много интензивен непрекъснат трансфер с флаша (от диодчето му :-) ). От същия флаш divx/xvid се гледат нормално - трансфера е на порции т.е буфера е достатъчен. Имам външен хард IDE/USB 2.0 - пробвах и с него същия mpeg2 филм със същия успех. А харда също съм пробвал - трансфера му е достатъчен да гледам mpeg2 на компютъра. От този тест си правя следните изводи:

    1. При по-ниската компресия на mpeg2 явно е необходима по - висока скорост на трансфер- (бързо се пълни/изпразва буфера - няма много обработка). Но този порт май не може да я даде . А при дивх/хвид компресираните - тежестта е върху декодера - данните са няколко пъти по-малко, но скоростта на трансфер не е нужно да е толкова висока.
    2. Може би буфера на входа на USB порта е по-малък и затова не се постига нужния обмен, както през ДВД устройството ?
    USB 1.x има теоретично трансфер на четене 12 Мб/с -> т.е 800 КБ/с ->5-6х скорост на оптичен носител...Не знам ДВД устройството с каква чете, но все пак си е въртящ се диск (може и не много читав)...Много ми се искаше да мога през USB да си гледам директно vob файлове записани от тунера на ТВ-то, но май искам прекалено много от този иначе чудесен за класа си плеър :-). Ако порта беше 2.0 - може би ...:-)..

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Въпрос за usb flash drive
    От obshtinska_mishka във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 05-02-07, 23:38
  2. скороста на трансфер на USB FLASH DRIVE
    От kombomaster във форум Общ - хардуер
    Отговори: 15
    Последно: 12-05-06, 19:19
  3. Проблем с USB Flash Drive
    От didko във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 17-02-06, 12:49
  4. Проблем с USB Flash drive!!!
    От g_velev във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 20-05-05, 15:12
  5. USB Flash Drive ("ключодържателите")
    От dmitry във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 04-01-05, 21:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе