Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 31

Избор на бюджетно домашно кино

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    12
    #1

    Избор на бюджетно домашно кино

    Здравейте,

    Искам да си купя компоненти за да си озвуча хола. В 70% ще се ползва за гледане на филми от компютър на ЛСД, а в другите 30% за слушане на музика отново от компютъра. Бях решил да си купя компютърни колонки Лоджитек Z-5500, но след четене във форума почти се отказах. В заглавието присъства думата "бюджетно", тъй като парите, които съм приготвил са като за Лоджитек-а.

    Това, на което съм се спрял е:
    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09024974
    и на малко по-късен етап
    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09021836

    Въпросите, които имам са:
    1. Как ви се струват колоните и при този комплект от 5 колони има ли смисъл от допълнителен суб?
    2. Какъв рисийвър да избера? Нямам много претенции. Трябва да е 5.1 и задължително да има два цифрови входа (един от саунд картата и един от телевизора).
    3. Удачно ли е да се вземе рисийвър втора ръка и ако да, къде в София има избор?

    Предврително благодаря за отговорите!

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #2

    Re:Избор на бюджетно домашно кино

    За тези пари по добре си вземи Лоджитек Z-5500.Не знам какво си чел във форума ,но отиди на място да ги чуеш. Jamo имат нужда от суб и от още поне 500лв за ресийвър.И най важното пак няма да звучат като Z-5500.

  4. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #3

    Re:Избор на бюджетно домашно кино

    абе какъв Logitech, какви 5 лева?!
    Можеш ли да мериш колонки, за компютър, с истински колони, за домашно кино, най вече при условие, че са Jamo

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    12
    #4

    Re:Избор на бюджетно домашно кино

    Точно заради такива разнопосочни мнения, като на колегите по-горе пуснах темата. Иска ми се някой с практически опит да сподели мнение и най-вече да ме посъветва за въпросите ми.

  6. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #5

    Re:Избор на бюджетно домашно кино

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange
    абе какъв Logitech, какви 5 лева?!
    Можеш ли да мериш колонки, за компютър, с истински колони, за домашно кино, най вече при условие, че са Jamo
    Абе маи не си чувал нито едните нито другите ами само съдиш по марките.Ще те посъветвам да чуеш и двата модела и после да пишеш.Какво като са Jamo това е наи ниския клас на марката след PJ.Как ти се вижда цената 5 колони за 300лв.Хахаха нещо като 5 чифта чорапи за 2 лева.И кой ти каза че са истински колони, за домашно кино.Суба също не става по скоро бих взел някои на YAMAHA YST-SW215 например.Не знам защо пишете така без да знаете за какво става въпрос само да си вдигате броя на постовете ли.Бъркате хората не ми е за друго.Човека очаква да прочете нещо написано от някои който е тествал или притежател.

  7. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #6

    Re:Избор на бюджетно домашно кино

    @granity

    1 Никога, и в никакъв случай, не пиша, за да си вдигам броя на постовете.
    2 Съм точно с Logitech 5.1 Z-5500, на компютъра си и знам, за какво говоря.
    3 И най важното.
    Явно не си помислил, за няколко важни детайла, примерно, това че ще се ползват, за домашно кино, което значи, че самите колони, ще бъдат на разстояние поне 3 метра
    от зрителя, надявам, се не мислиш, да седнеш пред екрана на телевизора, както пред компютъра..

    Сега си помисли сам, дали някакви си колонки, с главно предназначение, на близък обхват, биха заместили, Jamo ,дори и от нисък клас, но от масивно дърво, като се има
    в предвид, повтарям разстоянието.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #7

    Re:Избор на бюджетно домашно кино

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange
    ..
    Сега си помисли сам, дали някакви си колонки, с главно предназначение, на близък обхват, биха заместили, Jamo ,дори и от нисък клас, но от масивно дърво, като се има
    в предвид, повтарям разстоянието.
    колоните от нисък клас са правени от ТЪНКИ материали, които въобще не са масивно дърво.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    12
    #8

    Re:Избор на бюджетно домашно кино

    В крайна сметка стават ли тези колони или изобщо не си заслужават? Не съм аудиофил, просто ми се иска да си озвуча хола по възможно най-добрия начин за под 1000 лв.

  11. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #9

    Re:Избор на бюджетно домашно кино

    Цитат Първоначално публикувано от The^Maniac
    В крайна сметка стават ли тези колони или изобщо не си заслужават? Не съм аудиофил, просто ми се иска да си озвуча хола по възможно най-добрия начин за под 1000 лв.
    Всъщност Колега, стават!
    Подпираш ги "отдолу" с един субуфър и ще ти вършат прекрасна работа за домашно кино.
    Но .... за да ги слушаш към компютъра не стават !!!!
    Трябва ти ресивър, койт да подава сигнала към тях. Принципът на работа на Лоджинекса, който споменаваш е съвсем различен.
    Според мен си сбъркал концепцията тотално.
    Ако е само Компютър и ЛСД телевизор за дисплей и търсиш колони .... Лоджитекса са твоите.
    Ако искаш "бюджетно домашно кино" (така е заглавието), то тогава Джамото + най-евтиния ресивър на пазара вземаш за 400 лева . Със субуфъра ще влезеш в заветните 1000 лева.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    12
    #10

    Re:Избор на бюджетно домашно кино

    Цитат Първоначално публикувано от hristobotev
    Според мен си сбъркал концепцията тотално.
    Колега, благодаря за отговора. Всъщност съм напълно наясно, че ще трябва и рисийвър. В първия си пост съм го описал.

    Идеята ми беше, че тези колони + суб-а, който съм писал + рисийвър нисък клас ще е доста по-добре от система за домашно кино до 1000 лв или компютърни колонки, като Лоджитек-а. Първият ми въпрос беше дали тази моя идея е вярна и дали тези колони си заслужават или примерно бихте ми препоръчали други в подобен ценови диапазон. Вторият ми въпрос е какъв рисийвър да взема и удачно ли е да се купи такава техника втора ръка.

  13. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #11

    Re:Избор на бюджетно домашно кино

    Цитат Първоначално публикувано от The^Maniac
    Колега, благодаря за отговора. Всъщност съм напълно наясно, че ще трябва и рисийвър. В първия си пост съм го описал.

    Идеята ми беше, че тези колони + суб-а, който съм писал + рисийвър нисък клас ще е доста по-добре от система за домашно кино до 1000 лв или компютърни колонки, като Лоджитек-а. Първият ми въпрос беше дали тази моя идея е вярна и дали тези колони си заслужават или примерно бихте ми препоръчали други в подобен ценови диапазон. Вторият ми въпрос е какъв рисийвър да взема и удачно ли е да се купи такава техника втора ръка.
    Правилно расъждаваш, вземи си ресивър. Не вземай втора употреба, защото първо ще е на 3-4 години и второ най-евтиния Пайнер е 450 лева, Кенууд е 400 лева , там някъде е и Ямахата. Със сигурност ще ти върши повече работа от Лоджинекса или скъпа (700-900 лева) система за домашно кино.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #12

    Re:Избор на бюджетно домашно кино

    Цитат Първоначално публикувано от hristobotev
    Правилно расъждаваш, вземи си ресивър. Не вземай втора употреба, защото първо ще е на 3-4 години и второ най-евтиния Пайнер е 450 лева, Кенууд е 400 лева , там някъде е и Ямахата. Със сигурност ще ти върши повече работа от Лоджинекса или скъпа (700-900 лева) система за домашно кино.
    И какво като е на 3-4 години?
    Ето обява за ресийвър втора употреба:
    http://www.bgaudio.org/forums/viewto...p?f=13&t=16060

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    12
    #13

    Re:Избор на бюджетно домашно кино

    Благодаря за предложението. Офертата е добра, но този рисийвър не е ли прекалено стар? Из нета мернах, че модела е на над 10 години. Смятате ли, че е удачен избор, дори въпреки малкото пари, които съм решил да отделя за озвучаване?

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,424
    #14

    Re:Избор на бюджетно домашно кино

    Цитат Първоначално публикувано от The^Maniac
    Благодаря за предложението. Офертата е добра, но този рисийвър не е ли прекалено стар? Из нета мернах, че модела е на над 10 години. Смятате ли, че е удачен избор, дори въпреки малкото пари, които съм решил да отделя за озвучаване?
    Стар е /реалната му цена е 150лв/ и се съмнявам ,че ще се наложи да си вземеш ново дистанционно
    освен това има само Dolby prollogic-останалите варианти ги няма
    ако вземаш ресивър 2-ра употреба до 5 годишен -задължително погледни какви възможности за свързване има
    провери дали е ремонтиран-тествай на място-добре е да се договориш да го върнеш до 3 дни ако не ти хареса

  18. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #15

    Re:Избор на бюджетно домашно кино

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Стар е /реалната му цена е 150лв/ и се съмнявам ,че ще се наложи да си вземеш ново дистанционно
    освен това има само Dolby prollogic-останалите варианти ги няма
    ако вземаш ресивър 2-ра употреба до 5 годишен -задължително погледни какви възможности за свързване има
    провери дали е ремонтиран-тествай на място-добре е да се договориш да го върнеш до 3 дни ако не ти хареса
    Как му определи цената на 150 лева?
    Няма ли и DTS? Какво друго трябва да има?
    Какви възможности трябва да има, а няма според теб?


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на домашно кино.
    От mate545 във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 26-10-11, 20:16
  2. съвет за избор на домашно кино
    От kasovnik във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 6
    Последно: 11-07-11, 12:06
  3. Избор на проектор за домашно кино
    От sawaster във форум Проектори и екрани
    Отговори: 4
    Последно: 12-12-10, 11:12
  4. Отговори: 23
    Последно: 01-06-10, 17:46
  5. Помощ: Избор на домашно кино
    От lestat_vamp във форум Аудиотехника
    Отговори: 12
    Последно: 14-01-10, 18:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе