Резултати от 1 до 10 от общо 10

Кабел за свързване на ТВ с PC?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    20
    #1

    Кабел за свързване на ТВ с PC?

    Здравейте, искам да питам какъв точно кабел би ми свършил работа да си свържа компа към телевизора? Телевизора има скарт и s-video. Видеокартата ми има също s-video но си взех един кабел s-video към s-video и когато се пробвам да го свържа нищо не става. Може би защото на видеокартата е с 6 пина а на телевизора с 4 пина??
    пробвах и с един преходник от s-video към скарт пак не иска!!!
    дали ми трябва специална програма? не знам. телевизора си е на видео канала всичко точно обаче не иска да изкара никаква картина от компа? Някакви идеи?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #2

    Re:Кабел за свързване на ТВ с PC?

    Цитат Първоначално публикувано от arhivator
    Здравейте, искам да питам какъв точно кабел би ми свършил работа да си свържа компа към телевизора? Телевизора има скарт и s-video. Видеокартата ми има също s-video но си взех един кабел s-video към s-video и когато се пробвам да го свържа нищо не става. Може би защото на видеокартата е с 6 пина а на телевизора с 4 пина??
    пробвах и с един преходник от s-video към скарт пак не иска!!!
    дали ми трябва специална програма? не знам. телевизора си е на видео канала всичко точно обаче не иска да изкара никаква картина от компа? Някакви идеи?
    От настройките за видеото на компа настройваш ли да се вижда и на тв-то?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    20
    #3

    Re:Кабел за свързване на ТВ с PC?

    ами на display properties на втория мотиор давам attach и съответно резолюция 1024x768 и apply не знам дали друго трябва да се прави
    видеото ми е Radeon 3650 ако нещо ще помогне .....

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    277
    #4

    Re:Кабел за свързване на ТВ с PC?

    А минаваш ли през basic настройките на Catalist control centre - там би трябвало да имаш задаване вида на втория монитор, в случая Standart TV.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    11
    #5

    Re:Кабел за свързване на ТВ с PC?

    Здравей,
    Видях темата и имам едно предложение-Ако видеокартата на компютъра е от Нвидиа и има сложен нвидия контрол панел-трябва да се зададе първи монитор-монитора на компютъра,а като втори -трябва да е Тв-то.
    При мен излезна и функцията за връзка на Тв-то с компютъра-зададох S-Video и след това потвърдих с ок.
    След рестарт на PC-то се появи в контекстното меню монитора и телевизора.
    За връзка на компютъра с телевизора използвам s-video-чинч преходник,към телевизора преходника използвам чинч-чинч кабел от Двд.
    В момента на компютъра имам инсталирана 7-ца на уиндоус и тез настройки са зададени автоматично.Ако нещо съм пропуснал-питай.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    90
    #6

    Re:Кабел за свързване на ТВ с PC?

    Малко късно се включвам,но cnachew ,пропуснал си да забележиш,че картата не е Нвидия,а АТИ Радеон!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    11
    #7

    Re:Кабел за свързване на ТВ с PC?

    Здравейте,

    Аз написах за карти Нвидия,защото на моя компютър е инсталирана такава карта.
    ЗА АТИ РАДЕОН картите -погледни този адрес:

    http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx.

    Надявам се да ти помогне.

  10. Member Аватара на kaloman
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    645
    #8

    Re:Кабел за свързване на ТВ с PC?

    Телевизора ти кинескоп ли е? Ако да тази резолюция- 1024x768 не е ли висока? Защо не пробваш с 800х600.

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #9

    Re:Кабел за свързване на ТВ с PC?


  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    28
    #10

    Re:Кабел за свързване на ТВ с PC?

    Използвам темата за да питам, кой е най-евтиният метод да включа цифрова кабелна към монитор. Цифровия приемник има само SCART и S-Video изходи. Въпроса е дали видеокарта с S-Video и PC излиза по-евтино от преходник SCART-RGB(вероятно с интегрална схема LM1881 ) Колко струват видеокартите с S-Video-IN и изобщо продават ли се такива наживо (не On-Line). И как изглежда картината от TV на монитор само с LM1881(без ОП741 и MOSFET2N7000). И още нещо: За тази цел стават ли преходници за PS2(PlayStation). Счупих си кинескопа на телевизора, а нямам пари нов. Имам 4 Монитора и 3 Компа и смятам че е време да ги използвам.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Свързване на захранващ кабел на AEG 47056VS-MN
    От qazwsx във форум Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 06-05-13, 09:58
  2. Свързване на ресивър чрез оптичен кабел
    От dimlubnik във форум Аудиотехника
    Отговори: 7
    Последно: 26-06-11, 20:46
  3. Свързване компютър-усилвател с оптичен кабел
    От loafer във форум Аудиотехника
    Отговори: 0
    Последно: 14-05-11, 14:21
  4. СПЕШНО, свързване чрез оптичен кабел - PC=>5.1 система
    От snoopdoggystyle във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 9
    Последно: 02-03-08, 10:54
  5. Трябва ми кабел за s tv out -> антенен кабел
    От icos във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 23-05-03, 13:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе