Резултати от 1 до 5 от общо 5

Dolby Digital, DTS, AC3 - кое ми трябва

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    117
    #1

    Dolby Digital, DTS, AC3 - кое ми трябва

    Здравейте, решил съм да си взема домашно кино, ако може така да се нарече оптимистично модела Daewoo HC-6220X. Гледам, че поддържа само Dolby Digital. Повечето филми май с 5.1 канален звук идват в АС3, което както разбрах е Dolby Digital, тоест тези филми ще работят с 5.1 звук. Този плеър не поддържа DTS, или поне не виждам такова нещо. Някои филми идват с AAC. Това ААС ще се просвирва ли с Dolby Digital? Дали в бъдеще DTS ще получи голямо развиите и ще ми се наложи да го ползвам? Струва ли си да взема още по-голяма кочина като НЕО, само защото поддържа Dolby Digital, DTS и Dolby ProLogic? Ще се радвам и на споделени лични впечатления от посочения плеър. Забравих да попитам, след като това поддържа DivX, ще декодира ли Xvid, нали все са МПЕГ4?

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #2

    Re:Dolby Digital, DTS, AC3 - кое ми трябва

    Не знам какви файлове с филми си гледал, но определено DTS е наложен стандарт от години и всеки уред, който не го поддържа е морално остарял.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    117
    #3

    Re:Dolby Digital, DTS, AC3 - кое ми трябва

    При ДВД стандарта задължително има АС3 звук, другото е пожелателно. При рипове от блу-рей май е обратното? Да се хвърлям ли на НЕО само заради DTS? A c ААС как е работата?

  5. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #4

    Re:Dolby Digital, DTS, AC3 - кое ми трябва

    Изброените декодери работят на Нео само през оптичното устройство ,ако подадеш сигнал от външен източник ще е безмълвно.Моят съвет е да пропуснеш тази марка.Това изобщо не е единствения и недостатък.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    117
    #5

    Re:Dolby Digital, DTS, AC3 - кое ми трябва

    [quote=granity ]ЕУ
    Цитат Първоначално публикувано от granity
    Изброените декодери работят на Нео само през оптичното устройство ,ако подадеш сигнал от външен източник ще е безмълвно.Моят съвет е да пропуснеш тази марка.Това изобщо не е единствения и недостатък.
    Май ще взема ДЕУ-то да се ядосвам с него, то май при повечето евтини устройства от УСБ входа не може да се очаква кой знае какво, слагат го само за украса.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. DTS или Dolby Digital
    От kistbam във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 03-12-12, 20:24
  2. ПРЕМЕСТЕНО: Dolby Digital, DTS, AC3 - кое ми трябва
    От Vanquished във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 0
    Последно: 24-11-11, 10:33
  3. HDV-18A 5.1 Digital Audio Decoder Dolby Digital DTS AC3
    От martosblack във форум Аудиотехника
    Отговори: 18
    Последно: 11-12-10, 14:02
  4. Dolby Digital-Plus 5.1 Surround
    От zcezbpm във форум Аудиотехника
    Отговори: 2
    Последно: 10-09-10, 17:09
  5. Dolby Digital
    От stefankos във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 5
    Последно: 26-02-03, 15:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе