Резултати от 1 до 6 от общо 6

Home Cinema Under 2000 лв.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    156
    #1

    Home Cinema Under 2000 лв.

    Започвам да се замислям полека и не съвсем уверено, че си заслужава, за ъпгрейд на Home Theater аудиото у нас.
    В момента ползвам DVD HT Receiver 5.1. Samsung ht-ds420 (http://www.003.ru/model/12080_926.html) и ми се ще да ъпгрейдна лека полека. В момента малко ме дразни, че често говора е слаб, а останалите ефекти са много силни, освен това имам само 1 вход за оптичен кабел (а искам да свържа PS3-ката и Медийния плеър без да сменям кабели нон стоп). Това са накратко причините да искам да взема нещо по-сериозно.
    Холът е с големина около 25 кв., но това вкл. и кухнята, реално в момента съм разположен на около 12 кв. Става въпрос за 95% гледане на филми и 5% музика. Комбинацията, която ми се струва удачна, без да разбирам и да съм я чувал как свири, е:
    YAMAHA RX-V471 BL + JAMO S-608 HCS 3 BLACK ASH + JAMO SUB-210 BLACK (1750 лв)

    Как ви се струва и заслужава ли си най-вече ще има ли голяма разлика спрямо сегашния саунд.

    В технополиса има също промоция, но колоните ми се струват смешни, а и ресивъра е старичък май:
    Harman/Kardon HKTS-9BK + AVR-158 (1300 кинта)

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #2

    Re:Home Cinema Under 2000 лв.

    Разлика ще има огромна (YAMAHA RX-V471 BL + JAMO S-608 HCS 3 BLACK ASH + JAMO SUB-210 BLACK) ,но това с диалозите и ефектите ... старият ми двд плеър имаше dialog lift и нещата се оправяха .

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #3

    Re:Home Cinema Under 2000 лв.

    За какъв говор може да говорим от колонка 500 гр. с размерите на кибритена кутийка?
    Със комплект с ресийвър ще е значително по-добре звука спрямо домашното кино, макае и въпросните Джамота да не са ми баш най-любимите.
    В самия ресийвър имаш опция да засилваш определени канали иможеш да си вдигнеш малко центъра, но така или иначе нямам как говора да е по-силен от ефектите, което е и разбираемо.

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    156
    #4

    Re:Home Cinema Under 2000 лв.

    След разговори с колега от форума по скайп, май ще е по-добре да търся буукшелф колони, тъй като нямам обем (доста е сгъчкано мебели, стена). Той предложи Focal Sib&Cub 5.1, но цената е доста солена и пак са с размер на кибритена кутийка (сигурно има защо) - 1400 лв. почти. само колоните.
    БТВ Кардона, ако не се лъжа доскоро бяха на 1000 лв. цена този модел. Ще видя дали могат да се чуят някъде.

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #5

    Re:Home Cinema Under 2000 лв.

    Въпросните HK колонки за 1000 лв. ще ти дадат почти същия звук като на досегашното домашно кино.
    Въпросния Фокал изобщо не е тип кибритена кутийка. Не се лъжи по картинката. Ако обърнеш внимание на спецификациите ще видиш, че говорителя им е 5".

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    76
    #6

    Re:Home Cinema Under 2000 лв.

    Аз бях с Кардон и че имат бас за филми,ок,но само това.
    Бях дал едно предложение за Dali в друга тема виж го и ти:
    https://forum.setcombg.com/index.php...html#msg523544

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. субтитри за MPC-HOME CINEMA
    От savov във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 26-10-11, 11:57
  2. HOME CINEMA 5.1
    От tosh78 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 24-04-11, 19:47
  3. Нови HOME CINEMA dvd
    От gogo0 във форум Аудиотехника
    Отговори: 12
    Последно: 14-05-09, 19:42
  4. Home cinema до 700лв.-Препоръки !
    От tonito1912 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 4
    Последно: 01-04-07, 17:35
  5. Схема за 5.1 колони Home cinema
    От DaGa във форум Тонколони
    Отговори: 9
    Последно: 03-01-06, 19:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе