Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21
Like Tree1Одобрявам

Лаптоп за Blu-Ray 3D?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    25
    #1

    Лаптоп за Blu-Ray 3D?

    Така – до дни ще имам Panasonic TX-L42ET5E (с пасивно 3D), на който предимно ще гледам телевизия и 2D филми от лаптопа (най-вероятно с HDMI заради субтитрите; ще пробвам и DLNA). Проблемът е, че съм яко зарибен по Blu-Ray качеството, за Blu-Ray 3D да не говорим, и искам да си пускам такива филми към тв-то с HDMI. Хубаво, само че лаптопът ми не става. Изтеглих си за проба Avatar, 46 GB ISO файл, и го пуснах през TotalMedia Theatre – тръгна, но в 2D насича, а в 3D направо не се трае. Тоест, явно видеокартата ми е слаба. Та – можете ли да ми препоръчате конкретен модел лаптоп с достатъчно мощно видео и процесор (по възможност най-евтиният вариант), който да изпълнява исканото от мен? Чудех се и за Blu-Ray Player, но при него не знам как стоят нещата. Трябва ли да му пускам дискове (и откъде да намеря 50 GB диск – а и да намеря, сигурно ми трябва Blu-Ray записвачка на лаптопа, нали?), или пък някви зверски флашки? Смилете се над глупостта ми и мерси много за отговорите. Дано да ги има

  2.  
     
  3. Junior Member Аватара на vasettoo
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    Видин
    Мнения
    123
    #2

    Отговор: Лаптоп за Blu-Ray 3D?

    Темата е интересна и за моя милост, тъй като съм пред подобна дилема - търси се малък лаптоп или ултрабук с възможност за гледане на 3D Blu-ray от имидж файл, ако е възможно в бюджета около 1000 лв, дисплей до 14", тегло под 2 кг. задължително. От събраната информация съм наясно, че дори не е нужна отделна видеокарта, а просто интелски процесор с поддръжка на видео Intel HD 3000/4000, като последното е за предпочитане. Не знам как стоят нещата с APU на AMD платформите - какво трябва да се търси като генерация и модели в тях, защото отделна видеокарта добавя към теглото и цената, отделно товари издръжливостта на батерията, оптималното охлаждане и такива ми ти работи. Благодаря предварително на колегите и дано съм ориентирал малко автора на темата.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    256
    #3

    Отговор: Лаптоп за Blu-Ray 3D?

    И вграденото видео върши работа. Става въпрос за пълноценното ХД4000 в последното поколение i3/i5/i7.
    Това са тези започващи с 3ХХХ а не тези с 2ХХХ. Също така това в мобилните целерони и пентиуми е орязано
    и не е вариант каквото и да ви убеждават разни консултанти. Може да проверите на страницата на Интел.
    Колкото до актуалните видеокарти GT610 е по-слаба от вграденото видео а GT620 малко по-добра.
    Лично за мен са ненужни даже вредни и е просто маркетингов трик да се вземат повече пари.
    Вече от GT635 има смисъл особено ако решите да разцъквате някоя игра.

    пс. Лятото се очакват Haswell та аз не бих бързал с покупката на лаптоп.
    Всъщност в новите процесори съществената разлика е точно във вгр. видео.
    http://setcombg.com/default.asp?site=comment&NID=14963

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #4

    Отговор: Лаптоп за Blu-Ray 3D?

    Защо не се ориентирате към мултимедиен плейър за възпроизвеждане на 3D? Особено от .iso ... Струват около 300 лв такива, които вършат бих казал повече от задоволителна работа.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    25
    #5

    Отговор: Лаптоп за Blu-Ray 3D?

    Regned,
    Нямам идея как работи този плейър. И по-точно - как 50 GB имиджов файл, който е свален на лаптопа, да мине през този плейър?

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    256
    #6

    Отговор: Лаптоп за Blu-Ray 3D?

    То може да се сглоби десктоп за тези пари - Количка: GB E350N, 2GB DDR3 1333 A-DATA PRO, 250GB SEAGATE SATA 6G/7200/16M, продукти и цени.
    Повече инфо - http://www.gigabyte.bg/products/page/mb/ga-e350nrev_30
    Даже може да се махне записвачката и да инсталираш ОС от флашка и ще излезе още по-евтино.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    25
    #7

    Отговор: Лаптоп за Blu-Ray 3D?

    Аз наистина се интересувам от принципа на работа на мултимедийния плейър. Ще се радвам някой да обясни това за iso файловете

    - - - - - - - - - -

    А и още съм отворен откъм предложения за лаптоп с хубава видеокарта за 3D. Така или иначе, трябва да си купувам нов, че този съвсем ме предава

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    256
    #8

    Отговор: Лаптоп за Blu-Ray 3D?

    Щом държиш да има външно видео ето ти с GT635 и последно поколение процесор.
    http://www.laptop.bg/laptops-asus-K56-asus_k56cm_xx304
    За същите пари Леново имат не толкова качествен модел но с по-добър процесор и батерия.
    http://www.laptop.bg/laptops-lenovo-...580ah_59360938

    пс. Не си казал бюджет та съм се спрял на минимума за смислено външно видео.
    Това е ако ще гледаш на телевизора и въобще външен монитор.
    Ако искаш самия лаптоп да е 3D (дисплея му и очила) вече отиваме на двойно повече пари.
    Този пост е редактиран от sunabouzu2; 21-03-13 в 15:51.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #9

    Отговор: Лаптоп за Blu-Ray 3D?

    @sunabouzu2
    Ами няма лошо, интересна машинка, но ще настане една борба със софтуера, лагване тук там, па клавиатура, па мишка, па дистанционно. Има си доста неудобства, а и доста плюсове.
    Иначе много сладка машинка си сглобил. Варианта ми за NAS сървър

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #10

    Отговор: Лаптоп за Blu-Ray 3D?

    Цитат Първоначално публикувано от Blazhev Виж публикацията
    Аз наистина се интересувам от принципа на работа на мултимедийния плейър. Ще се радвам някой да обясни това за iso файловете
    Сваляш файла - някъде по мрежата на компютър, NAS, външен диск или на диска на плеъра - натискаш ОК/Play и гледаш кеф ти mkv, кеф ти ISO/3D ISO.
    regned одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    127
    #11

    Отговор: Лаптоп за Blu-Ray 3D?

    Понеже и аз ще ползвам този вариант за плейване на 3D филми имам следния въпрос: HDMI 1.4 кабела поддържали аудио поток 5.1(ac3)dolby digital - понеже на лаптора имам един HDMI изход които свързвам с TV-то а от там с оптичен към ресивъра.Дали ще сработи ако си взема HDMI 1.4

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #12

    Отговор: Лаптоп за Blu-Ray 3D?

    Ако го свържеш директно към ресивъра, ще можеш да се изкефиш и на звук в HD-MA.
    Иначе няма никакво значение какъв е кабела, щом порта на лаптопа ти /разбирай HDMI изхода на видеокартата/ е 1.4 стандарт.
    HDMI кабели - 1.4а, 1.4, 1.3 SS /super speed/ 1.3 HS /high speed/ вършат една и съща работа при плейване на Blu-ray 3D от лаптопа. Много приятно съм изненадан от възможностите на софтуера към лаптопа ми за плейбек на 3D мултимедия. Картината е по-зрелищна от тази от мултимедийният ми плеър.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    127
    #13

    Отговор: Лаптоп за Blu-Ray 3D?

    Да,само дето ресивъра ми е 13 годишна yamaha и няма hdmi но иначе е златна.В момента съм го вързал така с един стар hdmi кабел по схемата опомената по горе, и ми вади само два канала аудио, че се чудя дали не е в него причината.Иначе лаптопа ми е от скоро и честно не съм много на вътре в нещата но разполагаm с това :Toshiba satellite l500-1zr/видеокарта ATI Mobility Radeon HD 4500 Series (512 MB)звукв адаптер ATI Radeon HDMI @ ATI RV710/730/740 - High Definition Audio Controller/ Realtek ALC272 @ Intel 82801IB ICH9 - High Definition Audio Controller [A-3] процесор Mobile DualCore Intel Pentium T4400, 2200 MHz (11 x 200)/DIMM1: Samsung M471B5673FH0-CF8 2 GB DDR3-1066 DDR3 SDRAM (7-7-7-20 @ 533 MHz) (6-6-6-18 @ 457 MHz) (5-5-5-15 @ 380 MHz).Avatar, 46 GB ISO файл-2D товари процесора до 40% но като мина на 3D отива на 100% и започва да насича-каде е решението?

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    256
    #14

    Отговор: Лаптоп за Blu-Ray 3D?

    Слагаш чист MPC-HC без разни пакети кодеци и подобен багаж и ползваш хардуерното ускорение на видеото.
    Така процесора ще се товари по-малко.

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #15

    Отговор: Лаптоп за Blu-Ray 3D?

    Хъм, Blu-ray 3D с радеон от 4-та серия! Учудващо е за мен, даже че е тръгнал филма в 3D.
    Според коментари на колеги във форума - 3D поддръжка Ати имат едва от 5-та серия нагоре при десктоп картите. Логично е и мобилните им аналози да важи същото, но пък макар и с доста зор, при теб върви. Според мен машинката ти е слабичка за Frame packing формата, използван за плейване на Blu-ray 3D. Образно казано в 3D режим все едно имаш два видео потока във Full HD резолюция, вървящи едновременно. Щом само единият ти товари проца толкова, за двата му идва доста нанагорно. Решение може да бъде, примерно, да забравиш за HD аудиото, което също доста товари и да избираш от менюто Dolby digital звук, ако си настроил адаптера ATI Radeon HDMI да вади 5.1 канала. Щом ти е толкова стар ресивъра - по-добър вариант от оптика от ТВ-то за звука не виждам. Без значение подавания формат звук към ТВ - ресивъра ще го разпознае като LPCM когато го приеме от телевизора. Поне при мен така го разпознава, ако ползвам оптика за звука от телевизора.
    Този пост е редактиран от raziel66; 23-03-13 в 00:53.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 24-06-14, 11:43
  2. Продавам 14" лаптоп Dell D630 и 15" лаптоп HP 6715b
    От MetalMilitia във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 15-08-12, 11:20
  3. Отговори: 1
    Последно: 14-03-12, 15:31
  4. Продавам лаптоп FS Amilo Pro V1000 на части + други части за лаптоп
    От Dangelo във форум Приключили продажби
    Отговори: 11
    Последно: 06-01-11, 20:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе