Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 22 от общо 22
Like Tree2Одобрявам

При гледане на филм 1080п от компа към Блурей плеар забелязвам леко пресичане от какво може да е???

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    140
    #16

    Отговор: При гледане на филм 1080п от компа към Блурей плеар забелязвам леко пресичане от какво може да е???

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    24 кад/сек. филм се гледа добре на 1080р60, но ако е на 50 насича осезаемо.
    То и на 60 не е перфектно защото кадрите се преобразуват от 24 чрез неравномерно повторение, но се вижда много по-трудно и на повечето хора не им прави впечатление.
    Ами защо няма опция за 60HZ .. много тъпо. как може да се направи да не сече тогава ако има такъф вариант.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #17

    Отговор: При гледане на филм 1080п от компа към Блурей плеар забелязвам леко пресичане от какво може да е???

    Странно, при мен няма и помен от такова насичанe. Щом при вас е видимо, вероятно аз не съм толкова "осезателен".

    Плеъра ми работи на 1080р/50. Видеокартата на 1080р/100 към телевизора и на 1080р/144 към монитора.
    Поне според моите разбирания за качество - картината е перфектна.

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #18

    Отговор: При гледане на филм 1080п от компа към Блурей плеар забелязвам леко пресичане от какво може да е???

    Като натиснеш Info бутона на телевизора какъв сигнал показва, че приема?

    Цитат Първоначално публикувано от venom8888 Виж публикацията
    Ами защо няма опция за 60HZ .. много тъпо. как може да се направи да не сече тогава ако има такъф вариант.
    При теб не е сигурно, че от това е проблема.
    Аз лично залагам на бъгав софтуер на плеъра при пускане на файлове.
    Какъв е точния модел на Blu-ray плеъра?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    140
    #19

    Отговор: При гледане на филм 1080п от компа към Блурей плеар забелязвам леко пресичане от какво може да е???

    модела на киното е LG HX-995TZ

  6. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #20

    Отговор: При гледане на филм 1080п от компа към Блурей плеар забелязвам леко пресичане от какво може да е???

    Да споделя, че при мен на някой филми 23,9999 кадъра - плеъра ми когато съм на 50Hz на няколко минути ми изпуква яко звука и картината прескача и пак продължава и така на 3-4 или повече минути се случва! Сложа ли на 24Hz всичко си идва на мястото. Интересното е, че не на всички филми се получава този проблем... А ако съм на 24Hz пък и пускам видео с 30 или повече кадри някой изобщо не потеглят докато не върна на 50Hz плеъра.
    По твоя случай - защо не видиш в инфото на файла с какви кадри е заснет и просто пускаш на такава честота - ако па има проблем предполагам нещо се бъгва софта на този релийз...
    venom8888 одобрява това.

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #21

    Отговор: При гледане на филм 1080п от компа към Блурей плеар забелязвам леко пресичане от какво може да е???

    Хубаво е плеъра да има опция да сменява изходната честота на видеото според типа файл:
    Ако пуснеш филм с 23,976 кадъра - да пуска точно 23,976Hz /не 24 както правят някои плеъри и видеокарти/
    Ако видеото е PAL /25 или 50Hz/ - да пуска точно 50Hz
    Ако е NTSC /29,976, 60/ - да пуска 60Hz
    плюс това има куп екзотични фреймрейти като точно 24 кадъра /разни японски и европейски филми/ и тн.
    Всяко едно разминаване се отразява на плавността на картината и се забелязва в някаква степен.
    venom8888 одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    140
    #22

    Отговор: При гледане на филм 1080п от компа към Блурей плеар забелязвам леко пресичане от какво може да е???

    Благодаря за отговорите , оправи се както казахте в последните 2 поста всичко е до резолуюция и херците и кадрите. На плеара му дадох на резолуция :Ауто а на херците 24 и взе че изглади тва прресичане...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Гледане на 3Д субтитри в 3д филм
    От KJN94 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 3
    Последно: 03-03-13, 00:54
  2. Гледане на филм от външен носител
    От beliata във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 28-12-10, 14:40
  3. DVD филм и гледане с външни субтитри
    От Cko във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 29-12-05, 20:41
  4. Леко орязване на филм
    От kris11 във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 4
    Последно: 20-08-05, 20:47
  5. гледане на филм от сървър
    От sony2 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 30-11-04, 13:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе