Резултати от 1 до 5 от общо 5
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By svetlio1

DTS евентуален проблем !

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    44
    #1

    DTS евентуален проблем !

    Здравейте,

    гледам 3D/HD филми основно като използвам медиа плеъра на телевизора Lg42LA620s /3D SBS/OU / през външен хард диск или Plex.tv. Оригинални blu-ray пускам през ps3. Телевизора е свързан с ресивъра с оптичен и hdmi кабел. Когато си пусна някой 3D филм и той е DTS ми изписва и на ресивъра DTS. Ако филма е Dolby digital изписва същото, Но когато пусна оригинален blu-ray аудио диск - концерт или нещо друго през ps3 и в менюто на диска имам опции стерео, dolby, DTS HD master и избера DTS не ми изписва на ресивъра и реално звука не е многоканален.

    Имам опции на ресивъра за мулти стерео и други но реално не изписва DTS. Филми дори и по 10 гб и то през мрежата пуснати и си изписва DTS и дори и в Puredirect режим звука си е многоканален т.е. "е разпознат" от ресивъра като такъв, а оригиналния bluray DTS HD master не може да го пусне като такъв. Когато пускам оригинален blu-ray диск-филм през ps3 проблема го няма, разпознава го като DTS и какъвто и режим да зададеш от ресивъра звука си е многоканален без опцията за стерео, разбира се. Проблема го има само с bluray аудио дискове.

    Някой има ли идея на какво се дължи това ?

    Благодаря.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,573
    #2

    Отговор: DTS евентуален проблем !

    Оптиката поддържа до 5.1 DD/DTS - свържи си ги през HDMI .

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    44
    #3

    Отговор: DTS евентуален проблем !

    Значи диска е в ps3. Трябва да изкарам картината на телевизора и звука. Въртях кабелитв hdmi, оптика по всякакъв начин но не става. Когато пусна филм от външен хард диск на телевизора, от него оптика във ресивър и dts има. Hdmi от ps3 към ресивър, от ресивър монитор към hdmi arc на телевизор и dts няма.

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,573
    #4

    Отговор: DTS евентуален проблем !

    В настройките на ПС3 как си дал да пуска аудиото ?
    В sound settings имаш audio multi-output - включи го.
    tolostoi одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    44
    #5

    Отговор: DTS евентуален проблем !

    Svetlio1,
    Да си жив и здрав. multi-otput е значи ключа. Евалата. Това вече е многоканален звук. Жалко, че е късно вече, утре ще слушаме доста.
    Благодаря отново !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 129
    Последно: 29-05-14, 12:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе