Вижте резултатите от анкетата: Трябва ли България да участва в хипотетичен Евразийски съюз?

Гласували
21. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да!

    7 33.33%
  • Не!

    10 47.62%
  • Не мога да преценя!

    4 19.05%
Отговори на анкетата
Страница 1 от 9 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 130
Like Tree39Одобрявам

Трябва ли България да участва в евентуален Евразийски съюз?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #1

    Трябва ли България да участва в евентуален Евразийски съюз?

    Трябва ли България да участва в евентуален Евразийски съюз?

    Евразийският съюз е геополитически проект за създаването на конфедерация с общи най-вече геоикономически и геополитически интереси в Евразия, а посредством най-големият континент като фундамент - и в света.
    Евразийският проект се основава на общото наследство от разпада на СССР, но идеологически на друга основа и на общото външнополитическо, икономическо, военно, митническо, хуманитарно и културно пространство.
    Всред съвременните радетели на този съюз са президентите на ***** и Казахстан, както геополитика Александър Дугин. Исторически, проектът се основава на база разработките на основоположника на германската геополитическа школа - Карл Хаусхофер, който се явява и ментор на Адолф Хитлер и Рудолф Хес.
    Измеренията на проекта са в рамките на цялото пространство, както на Европа, така и на Азия - последната с четири основна стълба - *****, Китай, Индия и Голям Иран.

    Източник: Wikipedia
    Този пост е редактиран от blue1; 17-05-14 в 23:17.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Отговор: Трябва ли България да участва в евентуален Евразийски съюз?

    Анкетата трябва да има още един отговор - "Да, при определени условия"

  4. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #3

    Отговор: Трябва ли България да участва в евентуален Евразийски съюз?

    Интересно! До момента са 5 гласувалите(с моя глас включително), а само едно мнение в темата/анкета и то, не свързано с въпросите!

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Отговор: Трябва ли България да участва в евентуален Евразийски съюз?

    Цитат Първоначално публикувано от backinblack Виж публикацията
    Интересно! До момента са 5 гласувалите(с моя глас включително), а само едно мнение в темата/анкета и то, не свързано с въпросите!
    Логично! А колко от тези пет гласували могат да отговорят на следните въпроси:
    1. Какво точно ще представлява този съюз - обща търговска зона, обща безмитна зона, политически съюз, военен съюз?
    2. Какви ще са неговите основни цели и задачи?
    3. Какви ще са правата и ограниченията на членовете му?
    4. Има ли в Лисабонския договор или в договора ни за присъединяване към ЕС ограничение България да участва в други съюзи и при какви условия?
    5. Кани ли ни някой въобще там???
    И още много други подобни въпросчета....
    Този пост е редактиран от Lupus; 18-05-14 в 09:20.
    lazarus18 одобрява това.

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Отговор: Трябва ли България да участва в евентуален Евразийски съюз?

    и понеже не съм напълно съгласен с определенията на blue1, които ми даде, а именно "палячо" и "смехурко", му предлагам следващата анкета да бъде:

    "Трябва ли Земята да участва в Общогалактическия съюз на обитаемите планети?"

    информирай ме, интелектуални титане blue1, след като аз съм палячо и смехурко, на какъв етап е създаването на въпросния съюз, до каква степен има нещо общо с идеята, поддържана от Хитлер, защо изобщо намесваш Хитлер, кога се очертава да прочетем нещо по-конкретно от общи приказки от властимащи лице относно този проект, и какво е по-различното между този напълно имагинерен засега съюз и доста по-напредналия проект за NAU

    дали опитът ти за евтина манипулация, както го определих в предната тема, в която ти така възпитано ме квалифицира, не цели единствено обвързването на името на ***** с това на Хитлер, защото в един или друг момент всеки от тях се е явил заплаха за имперските амбиции или действителности на съществуващите хегемони?

    а да сравняваш ***** с Хитлер в светлината на брой отнети животи е признак за крайна историческа неграмотност, коне-с-капачност и висока степен на вероятност за употреба на психотропни вещества

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #6

    Отговор: Трябва ли България да участва в евентуален Евразийски съюз?

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Логично! А колко от тези пет гласували могат да отговорят на следните въпроси:
    1. Какво точно ще представлява този съюз - обща търговска зона, обща безмитна зона, политически съюз, военен съюз?
    2. Какви ще са неговите основни цели и задачи?
    3. Какви ще са правата и ограниченията на членовете му?
    4. Има ли в Лисабонския договор или в договора ни за присъединяване към ЕС ограничение България да участва в други съюзи и при какви условия?
    5. Кани ли ни някой въобще там???
    И още много други подобни въпросчета....
    Това дали ти е достатъчно за да си отговориш на въпросите ?
    Евразийский Союз — Википедия

  8.  
     
  9. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #7

    Отговор: Трябва ли България да участва в евентуален Евразийски съюз?

    Крайно безмислена анкета според мен, от друга страна - всеки има право на мнение, за blue1 явно въпросът е носител на някаква си негова хипотеза.
    Лично за мен, смисълът е колкото в общогалактическото предложение на FearMe.

    ПП - Позволих си да променя някои прилагателни на евентуален и хипотетичен в името на темата и анкетата, така мисля, че е по-близо до реалността.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #8

    Отговор: Трябва ли България да участва в евентуален Евразийски съюз?

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    и понеже не съм напълно съгласен с определенията на blue1, които ми даде, а именно "палячо" и "смехурко", му предлагам следващата анкета да бъде:

    "Трябва ли Земята да участва в Общогалактическия съюз на обитаемите планети?"

    информирай ме, интелектуални титане blue1, след като аз съм палячо и смехурко, на какъв етап е създаването на въпросния съюз, до каква степен има нещо общо с идеята, поддържана от Хитлер, защо изобщо намесваш Хитлер, кога се очертава да прочетем нещо по-конкретно от общи приказки от властимащи лице относно този проект, и какво е по-различното между този напълно имагинерен засега съюз и доста по-напредналия проект за NAU

    дали опитът ти за евтина манипулация, както го определих в предната тема, в която ти така възпитано ме квалифицира, не цели единствено обвързването на името на ***** с това на Хитлер, защото в един или друг момент всеки от тях се е явил заплаха за имперските амбиции или действителности на съществуващите хегемони?

    а да сравняваш ***** с Хитлер в светлината на брой отнети животи е признак за крайна историческа неграмотност, коне-с-капачност и висока степен на вероятност за употреба на психотропни вещества
    Драги феърми, манипулатора си ти! Този ти пост го доказва напълно. В първият ми опит да пусна анкетата изобщо не бях публикувал информацията от уйкипедията където ти съзря връзката между Хитлер и *****, но побърза да се изхвърлиш по въпроса! Очевидно страдаш от къса памет та ще ти припомня: На въпроса ми в анкетата
    Трябва ли България да участва в бъдещия Евразийски съюз?

    Твоят отговор беше: е па туй колко евтин опит за манипулация е, блу, от теб не съм го очаквал

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #9

    Отговор: Трябва ли България да участва в евентуален Евразийски съюз?

    Цитат Първоначално публикувано от blue1 Виж публикацията
    Това дали ти е достатъчно за да си отговориш на въпросите ?
    Евразийский Союз — Википедия
    Не. Този материал очертава най-общите неща, които са съпоставими със структурата и функциите на ЕС. Но дявола е в детайлите! Докато такъв съюз наистина не се създаде - с неговия основополагащ документ, с неговия парламент и органи за оперативно управление нищо определено не може да се каже. Още повече, че в написаното няма и думичка за участие на страни, членки на ЕС в бъдещ такъв съюз. Във връзка с това повтарям:
    Кани ли ни някой там?
    За случаи като този българина има една хубава поговорка:
    "Те не го искат в селото, а той пита за поповата къща"

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #10

    Отговор: Трябва ли България да участва в евентуален Евразийски съюз?

    да, моят отговор и сега е същият, просто защото ако си наясно колко десетилетия планиране, манипулации, социален и геополитически инженеринг е отнело създаването на недоносчето ЕС, ще разбереш безсмислеността на въпроса си относно проект за обединение на Евразия, в който:

    1. биха участвали далеч по-бедни държави
    2. всички вече ще са наясно как се прави "обединение" и надали пак ще се хванат в същия капан

    вероятно не си прочел поста ми за различните видове манипулиране, чрез които се задвижват масите - намирам за невъзможно да се върне манипулирането на масите чрез религия (типично за средновековието), идеология (типично за 20-ти век) и микромениджмънта на ниво отделна личност (типично за сега).

    при положение, че сбъдването на подобен проект е отдалечен поне на 50 години в бъдещето, позволи ми да се усъмня в каквито и да било прогнози, давани сега, още повече чрез анкета във вида от по-горе

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #11

    Отговор: Трябва ли България да участва в евентуален Евразийски съюз?

    Договорът за създаване на Евразийския икономически съюз (ЕАИС) се очаква да бъде подписан в началото на идната година. И вероятно така и ще стане, но ентусиазмът на основните играчи в бъдещия блок - Беларус и Казахстан, вече няма да е същият.
    След Крим, по пътя към Евразийски съюз: засега не всички маршируват в крак - Mediapool.bg

    Кани ли ни някой там? Руският депутат Юрий Шувалов, член на Висшия съвет на партията на Владимир ***** „Единна Русия”, цитиран от медиите, заяви, че „България спокойно може да стане член на Евразийския съюз, ако заработи добре, ще ви поканим”. Същевременно, експертният министър-председател Пламен Орешарски назначи за свой съветник Боян Чуков – освен бивш щатен служител на Първо главно управление на ДС, той е познавач и възторжен почитател на Евразийския съюз, за който пише: „Необходимо е да си дадем много ясно сметка, че в момента у нас върви мощна атака за разрушаване на цивилизационния код на българския народ, който в исторически аспект е свързан с евразийската идея, със славяно-православната цивилизация и с *****.” И завършва статията си с цитат на руски политолог от български произход, с когото явно е съгласен: „Родината на моите прадеди, както *****, така и България, това е единна духовно Родина”.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #12

    Отговор: Трябва ли България да участва в евентуален Евразийски съюз?

    Цитат Първоначално публикувано от blue1 Виж публикацията
    .......
    Кани ли ни някой там? Руският депутат Юрий Шувалов, член на Висшия съвет на партията на Владимир ***** „Единна Русия”, цитиран от медиите, заяви, че „България спокойно може да стане член на Евразийския съюз, ако заработи добре, ще ви поканим”. Същевременно, експертният министър-председател Пламен Орешарски назначи за свой съветник Боян Чуков – освен бивш щатен служител на Първо главно управление на ДС, той е познавач и възторжен почитател на Евразийския съюз, за който пише: „Необходимо е да си дадем много ясно сметка, че в момента у нас върви мощна атака за разрушаване на цивилизационния код на българския народ, който в исторически аспект е свързан с евразийската идея, със славяно-православната цивилизация и с *****.” И завършва статията си с цитат на руски политолог от български произход, с когото явно е съгласен: „Родината на моите прадеди, както *****, така и България, това е единна духовно Родина”.
    Това са "приказки под шипковия храст", политическо говорене.
    Имаме ли покана да подпишем Договора за създаване на Евразийския икономически съюз (ЕАИС)?

    PS Статията в Медиапул е доста интересна. А изводите в края би трябвало да накарат доста хора да се позамислят:
    Изгледите за интеграция на централноазиатските държави не се поддават на прогнози. Най-вероятно изглежда в МС да влязат Киргизстан и Таджикистан. Но за да примами в евразийския политикономически блок туркмените и узбеките, Москва ще трябва доста да се поизмъчи. Нещата около тях впрочем ще станат по-ясни, щом наближи окончателното изтегляне на войските на НАТО и САЩ от Афганистан. Към края на годината средноазиатските страни, незакърпили границите с Афганистан, ще се наложи да избират между несигурността (заплахата в региона да навлязат ислямски радикални групировки, срещу които може да ги брани *****) и загубата на малко самостоятелност.
    Местните режими не бива да забравят и риска при тях също да плъзне революционният вирус - налице са всички предпоставки Западът охотно да подкрепи смени на властта в средноазиатските държави. ***** може да ги подпомогне и тук. Но пак ще са изправени пред избор: сравнителната стабилност ще означава и мащабно връщане на ***** в Средна Азия.
    Този пост е редактиран от Lupus; 18-05-14 в 10:12.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #13

    Отговор: Трябва ли България да участва в евентуален Евразийски съюз?

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Това са "приказки под шипковия храст", политическо говорене.
    Имаме ли покана да подпишем Договора за създаване на Евразийския икономически съюз (ЕАИС)?
    хахахаххаа, ами добре щом нямаме предложен договор заключвай анкетата. Взимам си бележка и ще предлагам за анкета или обсъждане само неизбежно предстоящи събития.

    Москва кани и България в Евразийския съюз
    Новият съюз ще бъде “голяма страна”, продължител на “идеята на Владимир ***** за единно икономическо пространство”, което ще обедини от 1 януари *****, Беларус и Казахстан, заяви на форума руският политолог Дмитрий Орлов. “Целите на модернизацията” обаче изискват според него ***** да се обедини не само с бившите съветски републики – днес членки на ОНД, но и с държави, “лоялни към руските икономически интереси: Финландия, Унгария, Чехия, Монголия, Виетнам, България, Куба и Венецуела”.

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #14

    Отговор: Трябва ли България да участва в евентуален Евразийски съюз?

    Цитат Първоначално публикувано от blue1 Виж публикацията
    хахахаххаа, ами добре щом нямаме предложен договор заключвай анкетата. Взимам си бележка и ще предлагам за анкета или обсъждане само неизбежно предстоящи събития.

    Москва кани и България в Евразийския съюз
    Новият съюз ще бъде “голяма страна”, продължител на “идеята на Владимир ***** за единно икономическо пространство”, което ще обедини от 1 януари *****, Беларус и Казахстан, заяви на форума руският политолог Дмитрий Орлов. “Целите на модернизацията” обаче изискват според него ***** да се обедини не само с бившите съветски републики – днес членки на ОНД, но и с държави, “лоялни към руските икономически интереси: Финландия, Унгария, Чехия, Монголия, Виетнам, България, Куба и Венецуела”.
    Ами наистина трябва да е така. Иначе и предложението на FearMe: "Трябва ли Земята да участва в Общогалактическия съюз на обитаемите планети?" трябва да го пуснем като анкета!
    Колкото до цитираната от теб статия - там има мечти и разсъждения на хората от една партия, нямащи нищо общо с манипулативното заглавие. Потвърждава го и това:
    От “Единна Русия” засега не са проучвали дали тези страни са готови да влязат в Евразийския съюз.
    Да не са ти платили ти с тази анкета да им свършиш работата? Ако е така трябва да черпиш!

  18. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #15

    Отговор: Трябва ли България да участва в евентуален Евразийски съюз?

    "Трябва ли Земята да участва в Общогалактическия съюз на обитаемите планети?"
    "Трябва ли България да участва в евентуален Евразийски съюз? "


    Лупус щом слагаш знак на равенство между двата въпроса, значи няма смисъл въобще да участваш в темета, и може даже да забършеш своя и чуждия спам. Благодаря предварително.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 9 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 53
    Последно: 26-03-14, 00:40
  2. Отговори: 31
    Последно: 18-01-13, 09:13
  3. Трябва ми пътна карта за България
    От peterkac във форум Общ - софтуер
    Отговори: 8
    Последно: 07-12-05, 19:37
  4. Отговори: 9
    Последно: 02-11-05, 12:56
  5. Отговори: 54
    Последно: 26-07-04, 21:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе