Резултати от 1 до 13 от общо 13
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By svetlio1

Помощ при избор на озвучение на LED SAMSUNG

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    82
    #1

    Помощ при избор на озвучение на LED SAMSUNG

    Здравейте, все още съм със 55H7000 самсунг, но скоро се надявам да си взема 65ks700 и ми се сика хубаво озвучение за филми.

    В момента притежавам Samsung f355 (ако не бъркам) 120W не е зле, но ми се иска доста повече.
    Какво бихте ми препоръчали до 400-500 кинта, нещо с добър feedback, не само по характеристики, понеже съм си харесал това:

    Soundbar Sony HTRT3, 600W, 5.1, Bluetooth, NFC - eMAG.bg , което определно е по добро от наличното ми, но има лоши отзиви за работата на вентилатора във форумите на СОни , ако не се лъжа. Това че тв е самсунг, а бара СОни няма значение нали!

    Приемам всякакви предложение и съвети, благодаря!

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #2

    Отговор: Помощ при избор на озвучение на LED SAMSUNG

    За такива пари само нещо от вида саундбар и то от по-евтините . вади звук , но няма как да замени класиката от 5.1 колони + ресивър !

    .............Това че тв е самсунг, а бара Сони няма значение нали............!
    Абе , ако го свързваш безжично през блутут , може и да има ! Трябва да се провери . Иначе с кабеляк( оптика , хдми ) - няма значение .

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #3

    Отговор: Помощ при избор на озвучение на LED SAMSUNG

    Качествено кино озвучаване - с ресивър и колони , то и добрите soundbar/soundbase са на цени като за приличен ресивър ...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    82
    #4

    Отговор: Помощ при избор на озвучение на LED SAMSUNG

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Качествено кино озвучаване - с ресивър и колони , то и добрите soundbar/soundbase са на цени като за приличен ресивър ...

    Дай ми два три варианта.... може и 3.1 чоже и 5.1 с качествени модели. Благодаря

  6. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #5

    Отговор: Помощ при избор на озвучение на LED SAMSUNG

    За колко пари , обаче?

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #6

    Отговор: Помощ при избор на озвучение на LED SAMSUNG

    Нямам никакви наблюдения върху сандбар/саундбазите , единствено от прочетени ревюта като гледам почти няма съществени разлики в моделите до 7-800лв освен мощността . А за към 1000-1200лв се прави сравнително прилична комбинация ресивър + 2-ка колони (макс и центъра) ... От време на време техно вереигите правят комбинации от ресивър (естествено нисък клас) + 5 колони (също нисък клас) за към 1000лв , но и тоя вариант пак си е по-добре от само саундбар ...
    Сандбара за мен е е вариант само ако няма вариант за разполагане на повече колони (5.1) или се ползва основно за подобряване звука при гледане на телевизия и от време на време някой филм ... и разбира се при силно ограничен бюджет .
    Мисля има все пак доста колеги във форума, които ползват саундбар , та би било добре някой ако е сравнявал конкретни модели да се включи .

    По принцип гледай да има повече входове и варианти за свързване (блутуут, Wi-Fi) и евентуално повече поддържани формати (DD, DTS , Atmos ...) и евентуално прегледай в нета за някакви проблеми с избрания модел .
    podredko одобрява това.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #7

    Отговор: Помощ при избор на озвучение на LED SAMSUNG

    Πo пpинцип глeдaй дa имa пoвeчe вxoдoвe и вapиaнти зa cвъpзвaнe (блyтyyт, Wі-Fі) и eвeнтyaлнo пoвeчe пoддъpжaни фopмaти (DD, DТЅ , Аtmоѕ ...) и eвeнтyaлнo пpeглeдaй в нeтa зa няĸaĸви пpoблeми c избpaния мoдeл .
    Това , добре , ама и кинтите растат !
    Варианта за по-малко пари е само готов комплект , начално ниво или нещо втора ръка , и евентуално промоцийка в Т-веригите .

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #8

    Отговор: Помощ при избор на озвучение на LED SAMSUNG

    600W - пък има консумация 85 вата? пак някаква заблуда !


  11. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #9

    Отговор: Помощ при избор на озвучение на LED SAMSUNG

    Не е заблуда или поне не е голяма, зависи тези 600Вт какви са и как са измерени ! А 85 вата консумация на усилвател , клас Д си е нормално , има си прости формули за пресмятане .
    Но това не е по темата !

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #10

    Отговор: Помощ при избор на озвучение на LED SAMSUNG

    и това го дават 600W, клас D усилватели, но консумира от мрежата 180 вата

  13. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #11

    Отговор: Помощ при избор на озвучение на LED SAMSUNG

    И по-горното Сони консумира 170Вт( инфо от друг сайт )от мрежата , ама при захранване от 220 В, ба'си малкия ток , дето черпи ! Ма така е , технологиите се развиват - на входа няма никой , но на изхода сума ти Ватове !

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    82
    #12

    Отговор: Помощ при избор на озвучение на LED SAMSUNG

    Автора:

    Тоест смятате ли че това SONY 600W 5.1 заслужава 400 кинта на промоция?
    Другия вариант е да ми дадете хубава идея за по стабилни колони, ама за филми мисля, че и това ще върши работа

  16. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #13

    Отговор: Помощ при избор на озвучение на LED SAMSUNG

    Да , да ! Няма такава цена при конкурентите , а и самата уредба си е прилична за парите си !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 20-08-16, 16:47
  2. Помощ при избор на модел при: LG и Samsung
    От LedTV във форум Samsung телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 13-08-13, 13:59
  3. Помощ за избор на Samsung или LG до 900лвЗд
    От lemuribuhal във форум Samsung телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 21-05-13, 13:31
  4. DLNA и NAS за Samsung 46C750 помощ при избор???
    От gera4ko във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 9
    Последно: 11-04-12, 02:11
  5. DLNA и NAS за Samsung 46C750 помощ при избор???
    От gera4ko във форум Samsung телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 27-05-11, 16:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе