Резултати от 1 до 6 от общо 6

Проблем със система за домашно кино самсунг HT - J5150/ZF

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    3
    #1

    Проблем със система за домашно кино самсунг HT - J5150/ZF

    Честно опитах доста неща. Значи относно свързването
    От плеъра към телевизора съм със HDMI, от телевизора към плеъра с оптичен кабел, а от компютъра към плеъра със чинчове(1 в компютъра към 2 които са си на плеъра(дано да съм го обяснил разбираемо) Телевизорът е Philips 43puh6101/88 а системата за домашно кино е Samsung HT - J5150/ZF
    Проблемите ми са следните:
    1. Не знам как да настроя звуковата карта на компютъра от чинча който е свързан с плеъра да извади звук и към 5.1 а не само към предните колони,2-та съраунда които са един вид задната линия не свирят.
    2. Когато пусна системата, било то на музика или на телевизията се чуват всички колони,но отново съраунда прави проблем (чува се съвсем леко, звука не е равен на този от фронталните (предни колони)
    3. когато отида да правя настройки ми дава само основните, които са в менюто с настройки за картината, звука,система и т.н. като на настройките на звук ми е заключено "Цифров изход : PCM и реж. смесв.сигнал с огр. (до тях нямам достъп) и като цяло не ми позволява да правя абсолютно никакви настройки на звук.
    4.Когато пусна музика от компютъра или смарт телевизора (пускам го на youtube) и му дам настройки, автоматично се изключва звука и отново съм на шибаното меню.
    5. Опитах се да update софтуера но и това не ми позволява пише че от флашка трябва, а аз не намирам по - нов, от този който е сложен ( B - JM53CHTBWWB-1009.0) Модела на системата е HT - j5150/ZF
    Извинявам се ако пиша супер големите простотии за някой ... Но наистина супер много ме дразни че не ми дава достъп до настройките и не знам причината, честно ще съм супер задължен на някой ако ми помогне да премина по горе изброените проблеми!!!
    Наистина ако някой има идея как да оправя нещата обещавам черпене( направо толкова мерак имах за тази система а така да ме изкарва извън нерви не е истина просто )

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #2

    Отговор: Проблем със система за домашно кино самсунг HT - J5150/ZF

    5.1 звук може да получиш само през оптиката и обратно върнат от тв през HDMI ARC. През стерео чинчовете сигнала освен да включиш на някой псевдо 5.1 като Про Лоджик или нещо подобно няма как да имаш 5.1 звук .

  4. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #3

    Отговор: Проблем със система за домашно кино самсунг HT - J5150/ZF

    От плеъра към телевизора съм със HDMI, от телевизора към плеъра с оптичен кабел, а....................
    А може само с hdmi - и уредбата и тв поддържат HDMI ARC , поне така е по инструкция .
    А компютъра само аналогови изходи за звук ли има ?

  5. Novice
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    3
    #4

    Отговор: Проблем със система за домашно кино самсунг HT - J5150/ZF

    Не звуковата карта е creative audigy 4 7.1 модел SB0570

  6. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #5

    Отговор: Проблем със система за домашно кино самсунг HT - J5150/ZF

    Не съм запознат точно с този модел , но из нета прочетох за допълнителен модул ( Creative Digital I/O ) с класически оптичен изход и може би това е решението за многоканален звук към уредбата . Иначе май само стерео , доколкото разбрах от спецификацията и .

  7. Novice
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    1
    #6

    Отговор: Проблем със система за домашно кино самсунг HT - J5150/ZF

    Здравей,и аз имам същата система,но съм я вързал към Samsung Smart TV.При мен проблемът е с картината...не може да се оправи резолюцията.В настройките на системата има предложения за 16:9,4:3 и т.н,но когато си избирам някое от тях картината не се променя по никакъв начин,и на практика само в основното меню резолюцията е коректна.Ако влезна в подменю картината все едно излиза от телевизора и не мога да видя горен и долен край какво има като съдържание.Съдействие ?!

    Благодаря.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Система за домашно кино
    От nikolov87 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 1
    Последно: 30-01-12, 17:06
  2. Система за домашно кино
    От delqn във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 10
    Последно: 15-07-09, 11:09
  3. Проблем със система за домашно кино SAMSUNG HT-X20!!
    От vlaiko във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 24-11-08, 09:29
  4. Система за домашно кино без колони?
    От inian във форум Аудиотехника
    Отговори: 5
    Последно: 08-11-06, 22:30
  5. Kойто има система за домашно кино - проблем със звука на 371 x
    От axel във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 4
    Последно: 21-11-05, 23:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе