Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20
Like Tree2Одобрявам

Избор на усилвател 2ра употреба за 2.0 колони MAGNAТ Monitor Supreme 802 за свързване към ТВ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    46
    #1

    Избор на усилвател 2ра употреба за 2.0 колони MAGNAТ Monitor Supreme 802 за свързване към ТВ

    Здравейте, харесал съм този модел пасивни колони MAGNAТ Monitor Supreme 802 за свързване към ТВ Sony 55XG8596 и моля за помощ за избор на усилвател 2ра употреба за тях до към 300 лв. Приемам и предложения за други колони на близка до тази цена, може и 2ра употреба. Ще се ползват за обичайните неща - филми, музика.
    И какъв вход трябва да има усилвателя за да се свърже с телевизора ?
    Този пост е редактиран от 1886Fan; 25-12-20 в 22:12.

  2.  
     
  3. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    982
    #2

    Отговор: Избор на усилвател 2ра употреба за 2.0 колони MAGNAТ Monitor Supreme 802 за свързване към ТВ

    Много трябва да внимаваш за купуването на втора ръка техника. Защото, не знае на какво ще попаднеш.
    Ако пазаруваш от коректен търговец на място и ти даде някаква малка гаранция добре. Иначе, от сайтовете за обяви си е рисковано.
    Щом, ще го свързваш към нов телевизор задължително е стерео усилвателя да има оптичен вход.
    Може да се оглеждаш и за многоканални ресийвъри с HDMI 2.0 (60 hz HDR) (произведени последните 4-5 години), но в предвид цената, едва ли
    ще намериш нещо читаво.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    265
    #3

    Отговор: Избор на усилвател 2ра употреба за 2.0 колони MAGNAТ Monitor Supreme 802 за свързване към ТВ

    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    Щом, ще го свързваш към нов телевизор задължително е стерео усилвателя да има оптичен вход.
    .
    И защо да е задължително, какво пречи да се свърже към изхода за слушалки на тв? По-добре стар свирещ стерео усилвател, отколкото някаква нова пръчка с оптика.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,535
    #4

    Отговор: Избор на усилвател 2ра употреба за 2.0 колони MAGNAТ Monitor Supreme 802 за свързване към ТВ

    С този бюджет си за втора ръка продукти.
    Звънни на този човек и му кажи какво ти трябва, серизоен и продава проверена техника https://hifiresearch74.bazar.bg/
    Но вдигни бюджета на колоните поне до към 500лв., усилвател можеш за по-малко от 300 да си намериш, но хубавите колони струват пари.

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #5

    Отговор: Избор на усилвател 2ра употреба за 2.0 колони MAGNAТ Monitor Supreme 802 за свързване към ТВ

    Имам за продаване сериозни (за бюджета ти ОТ) МАГНАТ МАГНАСФЕРА ЛАМБДА 5.KEF C 75,KEF CONCORD 3

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,406
    #6

    Отговор: Избор на усилвател 2ра употреба за 2.0 колони MAGNAТ Monitor Supreme 802 за свързване към ТВ

    Я ги покажи моля , че търсим за приятел

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #7

    Отговор: Избор на усилвател 2ра употреба за 2.0 колони MAGNAТ Monitor Supreme 802 за свързване към ТВ

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Я ги покажи моля , че търсим за приятел
    https://photos.app.goo.gl/aqWbdm4St3pdUh2d9

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #8

    Отговор: Избор на усилвател 2ра употреба за 2.0 колони MAGNAТ Monitor Supreme 802 за свързване към ТВ

    Цитат Първоначално публикувано от pip00 Виж публикацията
    И защо да е задължително, какво пречи да се свърже към изхода за слушалки на тв? По-добре стар свирещ стерео усилвател, отколкото някаква нова пръчка с оптика.
    Щото на повечето звука от изхода за слушалки е меко казано компромисен, а доста модели вече нямат изобщо такъв изход- само блутуут.
    С оглед бюджета може да си намери нещо аналогово и да прибави външен ЦАП (макар и там не всичко върши добра работа).

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,406
    #9

    Отговор: Избор на усилвател 2ра употреба за 2.0 колони MAGNAТ Monitor Supreme 802 за свързване към ТВ

    На машини от преди 30 години им казваш нови пръчки ? Явно си малък и не знаеш откога са оптичните входове/изходи. И да , по-добре нова пръчка отколкото дърт пръднал бръмчалник.

  12. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    982
    #10

    Отговор: Избор на усилвател 2ра употреба за 2.0 колони MAGNAТ Monitor Supreme 802 за свързване към ТВ

    С оглед на бюджета на автора, е по разумно да се ориентира към нещо по ново втора ръка (от близките 8-10 г) със вграден DAC.
    Също, може да разгледа и усилватели без вградена оптика и да добави допълнително DAC:
    Dynavox Mini-DAC II
    Но, при този вариант винаги има компромиси. Например при евтинджос DAC, звука от TV е възможно да е значително по слаб.

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    265
    #11

    Отговор: Избор на усилвател 2ра употреба за 2.0 колони MAGNAТ Monitor Supreme 802 за свързване към ТВ

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Щото на повечето звука от изхода за слушалки е меко казано компромисен, а доста модели вече нямат изобщо такъв изход- само блутуут.
    С оглед бюджета може да си намери нещо аналогово и да прибави външен ЦАП (макар и там не всичко върши добра работа).
    Нямам претенции да имам опит с телвизори, но звука на моя тв определено е по-добър от този на вградената зв.карта на лаптопа и почти не се различава от този на външната m-audio audiophile usb. Не твърдя, че трябва да се предпочита пред оптика, но не считам да е задължително оптиката да водеща при избора на стерео усилвател за 300лв.

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    На машини от преди 30 години им казваш нови пръчки ? Явно си малък и не знаеш откога са оптичните входове/изходи. И да , по-добре нова пръчка отколкото дърт пръднал бръмчалник.
    На 47г съм и до сега не съм имал стерео усилвател с оптика, защото тя е последното, ама последното което ме интересувал в стерео усилвателя.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,535
    #12

    Отговор: Избор на усилвател 2ра употреба за 2.0 колони MAGNAТ Monitor Supreme 802 за свързване към ТВ

    Аз също съм много доволен от 3.5 жака на Филипс 8-а, като го сравнявам с аудиофилски дак, разбира се има лесно доловима разлика с дака, но звука от тв е достатъчно добър, че да не мисля за дак и към него.

  16. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    982
    #13

    Отговор: Избор на усилвател 2ра употреба за 2.0 колони MAGNAТ Monitor Supreme 802 за свързване към ТВ

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Аз също съм много доволен от 3.5 жака на Филипс 8-а, като го сравнявам с аудиофилски дак, разбира се има лесно доловима разлика с дака, но звука от тв е достатъчно добър, че да не мисля за дак и към него.
    Хубаво е че при теб звука е добър.
    Тук никой не говори за аудиофилски DAC по принцип. А, че звука на повечето телевизори през изхода за слушалки не е добър.
    За да гледаш ТВ, може и да става до някъде, ако не си притенциозен потребител.
    Но, да си пуснеш например някой Flac, или пък филм през медиа плеъра на телевизора, или пък стриймваш от Kodi (Android TV), тогава предимство, ще има аудио потока през оптиката.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,535
    #14

    Отговор: Избор на усилвател 2ра употреба за 2.0 колони MAGNAТ Monitor Supreme 802 за свързване към ТВ

    Има достатъчно добри дакчета в диапазона 100-200лв. които спокойно се вписват в графата аудиофилски и доказано се конкурират с много скъпи такива и на сляп тест трудно можеш да разбереш дали свири дак за 150 или много по-скъп.
    Така че според мен това дали тв-то има добър аналогов изход или пък ампа няма цифров трябва да е последна грижа, след като за 150лв. можеш да си вземеш по-добър дак от всеки един вграден в 90% от усилвателите.

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    265
    #15

    Отговор: Избор на усилвател 2ра употреба за 2.0 колони MAGNAТ Monitor Supreme 802 за свързване към ТВ

    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    Хубаво е че при теб звука е добър.
    Тук никой не говори за аудиофилски DAC по принцип. А, че звука на повечето телевизори през изхода за слушалки не е добър.
    За да гледаш ТВ, може и да става до някъде, ако не си притенциозен потребител.
    Но, да си пуснеш например някой Flac, или пък филм през медиа плеъра на телевизора, или пък стриймваш от Kodi (Android TV), тогава предимство, ще има аудио потока през оптиката.
    Телевизора няма и не трябва да има нищо общо със слушането на музика, кой си купува стерео усилвател за да слуша музика през телевизора?
    npb и Slusatel харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на усилвател за домашно кино към колони
    От brotzki във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 43
    Последно: 02-01-21, 19:40
  2. Избор на ресивър или усилвател с 2 колони
    От calcaneus86 във форум Аудиотехника
    Отговори: 4
    Последно: 21-12-20, 18:50
  3. Избор на ресивър (усилвател) и колони
    От schols във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 1
    Последно: 11-01-19, 10:11
  4. Отговори: 22
    Последно: 22-11-15, 19:52
  5. Съвет за избор на усилвател/рисийвър и колони
    От drpetar във форум Аудиотехника
    Отговори: 35
    Последно: 05-12-10, 05:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе