Резултати от 1 до 4 от общо 4
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By tek

Помощ за решаване на една дилема!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    87
    #1

    Помощ за решаване на една дилема!

    Здравейте,

    ще се опитам да обясня какъв ми е проблема и какво съм измислил, за да си реша проблема. Ще се радвам да получа адекватни съвети какво да правя.

    Имам JBL система за домашно кино, буфера от системата е JBL SUB 200/230. Поради невъзможност от използване на задните колони на системата искам да ви попитам, ако си купя Саундбар, който да ми симулира наличитео на задни колони и да прави виртуален сърануд, дали ще се получи. Не искам да се разделям с JBL-a, за това се чудя, дали е възможно да комбинирам Буфера от домашното кино със Саундбара? Нямам никаква идея как звучи саундбара, не съм чувал, но предполагам ще се получи ефекта. В краен случай, ако комбинацията между Саундбар + JBL SUB 200/230 не е удачен, ще трябва да мисля, за закупуването на комплект саундбар и буфер, но нямам никаква идея от марки и модели. НЕ съм аудиофил, но все пак държа да има качество. Иначе гледам в ОЛХ и Базар за втора ръка Саундбар с извод за буфер до към 160-220 лв., ако има друг начин на връзване, моля да ми обясните как се получава? Бюджет за комплект саундбар-буфер около 500 лева, може и 2-ра ръка. Благодаря!

  2.  
     
  3. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    982
    #2

    Отговор: Помощ за решаване на една дилема!

    За всеки случай се огледай за варианти/място за съраундите.
    Ако все пак си решил имаш два варианта:
    1. Купуваш нов саундбар (не съм им привърженик) със подръжката на DD+, DTS, и ако е възможно Dolby True HD, DTS-HD Master (последните са предшествениците на HD audio преди Atmos).
    Субуфера го продаваш..
    2. Насочваш се към многоканален ресийвър (втора ръка), със изход за активен Sub, който поддържа поне горните формати и пуска 4K 60 HZ HDR + 2 бр букшелф тонколони + център. (втора ръка).
    Свързваш си субуфера към ресийвъра. И си гледаш филмите във конфигурация само 3.1 ch. Така ще може да ъпгрейтнеш до 5.1 поне по всяко време.
    Тъй, като бюджета е "стегнат". да кажем търсиш ресийвър и 2 букшелф-и само ,пък център след това.
    Този пост е редактиран от tek; 16-01-20 в 19:21.
    Dares одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #3

    Отговор: Помощ за решаване на една дилема!

    Цитат Първоначално публикувано от Dares Виж публикацията
    Здравейте,

    ще се опитам да обясня какъв ми е проблема и какво съм измислил, за да си реша проблема. Ще се радвам да получа адекватни съвети какво да правя.

    Имам JBL система за домашно кино, буфера от системата е JBL SUB 200/230. Поради невъзможност от използване на задните колони на системата искам да ви попитам, ако си купя Саундбар, който да ми симулира наличитео на задни колони и да прави виртуален сърануд, дали ще се получи. Не искам да се разделям с JBL-a, за това се чудя, дали е възможно да комбинирам Буфера от домашното кино със Саундбара? Нямам никаква идея как звучи саундбара, не съм чувал, но предполагам ще се получи ефекта. В краен случай, ако комбинацията между Саундбар + JBL SUB 200/230 не е удачен, ще трябва да мисля, за закупуването на комплект саундбар и буфер, но нямам никаква идея от марки и модели. НЕ съм аудиофил, но все пак държа да има качество. Иначе гледам в ОЛХ и Базар за втора ръка Саундбар с извод за буфер до към 160-220 лв., ако има друг начин на връзване, моля да ми обясните как се получава? Бюджет за комплект саундбар-буфер около 500 лева, може и 2-ра ръка. Благодаря!
    Не разчитай на симулиран заден съраунд от саундбар. Особено в този ценови диапазон. Няма как да се случи за съжаление.
    Повечето саундбари имат изход за пасивен, точно конкретен събвуфер. Не можеш да им закачиш каквото си решиш.

  5. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    982
    #4

    Отговор: Помощ за решаване на една дилема!

    По принцип избягвам да давам примери за втора употреба техника, защото не съм наясно със състоянието и.
    Но щом не си маняк на тема аудио погледни следния ресийвър:
    Yamaha RX-V381 Bluetooth 3D 4К НDMI USB домашно кино Ресийвър и Hi-Fi

    Има и комбинация с други тонколони.
    Ако решиш да пазаруваш от него трябва да си сигурен, че всичко му работи (да ти даде гаранция), особено HDMI портовете.
    Тонколоните букшелф/за рафт трябва да не са направени от пластмаса.
    Този пост е редактиран от tek; 17-01-20 в 22:22.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. решаване на задача по Електротехника
    От nikola11 във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 02-11-15, 10:26
  2. Голяма дилема относно избора на климатик!Помощ!
    От vladeva във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 33
    Последно: 14-04-15, 19:05
  3. Имам дилема и нужда от помощ
    От supervizor във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 1
    Последно: 18-05-13, 16:37
  4. Програма за решаване на задачи
    От vanio_93 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 04-11-12, 19:02
  5. Още един казус за решаване :)
    От a.iliev във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 0
    Последно: 21-05-11, 16:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе