Резултати от 1 до 9 от общо 9
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By tacho5

LG C1 не мога да изкарам звук през HDMI

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    94
    #1

    LG C1 не мога да изкарам звук през HDMI

    Здравейте вчера замених лед сони с олед, но по никакъв начин не мога да изкарам многоканален звук от HDMI. Ресивъра е ямаха rxv467. Сонито като пусна коди върви 5.1 по оптика,а за HBOMAX звука излиза по hdmi. На С1 не мога да подкарам звук към ресивъра като пусна hbomax и за момента купуванета на олед се оказа грешка,ако не мога да го ползвам с домашно кино. Моля за помощ, или ако не става да връщам пак сонито и lg обратно в магазина. И двата тв са модел 2021 sony xr93j.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #2

    Отговор: LG C1 не мога да изкарам звук през HDMI

    В настройките какво избираш за "звуков изход" ?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    94
    #3

    Отговор: LG C1 не мога да изкарам звук през HDMI

    В настройки имам избор за оптика hdmi и без кабел. Но като дам на hdmi настава бяла тишина. На ресивъра пише декодер off. А със сонито си работеше, трудно се сдвояват но след това няма ядове. На сонито дерта беше от бързо меню на аудио система тръгва и след малко прекъсва поради липса ма връзка. За това взех лж мислех, че с него няма да има ядове а то още по зле...

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #4

    Отговор: LG C1 не мога да изкарам звук през HDMI

    Като избереш HDMI после в менюто "разширени настройки" трябва най-долу трябва да имаш и други опции - за ARC, за управление, за типа изходящ сигнал, за еARC и т.н.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    94
    #5

    Отговор: LG C1 не мога да изкарам звук през HDMI

    Всичко е както трябва. Довечера ще си поиграя пак, но ще е късно. И ще споделя какво съм постигнал.

    - - - - - - - - - -

    Изходящ сигнал мисля, че нямаше ауто има pcm passtought и още едно което не помня, на какво да го оставя?

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #6

    Отговор: LG C1 не мога да изкарам звук през HDMI

    Нямам свързано външно у-во и няма как да проверя при мен, но като избера да е примерно по HDMI си има опции за избор PCM, pass through, auto.
    Има ли свързано СТБ на някоя IPTV кабеларка?
    Аз първо бих изключил от захранване (профилактично) за 5-10 мин. и евентуално с друг HDMI кабел.
    Може да си е свързано и по оптика.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    94
    #7
    Има СТБ свързано. Благодаря ти Светльо отново помогна. Значи изключих СТБ, изключих ТВ от захранване изчаках известно време... После включих ресивъра, тв в контакта и след няколко секунди ресивъра изключи без да съм пускал ТВ от дистанционното, при включване на ТВ всичко е ОК. Пропуснах ,че преди да извърша тези действия си проверих всички настройки на ТВ. Надявам се да помогнем и на други "колеги". Винаги съм бил песимистично настроен с изключване от контакта, но този път номера мина. Във форума съм чел доста критики към хора които споделят "изключих го от контакта и се оправи" при мен ефекта е на 100%. Бях се притеснил че ще го връщам на търговеца, а панела е с перфектна равномерност. Един път върнах един от страх за прогаряне. В замяна взех сонито. Един месец бях болен,че не го върнах на време... Сега ги имам и двата,единия е в кашона. И двата си имат + и - .
    Много се подведох от коментарите на съфорумник, който се покри и не сподели края на драмата, (OMAX)...
    Много дълъг пост... Сега ще искам препоръка за тв бокс който поддържа HBOMAX. Стария ми бокс към новия тв, а новия към стария ми самсунг. Сонито щеше да ми върши чудесна работа, но ми е много голям за кухнята. Ако го купи някой ще е много доволен, настроено коди за филми и фюжън за ТВ... Още веднъж се извиняеам за дългия пост. Поздрави
    Този пост е редактиран от tacho5; 13-04-22 в 13:57.
    svetlio1 одобрява това.

  10. Novice
    Тук е от
    Sep 2022
    Живее в
    София
    Мнения
    3
    #8

    Отговор: LG C1 не мога да изкарам звук през HDMI

    Добър вечер и от мен!Същия проблем и при мен има.Купих си въпросния Саундбар Soundbar Samsung HW-Q990B, 11.1.4, 656W и имам LGOLED55C12LA и не мога да му изкарам звука през eARC HDMI. Какво ли не гледах и не става и не става.Някъде явно бъркам в настройките на Телевизора.Ако някой знае как нека ми помогне.Благодаря предварително

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    94
    #9

    Отговор: LG C1 не мога да изкарам звук през HDMI

    Здравейте, да подновят малко темата.На скоро се сдобих с ресивър пайнер vsx 529, но имам проблем не изкарва звук през arc. Чува се едно как да го опиша прпрпрпр... Като сменя режима от тв на PCM излиза стерео звук мина ли на pastroy пак започва пръцкането стария ми ресивър беше Ямаха и този проблем съм го нямал. Питането ми е следното ресивъра ли е прецакан или има още някаква настройка по него за пастроу?

    - - - - - - - - - -

    Или може би не поддържа ARC pastroy?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Как да изкарам звук на LG32lm6300pla през чинчове
    От blood_of_king във форум LG телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 04-06-21, 20:29
  2. Как да изкарам звук от тв канали през хоум синема-та?
    От EleanorWyatt във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 01-06-21, 15:18
  3. Как да изкарам звук от тв канали през хоум синема-та
    От Daxy във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 26
    Последно: 19-02-17, 07:22
  4. Отговори: 11
    Последно: 05-10-14, 18:51
  5. не мога да изкарам 5.1 звук - лаптоп+ресивър
    От AccurseD във форум Аудиотехника
    Отговори: 3
    Последно: 12-01-14, 09:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе