Резултати от 1 до 8 от общо 8

A50 @ A55 or how to add BG :(

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    9
    #1

    A50 @ A55 or how to add BG :(

    След ъпдейт на фърмуера , но с ******101*.ехе логично няма Б-ски език на телефона, а е много желателно да има ТАКЪВ !



    Засъжеление немога да намеря *******404*.ехе за А50, но намерих за А55 ... :?



    1.Разлика 5МБ за А55 и 2.8х да кажем 3МБ ром/файл за А50 , но както и да е

    2.Как мога по друг начин да добавя езика ... май няма такъв ...

    3.Софтуер за туй чудо ...



    VisSie - видях че е споменат - ще го пробвам със

    Siemens Data Suite - S55 - COM1 (това е порта със сигурност), но него намира , засъжеление , ще пробвам да инсталирам data suite за друг модел сименс и да видя ... дали ще стане ...



    Това е предварително благодаря ...



    ПС: някой да е подкарвал WAP na A50



    Найстройките са 99.9% ок , колко пъти ги проверих и с няколко оператора на глобул и през сайта им четох и иначе имам малко опит с WAP && WAP OVER GPRS - с една дума настройките ги бях направил ОК ! Но не ще и нещ ... Network not responding - kazaha mi проблем със софутера , нова версия , той беше с последната 10-та , нищо пак я сложих, но нестан логично , пробвах със 7-ма и пак не, сега ще пробвам и с 4-та и ако нестане и с нея, язък само за загубения б-ски (



    Други фърмуери нямам ...



    Предварително МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    A50 @ A55 or how to add BG :(

    Добре дошъл на борда![:D]

    Доста развълнувано си споделил преживяванията си но...

    Няма нито един формулиран въпрос. Какво очакваш? Съчувствие или помощ? Ако е съчувствие - имаш го, но топли ли те? Ако е помощ - формулирай си въпросите и сигурно отговор ще се намери. Или поне насока...

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    9
    #3

    A50 @ A55 or how to add BG :(

    Ами забравил съм да ги напиша Извинявай/те ...



    1. Мога ли да флашна А50 със софтуера на А55 и ако нещо се сбози дали ще е фатално (ясно , че зависи от самото "сбозване", но колко е голяма вероятността то - омазването да е голямо ) или ще мога да префлашна със софтуера на А50 и всичко да си е по-старо му ... , доколкото би могло ...



    2.Как мога , освен чрез флаш да добавя Б-ски език на А50.



    3.Какъв софтуер бих могъл да ползвам с А50 , връзка ПС -> телефон

    кабела за ком порт ...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #4

    A50 @ A55 or how to add BG :(

    Аз не съм много на ТИ с тая част, но ще се опитам да кажа две-три думи по въпроса...



    - Освен чрез flash не мисля, че може да се сложи BG по друг начин;

    - Можеш да flash-неш A50 с flash на А55 само и единствено ако менютата им са <u>идентични</u>;

    - Ако имаш някакъв (какъвто и да е) flash за А50 и ти се занимава, можеш сам да си го направиш BG, само че трябва да преровиш около 3200 реда (за ME45 са някъде толкова) и да преведеш думичките от език, който разбираш, на български.



    По 3 въпрос: точно снощи се пробвах да осъществя подобна връзка през COM-порта с един А50 посредством оригинален Siemens Data Exchange Software (купуван с МЕ45, ако това има значение (?!)) и НЕ стана [V] - нямам понятие защо. С VisSie-то при А50 също надали ще имаш голям успех (аз поне ударих на камък). Sx45CZ - същата боза... А пък "универсалните" програмки за отключване на сервизното меню въобще не го разпознаваха този телефон, което вече беше върхът на сладоледа!

    В тази връзка четох нещо от рода, че може да се update-не firmware-a на А50 с такъв на S45 или нещо подобно беше... Тогава нещата вероятно биха се улеснили откъм софтуера за връзка с компютър. Но не опитвай такива изпълнения, докато някой компетентен по въпроса човек не се изкаже!



    Надявам се не съм омазал нещата много, ако все пак е така - поправете ме, моля! Така и аз ще понауча нещо ново във всички случаи [:D]

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    9
    #5

    A50 @ A55 or how to add BG :(

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">



    (1)

    - Освен чрез flash не мисля, че може да се сложи BG по друг начин;

    (2)

    - Можеш да flash-неш A50 с flash на А55 само и единствено ако менютата им са <u>идентични</u>;

    (3)

    - Ако имаш някакъв (какъвто и да е) flash за А50 и ти се занимава, можеш сам да си го направиш BG, само че трябва да преровиш около 3200 реда (за ME45 са някъде толкова) и да преведеш думичките от език, който разбираш, на български.



    (4)

    По 3 въпрос: точно снощи се пробвах да осъществя подобна връзка през COM-порта с един А50 посредством оригинален Siemens Data Exchange Software (купуван с МЕ45, ако това има значение (?!)) и НЕ стана [V] - нямам понятие защо. С VisSie-то при А50 също надали ще имаш голям успех (аз поне ударих на камък). Sx45CZ - същата боза... А пък "универсалните" програмки за отключване на сервизното меню въобще не го разпознаваха този телефон, което вече беше върхът на сладоледа!

    (5)

    В тази връзка четох нещо от рода, че може да се update-не firmware-a на А50 с такъв на S45 или нещо подобно беше... Тогава нещата вероятно биха се улеснили откъм софтуера за връзка с компютър. Но не опитвай такива изпълнения, докато някой компетентен по въпроса човек не се изкаже!

    (6)

    Надявам се не съм омазал нещата много, ако все пак е така - поправете ме, моля! Така и аз ще понауча нещо ново във всички случаи [:D]



    <div align="right">Originally posted by BerkStock*-*27/05/2004*:* 21:18:04</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    1.Ами има една програмка за А50/А55/С55 , която може от бин / ром файлове да вкарва само езици ..., но не съм много сигурен , мога да ти дам линк - казваше се нещо ... Siemens A50 & C55 Wizard. Version 4.0 ,но намерих един само един бин за С45, ако не се лъжа и като му дам отвори го ... нищо в някоя файлов сървър въведи А50 и ще я видш , то е един архив , много малка

    Има я на много места и то по няколко пъти ...



    2.Ами доколкото знам има разлика , но някой друг да каже със сигурност , защото аз не съм ...



    3. Как по-точно , софтуер , малко опътване или нещо линк за такова ... [8D]



    4.Ами флаша го вижда ок телефона и си го флашва , но другите програми не , досега нито една

    Четох , че с кабел на ком повечето програми незацепвали - т.е това че е кабел за ком порт бил проблема , но това за мен са някакви щуротии ... , по-скоро откъм софтуер е проблема ...



    5.Руски сайт , чрез гоогъл ли ?!. Дай ми някакви насоки за търсене ... , ако можеш ...



    6.Добре са. Пък и всяко мнение ми е от полза , дори и грешното ... [:D]



    ПП: намерих и нова версия 11 ..., но след като флашнах с нея и немога да сваля до версия 4 или 7 ,а намерих А50_40408w ...

    Немога да се сетя точната грешка, но гаси телефона и трябва да почне да трие флаша , но не мисли малко и дава някаква грешка Нещо за връзката беше , но какво точно

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #6

    A50 @ A55 or how to add BG :(

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    3. Как по-точно , софтуер , малко опътване или нещо линк за такова ... [8D]

    ...

    5.Руски сайт , чрез гоогъл ли ?!. Дай ми някакви насоки за търсене ... , ако можеш ...



    <div align="right">Originally posted by the_real_maniac*-*27/05/2004*:* 09:45:58</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    3 - http://www.vi-soft.com.ua/ - някакъв украинец го е писал. Това чудо от .bin файл (flash-a дефакто) ти прави чист текстов файл, който можеш да редактираш. Тоя текстов файл дефакто съдържа всеки един надпис, който телефонът може да ти покаже на дисплея, на различни езици. Просто си избери един от възможните и го преведи. Всичките редове си имат кодове, тъй че можеш спокойно да гледаш два такива файла едновременно, единия да речем с английската версия, а другия - с китайската, която променяш на Българска и т.н.

    След това, със същата програмка от текстовия файл правиш .bin - ето ти новия flash.

    Не съм направил това с телефона си още, тъй като Българско меню не ми е необходимо, а и нямам време да превеждам толкова редове, но трябва да се получи.



    5 - Виж тази тема: http://setcom.bg/news/forum/topic.asp?TOPIC_ID=12413

    Грешката е моя - не в S45, а в C45 e препрограмирането. В това отношение barev мисля е доста компетентен, тъй че как става и т.н. - питай него.



    Успех!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    9
    #7

    A50 @ A55 or how to add BG :(

    5.А да тази тема - линка сетком , я знам Еми чакам го тоз човек



    3.По другото -> ще погледна и защо да не си го преведа ...

    Но нещо неразбрах точно за самото правене на флаш , но ще прочета и ще вида какво пише на сайта , а и сега бързам - ще прочета и твойто пак , много благодаря !!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    138
    #8

    A50 @ A55 or how to add BG :(

    Я да видим сега кой ще каже че братушките не са най-яките пичове:

    <цъкни тука>

    <и тука>

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе