Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24

GSM покупка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #1

    GSM покупка

    Предстои ми да си купя нов GSM имам около 100 евро и най-много ме интересуват параметрите: време на изчакване и време на разговор/колкото повече толкова по добре, не държа на марка или модел/ препоръчайте ми нещо ?

  2.  
     
  3. prt
    prt е офлайн
    Member Аватара на prt
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    650
    #2

    Re: GSM покупка

    Nokia 1100

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    Re: GSM покупка

    На тази Nokia и държи батерията най много. Можеш да вземеш и Нокиа 3120. Почти колкото 1100 държи, но е с повече екстри.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #4

    Re: GSM покупка

    намерих един сони ериксън Време на изчакване [часове] 390
    Време на разговор [часове] 12* T68i http://www.mtel.bg/info/gsm_adv/phone_det.php?gsm_id=31 има два пъти повече време на говорене а от долните нокии изчакването е само с 10 часа по малко ... само трябва да видим колко ще струва

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #5

    Re: GSM покупка

    Този е много стар модел, а и на ериксон часовете които дават не са от най вярните. Няма да държи повече от Нокиа 1100. И все пак този модел може да се намери само втора/трета ръка.

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Re: GSM покупка

    вярно, че t68i е много стар модел, аз го имам от момента на излизането му, но мога да ви кажа, че няма да го сменя до момента, в който тотално сдаде багажа!

    infrared, bluetooth, добър обхват, батерията държи много (наистина лъжат за часовете, но ако не говориш не ти мърдат и 5 дена), вибрации, аларми, групи и всякакви простотии, които сега са default, а преди ги нямаше. типичен бизнес телефон, а не шарените залъгалки за окото сега

    най-важното - infrared-ът не е като на nokia-та само за данни, а прехвърля всичко

    и основният "проблем" - софтуерът за връзка към компа. има 3 основни пакета, 2 от които не стават за нищо, а този, който става е от диска, който вървеше с кабелите, купувани от germanos ( и който потурчих някъде и го нямам. който го качи някъде или ми го прати ще съм му много благодарен. говоря само софт-а за t68i, не целия диск)

    ааа, и цената сега - по магазините втора ръка върви около 90лв (последно което съм виждал), което е далеч < 200. въпрос на късмет да не се нахендриш на куца бройка, но самият телефон като телефон е много добър, казвам го от години опит с него. избирам винаги добро и не сменям през 2 месеца, това ми е принцип

  8.  
     
  9. Member Аватара на devil
    Тук е от
    Jun 2002
    Живее в
    София
    Мнения
    408
    #7

    Re: GSM покупка

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Този е много стар модел, а и на ериксон часовете които дават не са от най вярните. Няма да държи повече от Нокиа 1100. И все пак този модел може да се намери само втора/трета ръка.
    Не мога да се съглася - нов, апарата се продава от Get.bg и струва 138 лв.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    496
    #8

    Re: GSM покупка

    @FearMe: Каква функционалност търсиш от софтуера, че не ти върши работа? Питам, защото съм ползвал два (вероятно тези, за които ти казваш; последният беше FMA, а първият не си спомням) и ми свършиха почти всичко, което поисках. И още един въпрос: ако сега се наложи да го смениш, кой модел би си взел?

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9

    Re: GSM покупка

    Цитат Първоначално публикувано от Avis
    @FearMe: Каква функционалност търсиш от софтуера, че не ти върши работа? Питам, защото съм ползвал два (вероятно тези, за които ти казваш; последният беше FMA, а първият не си спомням) и ми свършиха почти всичко, което поисках. И още един въпрос: ако сега се наложи да го смениш, кой модел би си взел?
    avis, проблемът най-вероятно идваше от кабела, с който свързвах телефона - софта поддръжаше по-добре COM, а моят беше USB, или обратното, вече не помня ( и софта загубих, и кабелът някъде изчезна )

    не съм синхронизирал phone book-a с outlook-a, а по-скоро си подреждах номерата, sms-ите и качвах снимки, които да асоциирам с номерата (още едно нещо, което телефонът може, а доста от съвременните не могат). за това става дума

    какъв бих си купил сега? много труден въпрос, честно. от опита, който имам със Sony Ericsson, и това, което съм видял от хората около мен (предимно Nokia и Samsung високите класове), съм убеден, че бих се спрял отново на SE. разбира се зависи и от цената, личните предпочитания и нужди (повече шарения или повече функции). nokia са здрави, непретенциозни, но пък не може телефон <500лв да няма примерно BT (BlueTooth) или пък IR-а му да е "орязан". на samsung-a пък логиката на менютата е ужасна, даже по-правилно е да се каже, че няма логика. а че са красиви и шарени - спор няма.

    имах възможност да взема миналото лято много изгодно един SE P900. когато го въоръжиш с достатъчно софтуер става същински комп - за каквото се сетиш, има го! стига да ти трябва и да ти се занимава.... филмите се гледат чудесно на дисплея, при правилно конвертиране 1 филм с вградени субс пада на 100мб с кристално качество... абе - стига да имаш време да му слугуваш
    прецених, че аз комп си имам и нямам нужда от преносим

    2mpix камера идеално пасва на съвременен телефон... SE К750 ми грабна очичките, но пък няколко човека се оплакаха от проблеми в неговия и на К700 софтуер. не съм мислил за смяна и не мога да отговоря категорично на въпроса ти. но определено бих насочил вниманието си към SE, освен ако някой user-friendly samsung не ме привлече с по-атрактивна цена. но отново подчертавам - става въпрос за предпочитания и нужди - дали повече шарения и екстри, или повече бизнес и работни функции

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #10

    Re: GSM покупка

    5 дена казваш ама са ми малко ... трябва ми тел. , който да издържа без проблеми 1 седмица поне то като му гледаш часовете пише си 400 часа и 12 говор ама ти казваш 5 дена освен ако не говориш много ама нзн ....

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #11

    Re: GSM покупка

    хахаха, утрепа коня с лопатата
    предполагам имаш предвид 1 седмица като говориш, а?

    брат, няма такъв телефон. или по-скоро има, ама му казват "резервна батерия в джоба"

    колкото по-голям дисплей, колкото повече цветове, колкото повече анимации и т.н. - толкова по-голяма нужда от ток
    забрави ги тия песни любовни по една седмица

    p.s. SE t68i е с 256 цвята и по сегашните критерии е грозен... на който му прави впечатление. ааа, и не е полифоничен

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    496
    #12

    Re: GSM покупка

    @FearMe:
    Досега не съм имал проблеми със свързването с компютър, но пък не съм опитвал с кабел - т.е. веднъж опитвах с някакъв дефектен и оттогава реших, че кабелите са твърде ненадеждни.
    Мисля, че T68i си e чист Ericsson, без участие на Sony; съдя по факта, че T68 е Ericsson, а разликите с T68i са много малки; може и да греша, разбира се.
    Изобщо не бих си и помислил да сменям T68i - има всички функции, които ме интересуват за момента, а и батерията му все още е перфектна. Понякога обаче имам проблеми с обхвата, а и един бутон ('Yes') се повреди и не съм го ползвал от месеци - не че не се оправям и без него, но ме забавя. Така че при мен една промяна вече чука на вратата и току-виж съм се подновил до края на годината (малко по-сложно е).

    @connect
    При мен също си работи по пет-шест дни (не засичам точно, защото понякога си играя с него и така доста по-бързо му пада батерията). Не знам колко е 'много' или 'малко' за говорене, но не говоря малко със сигурност. Мисля, че е доста добре за телефон на около две години с постоянно включена вибрация. А и не пазя батерията, зареждам както ми е удобно на мен, а не телефона - не чакам да се изтощи напълно, за да я заредя; не чакам да се зареди напълно, ако бързам; забравям я да се презарежда и разни такива.
    Ако батерията ти е основното - потърси си Нокия 6310i - страхотен бизнес телефон, но малко голям.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #13

    Re: GSM покупка

    @connect
    При мен също си работи по пет-шест дни (не засичам точно, защото понякога си играя с него и така доста по-бързо му пада батерията). Не знам колко е 'много' или 'малко' за говорене, но не говоря малко със сигурност. Мисля, че е доста добре за телефон на около две години с постоянно включена вибрация. А и не пазя батерията, зареждам както ми е удобно на мен, а не телефона - не чакам да се изтощи напълно, за да я заредя; не чакам да се зареди напълно, ако бързам; забравям я да се презарежда и разни такива.
    Ако батерията ти е основното - потърси си Нокия 6310i - страхотен бизнес телефон, но малко голям.
    е то за литиево йонните май нямаше значение много как и кога ги зареждаш
    бе то ас сега съм с нокиа 3330 и ми държи 5 дена неможе да няма тел който да държи повече иначе другиа вариант е да си взема още една батерия

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    367
    #14

    Re: GSM покупка

    Nokia 6210(i) знам от приятели държи 20 дена. Е с нова батерия предполагам.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    496
    #15

    Re: GSM покупка

    Цитат Първоначално публикувано от Ivo Wolfen
    Nokia 6210(i) знам от приятели държи 20 дена. Е с нова батерия предполагам.
    6310i си държи поне по две седмици, и то с яко говорене. Не съм ползвал 6210, така че не мога да ги сравня.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Покупка на нов ТВ
    От Martin Gugutkov във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 17-12-14, 21:41
  2. Покупка на Е12-NKE-W
    От tonibgbg във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 3
    Последно: 21-07-12, 12:11
  3. Помощ за покупка на PC.
    От DerekMTN във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 18-01-07, 10:53
  4. Покупка на лаптоп?!
    От Tai-Pan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 27
    Последно: 17-01-07, 18:27
  5. Покупка на НОВ ТЕЛЕВИЗОР до 350-360 лв.
    От eye_contact във форум Телевизори
    Отговори: 34
    Последно: 06-07-06, 23:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе