Резултати от 1 до 10 от общо 10

Siemens С62 - софтуерен проблем

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    68
    #1

    Siemens С62 - софтуерен проблем

    Както си личи от заглавието, имам С62, на около година, купен съвсем нов от магазина. От известно време насам прави странни номера с контраста на дисплей-а; като го вържа c data cable към компа забива и т.н.

    В общи линии, нищо от което да се притеснява човек - след рестарт на телефона всичко е ОК.

    В момента обаче звукът му е на минимум, въпреки че Volume настройките са на макс.; като ги дам на минимум започва да звъни дори още по-тихо. Като пробвам да проведа разговор, нито микрофонът работи, нито чувам като хората другия човек...въобще пълна мизерия. Съмнява ме да е изгоряло нещо, все пак свири, ама мн тихо...

    Софтуерът очевидно се е зае*ал. Има ли начин да се рестарт-нат фабричните настройки - не от меню-то, а с код или нещо.... Или алтернативата - откъде мога да намеря софтуер да го кача наново и как аджеба да стане това?



    мерси предварително

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Siemens С62 - софтуерен проблем

    Що не го занесеш на сервиз. Ако сам се опиташ да слагаш нов софтуер можеш да го скапеш телефона ако не си наясно кака става и ати явно не си щом питаш, така че най добре на сервиз.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    68
    #3

    Siemens С62 - софтуерен проблем

    Е да, почти винаги работата опира до ходене в сервиз, ама там е с пари.... Самият телефон на старо не струва кой знае колко, та не ми се дават излишни пари по сервизи. Надявах се да има нещо като на Нокиите, ако не се лъжа, при които се вкарваше код, който рестартира напълно софтуера и върши по-добра работа от същата тази опция в менюто.



    Едит: Намерих един много удобен firmware upgrade само че е за новите модели на Сименс като СХ65. За моя модел на официалната страница нищо няма. Някакви идеи откъде мога да намеря работещ firmware?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    14
    #4

    Siemens С62 - софтуерен проблем

    Пич, тоя телефон не е "точно" Сименс.

    1. Софтуера му се сменява със по-особен кабел (12v. на пин 9).

    2. Половината телефон е СониЕриксон.

    3. Умира само като го поднесеш към кабела.



    Така че по-добре го занеси на сервиз.


  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    138
    #5

    Siemens С62 - софтуерен проблем

    Както вече съм писал във форума gecata е напълно прав. Siemens C62 за съжалени изобщо не е Siemens в буквалния смисъл на думата. Относно твоя проблем има решение. Можеш да го намериш на тези два линка:

    http://c62-siemens.narod.ru

    и

    http://forum.siemens-club.ru/viewtop...?TopicID=46583

    За съжаление не мога да ти кажа от къде да си вземеш кабел, но можеш да разгледаш схемата и да се опиташ да си направиш сам или някой да ти направи, ако няма друга алтернатива. За съжаление просто дори и моята любима компания Siemens прави номера на своите клиенти с този и още два модела ST55 и ST60, които просто носят марката Siemens, но нямат нищо общо с останалите им продукти както в хардуерно, така и в софтуерно отношение, което води до неимоверни проблеми при употребата им от потребителите.



    ПС



    Моят съвет е да не ходиш в сервиз освен ако нямаш друг избор. От личен опит мога да кажа, че във всички сервизи (поне в София) са тотални некадърници, особено в големите фирми като мобилтел, джеф, time is money и т.н. и във всички случай не си вършат работата, за която им се плаща.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    68
    #6

    Siemens С62 - софтуерен проблем

    Мерси и на barev и на gecata. Това, че е почти изцяло СониЕриксон и друг път съм го чувал, но не ми се вярваше... Видях го тоя руски форум за флаш-ването, ама от тва дето го каза Гецата, че телефонът лесно може да се гътне, ме хвана шубето. Закарах го на сервиз - 5мин. работа, 10 кинта и всичко засега е 6. Доколкото разбрах проблемът е в това, че като се качват данни от компютър през кабел и паметта започва да се препълва, тъпия firmware започва да се самоизтрива, щото му трябва място за един вид swap file. А бе бозица и тва си, но какво да се прави. Мерси още един път.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    1
    #7

    Siemens С62 - софтуерен проблем

    Edno vupros4e ...vzeh Usb cable ama neshto nqma software za c62 ... ili pone az ne namiram, ot kade moga da si drupna ??

  10. Novice
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    7
    #8

    Siemens С62 - софтуерен проблем

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Моят съвет е да не ходиш в сервиз освен ако нямаш друг избор. От личен опит мога да кажа, че във всички сервизи (поне в София) са тотални некадърници, особено в големите фирми като мобилтел, джеф, time is money и т.н. и във всички случай не си вършат работата, за която им се плаща.</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    какво да ти кажа, днес си взех телефона от сервиза на GERMANOS. Взеха ми 26 лева!!! за смяна на софтуер.

    Иначе бързо стана, ама ....

  11. Novice
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    1
    #9

    Re: Siemens С62 - софтуерен проблем

    Здравейте, не съм съгласен с barev. какъв проблем си имал с Джеф или говориш на изуст. Хаиде с Германос ОК ама с Джеф. Това е може би единствената фирма която е от толкова години в този бранш че може да дама уроци за това какво е сериз и телефони и имат ли почва у нас.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    134
    #10

    Re: Siemens С62 - софтуерен проблем

    @matin малко преувеличаваш за ламерите от Германос и Джеф... вервай ми...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с хард-дискът(Софтуерен)
    От Mito Di във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 29-06-13, 06:16
  2. софтуерен DTS ъпгрейд за Popcorn A-100
    От std във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 0
    Последно: 05-10-10, 19:31
  3. Нов софтуерен БГ портал
    От clasher във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 30-06-06, 10:38
  4. Хардуерен или софтуерен проблем ?
    От Sd0 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 28-01-05, 15:05
  5. TeraCod софтуерен декодер за НВО?
    От pland във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 02-05-04, 19:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе