Резултати от 1 до 6 от общо 6

Помощ за внос от Китай (vertu)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    3
    #1

    Помощ за внос от Китай (vertu)

    Здравейте.Искам да се консултирам за един телефон .ето и линк .http://www.solomobi.com/viewproduct.asp?pro_id=1601 .искам да си взема този и още един за сестра ми но ме е страх че е
    пише vertu ascent ti като пише на оргиналния и ще имам проблеми на митницата ,може да го сметнат по БГ цени а тук оригинала струва 10000лв и трябва да платя 2000лв ддс .какво да напрявя помощ ./

    Умолявам някой ако си е купувал такива копия да помогне .няма ли да имам проблеми с защита на марката?

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re: Помощ за внос от Китай (vertu)

    Телефона нали ще е нов. Това означава, че ще си има фактура, съотвтено ще платиш ДДС върху реалната цена. Поне аз така ги виждам нещата. Да не мислиш, че ще си първия внесъл менте от китай. Митничарите сигурно всеки ден виждат ментета на различни марки.

  4. Novice
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    3
    #3

    Re: Помощ за внос от Китай (vertu)

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Телефона нали ще е нов. Това означава, че ще си има фактура, съотвтено ще платиш ДДС върху реалната цена. Поне аз така ги виждам нещата. Да не мислиш, че ще си първия внесъл менте от китай. Митничарите сигурно всеки ден виждат ментета на различни марки.
    Да разбирасе че ще платя ддс то но реалната цена на апарата в китай е 370$ варху тази цена ли ще платя ддс или варху оригиналния вариант ,на фактурата пише 370$ .

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re: Помощ за внос от Китай (vertu)

    само да уточним - какво пише на фактурата няма никакво значение, защото съществуват т.нар. "митнически тарифи". хората, които са ги писали, са чували за термина "подфактуриране с цел намаляване на митните сборове", така че недей се осланя на фактурата.... истината е в убеждаването на митничаря или чисто и просто неговите знания да са достатъчни, за да разпознае менте от оригинал... също така помага и старият подход "под тезгяха"

  6. Novice
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    3
    #5

    Re: Помощ за внос от Китай (vertu)

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    само да уточним - какво пише на фактурата няма никакво значение, защото съществуват т.нар. "митнически тарифи". хората, които са ги писали, са чували за термина "подфактуриране с цел намаляване на митните сборове", така че недей се осланя на фактурата.... истината е в убеждаването на митничаря или чисто и просто неговите знания да са достатъчни, за да разпознае менте от оригинал... също така помага и старият подход "под тезгяха"
    OK . В крайна сметка мога или немога да си поръчам такъв телефон.от китайски сайт, да знам какво да предприемам.

  7. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #6

    Re: Помощ за внос от Китай (vertu)

    Цитат Първоначално публикувано от gyurco
    OK . В крайна сметка мога или немога да си поръчам такъв телефон.от китайски сайт, да знам какво да предприемам.
    FearMe ти го написа добре. Шансът да те пребара отдела за определяне на стойността е много голям. Въпросът е и в това, че не можеш просто да размахаш довода "това е менте на верту" защото не ясно и дали няма да решат да го конфискуват като незаконна имитация на реномирана марка. Имат достатъчно директиви на които да се опрат.

    Моя съвет е - не го прави ако не ти стиска. Доколкото виждам можеш да го имаш за някъде 650-800лв ( при 480лв в китайския сайт+ доставка+ риск+ мита и ДДС ) и по обяви в българското пространство, така че аз не виждам какво спестяваш толкова, че да си заслужава риска. Try & Buy. Погугълствувай. Ето ти примерна оферта:
    http://www.bezplatno.net/listing-567...a_i_Vertu.html

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 2
    Последно: 06-04-12, 19:49
  2. Vertu Constellation Quest - първи смартфон от Vertu
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 22-11-10, 08:53
  3. Помощ внос от Китай (Vertu)
    От MG във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 4
    Последно: 28-10-09, 13:54
  4. Внос на лек Автомобил след 1Януари2007?
    От CrossBlade във форум Автомобили
    Отговори: 1
    Последно: 10-12-06, 22:19
  5. инфо за внос на автомобили
    От Fg във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 34
    Последно: 09-07-06, 20:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе