Резултати от 1 до 9 от общо 9

Разлика в зарядни

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    115
    #1

    Разлика в зарядни

    Здравейте,
    купих си чисто нов телефон Сони Ериксон W610 и се оказа че зарядното му не работи. Гаранцията не важи за него и батерията и си взех от друго място за 10 лв travell charger. Разликата между двете е, че второто има изходящо напрежение с 0,7 V повече от второто и тока също е по-голям. Предполагам ще зарежда по-бързо, но дали няма да си прецакам батерията с него?

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re: Разлика в зарядни

    Мисля, че имаш право на гаранция. Все пак са ти продали неработещо устройство, а не след определено време да се повреди. А за новото ти зарядно вероятно няма да има проблеми, ако телефона го приема и батерията се зарежда, азщото съм имал слъчй на зарядно менте с много високо напрежение и телефона незареждаше с него.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    115
    #3

    Re: Разлика в зарядни

    Така или иначе съм го купил зарядното, само ме интерисува дали няма да се скъси живота на батерията с по-високото напрежение. А телефона си купих по интернет и куриера в двете посоки ще струва повече от 10 лв / за толкова купих зарядното /

  5. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #4

    Re: Разлика в зарядни

    Според мен контрола на заряда - ток и напрежение на изключване, температура се извършва от телефона и от батерията.
    Така че не би трябвало да има проблем.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    115
    #5

    Re: Разлика в зарядни

    Взел съм въпросния телефон преди седмица и съм го зареждал 3 пъти. Много бързо му пада батерията, а не говоря толкова много. Чат пат си пускам mp3. Има ли значение с какво зарядно ще го зареждам, това в момента не е оригиналното и дали не са ми пробутали някоя стара батерия - как да разбера колко време е ползвана батерията? От надписите на батерията мога ли да разбера кога е произведена та да си направя някакви заключения ?

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #6

    Re: Разлика в зарядни

    Цитат Първоначално публикувано от chriss
    От надписите на батерията мога ли да разбера кога е произведена та да си направя някакви заключения ?
    Не можеш за съжаление. Няма как да разбереш батерията дали е била ползвана преди теб. Можеш да влезеш в "тайните" менюта на СЕ и да видиш глобалният таймер за разговори (ако не са го затрили и него де) ........... в менюто се влиза с >*<<*<* , където > е стрелка на дясно, < е стрелка наляво а звездичката си е звездичка , отиваш на сервизни тестове , слизаш най-доло и трябва да има Call Timer.

    Аз заради такива проблеми предпочитам да дам повечко пари и да си купя телефона от Мтел а не от някое квартално магазинче дето повечето им телефони са разкодирани и са изложени с логото на оператора към който е трябвало да бъдат.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Re: Разлика в зарядни

    @Stenly , само дето последно като си взех телефон на Мтел - на картинката с обикновен "paint" бе "забърсан" логото на оператора.
    Като мина за лаптопа , ще ти го покажа

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    115
    #8

    Re: Разлика в зарядни

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    Не можеш за съжаление. Няма как да разбереш батерията дали е била ползвана преди теб. Можеш да влезеш в "тайните" менюта на СЕ и да видиш глобалният таймер за разговори (ако не са го затрили и него де) ........... в менюто се влиза с >*<<*<* , където > е стрелка на дясно, < е стрелка наляво а звездичката си е звездичка , отиваш на сервизни тестове , слизаш най-доло и трябва да има Call Timer.

    Аз заради такива проблеми предпочитам да дам повечко пари и да си купя телефона от Мтел а не от някое квартално магазинче дето повечето им телефони са разкодирани и са изложени с логото на оператора към който е трябвало да бъдат.
    Ами с таймера ще видя дали телефона е ползван или не, а аз искам инфо за батерията. Какво му пречи на продавача да смени батерията с неговата батерия или на приятелката си, ако примерно той/тя има същия телефон обаче е на година време вече?!

  11. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #9

    Re: Разлика в зарядни

    Цитат Първоначално публикувано от chriss
    Ами с таймера ще видя дали телефона е ползван или не, а аз искам инфо за батерията. Какво му пречи на продавача да смени батерията с неговата батерия или на приятелката си, ако примерно той/тя има същия телефон обаче е на година време вече?!
    Не само, че не му пречи ами е масова практика. Преди две години два пъти връщаш куриера. 1во в телефон Нокиа батерията беше някакъв tech даже и беше по-тънката, а не тази за модела цели 2лева е разликата, 2ро батерията си беше нокиа, даже и същата но си личеше колко е използвана претъркана от всякъде със изтрита холограма. 3ти път нямаше казах му да си взема багажите и да не се появява повече.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 28-03-13, 16:28
  2. Отговори: 1
    Последно: 03-07-12, 10:46
  3. Зарядни устройства и батерии - мнения,въпроси и препоръки
    От vencifcl във форум Друга битова техника
    Отговори: 8
    Последно: 24-09-11, 23:27
  4. Продавам оригинални зарядни и части за лаптопи.
    От Dangelo във форум Приключили продажби
    Отговори: 8
    Последно: 18-02-11, 21:29
  5. Купувам зарядни за лаптоп (lenovo)!
    От loramsito във форум Купува
    Отговори: 1
    Последно: 12-03-10, 00:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе