Резултати от 1 до 9 от общо 9

Зарядни устройства и батерии - мнения,въпроси и препоръки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #1

    Зарядни устройства и батерии - мнения,въпроси и препоръки

    Все повече се налага използването на акумулаторни батерии и зарядни за тях(фотоапарати,GPS-си,фенери и челници за осветление,компютърни мишки и т.н.).Пазара е залят с всякакви видове зарядни устройства и батерии като в повечето случаи цената не отговаря на качеството.Предполагам на повечето от вас се налага да поддържат по няколко комплекта батерии, нека в тази тема който иска да споделя какви марки ползва и дали е доволен от тях или пък препоръки за това как се използват и какви е най-добре да бъдат.

    ПП: Като за начало да отбележа че не разбирам от електроника и така: Имам зарядно SANYO закупено с комплект 4бр. батерии, но дойде време когато единият комплект се скапа и трябваше да го подменя с нов.И от тогава започнаха проблемите ми:Сещате се че не купих от същите батерии а друга марка и други ампери, и започна голямото смятане и дебнене кога батериите ще бъдат заредени.И естествено в мен се зароди въпроса – Няма ли зарядно което като си зареди батериите и да изключи, без постоянно да смятам и да дебна в колко часът ще са готови и да треперя дали няма да изтърва този час и те да се презаредят и съответно да се скапят.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1298910118[/time]_________________________________________________

    Ето моето решение за зарядно:
    LaCrosse BC-700
    * Заряд: батерията се зарежда докрай;
    * Разряд: батерията се разрежда докрай и се зарежда повторно;
    * Освежаване: батерията се разрежда и зарежда многократно;
    * Тестване: батерията се зарежда докрай, разрежда се и се отчита капацитетът, след което отново се зарежда.




    Програма CHARGE (зареждане)
    За устройството BC-700 можете да избирате измежду стойностите 200 mA (която се установява по подразбиране, освен ако не я промените изрично) и двата "бързи" режима с ток 500 mA и 700 mA. Доколко са бързи тези режими оставяме да прецените сами: батерия с капацитет 2,000 mAh ще се нуждае от приблизително 3.5 часа време, за да се зареди с ток 700 mAh.

    Програма DISCHARGE (разреждане)
    Програмата за разреждане е полезна за предотвратяване на ситуацията, при която батериите видимо губят капацитет (т.н. memory ефект). Причината за този ефект е, че когато започнете да зареждате батерия, която не е била изчерпана докрай, зарядната крива се променя по малко по-различен начин и устройството може невярно да заключи, че тя е напълно заредена, преди реално това да е така. Този ефект е по-често срещан при по-старите NiCd батерии, но и някои NiMH клетки страдат от него. Във всеки случай добрата практика е да разреждате батериите докрай, преди да ги заредите, и целта на тази програма е именно такава.

    Програма REFRESH (освежаване)
    Целта на тази програма е да се опита възстановяването на капацитет на по-стара батерия или батерия, която е престояла дълго време неупотребявана. След като зададете стойност на зарядния ток, устройството провежда серия от цикли заряд/разряд (с измерване на капацитета) и запаметява получените резултати. Програмата приключва тогава, когато устройството престане да отчита по-нататъшно увеличение на капацитета след всеки следващ цикъл разряд/заряд.

    Продължителността на тази програма зависи от много фактори: текущо състояние и възможен капацитет на батерията, стойност на зарядния ток, затова в зависимост от избраните настройки изпълнението може да продължи няколко денонощия. Съветваме ви да не подлагате батериите на тази програма, ако планирате да ги използвате по-малко от седмица след нейното начало.

    Програма TEST (тестване)
    Тази програма е съкратена версия на програмата за освежаване и представлява най-лесният начин за определяне на реалния моментен капацитет на вашите батерии. Устройството зарежда докрай батериите със зададена от вас стойност на тока, след което ги разрежда докрай (измервайки капацитета им) и отново ги зарежда догоре.



  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re:Зарядни устройства и батерии - мнения,въпроси и препоръки

    Я разгледай зарядните MAHA. В тях е истината.

  4. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #3

    Re:Зарядни устройства и батерии - мнения,въпроси и препоръки

    Я разгледай зарядните MAHA. В тях е истината.
    Ами разглеждах и тях, и общото мнение е че те са най-добрите и веднага след тях са LaCrosse.Разликата в цената надделя при моят избор /40лв./.Имам го вече от няколко дена и първите ми наблюдения са че също е супер машинка,смятам че за моите нужди ще върши прекрасна работа.Надявам се да съм взел правилното решение ама времето ще покаже.
    Сега остава и проблема с батериите да реша, че и там много марки с различен капацитет и също толкова различни цени.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    27
    #4

    Re:Зарядни устройства и батерии - мнения,въпроси и препоръки

    Зарядното не изглежда лошо , поне от пръв поглед. Но замислил ли си се че втория път , когато си вземал зарядни батерии трябва да са от известни марки. Не че и от тях има ментета. Аз харесвам Varta, GP . Насокоро си взех , Uniross 2100 ma/ч , много прехвалени , след 1 год използване запазвали капацитета си до 85 % . За АА приказвам .Кой знае....
    А пък миналата година ми попаднаха Сони АА 4300 ма , баси ташака ,менте отвсякъде .

  6. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #5

    Re:Зарядни устройства и батерии - мнения,въпроси и препоръки

    Зарядното не изглежда лошо , поне от пръв поглед. Но замислил ли си се че втория път , когато си вземал зарядни батерии трябва да са от известни марки. Не че и от тях има ментета. Аз харесвам Varta, GP . Насокоро си взех , Uniross 2100 ma/ч , много прехвалени , след 1 год използване запазвали капацитета си до 85 % . За АА приказвам .Кой знае....
    А пък миналата година ми попаднаха Сони АА 4300 ма , баси ташака ,менте отвсякъде .
    Вече след поне двуседмично ползване на зарядното /LaCrosse BC-700/ мога да кажа че наистина е супер машинка и не съжалявам за нито един грош който съм платил за него.
    Отдавна съм разбрал че в повечето случаи евтиното винаги излиза скъпо, но се оказа че при батериите и скъпото не винаги излиза евтино, и при по-евтините батерии има които си работят перфектно.Явно си има марки батерии без значение от цената които са си хубави и други такива които и на Луната да ги зареждаш пак ще са си боклуци.Аз имам 4бр. Uniross 2100mA от близо 3г. и след като ги тествах с новото зарядно и 4-те батерии отчетоха почти пълният капацитет даден им производителя.Аз лично съм много доволен от Uniross, а и не са скъпи батерии само трудно се намират по нашите магазини.

    ПП:За мен, според моите наблюдения Eneloop, GP ReCyko+,Uniross са много добри батерии.Чета на доста места и за Energizer че са добри.Ако някой има добри впечатления от други марки може да допълни списъка.

  7. Novice
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2
    #6

    Re:Зарядни устройства и батерии - мнения,въп&#

    аЗ по настоящем ползвам зарядното предложено от автора на темата.
    Относно батериите - след като преминах през Hitachi, Sony, Varta, Duracell, Exide се спрях на Energizer Rechargeable Advanced 2650 maH. За сега съм страшно доволен от тях както и от зарядното. Батериите се ползват на фенери, безжичната ми клавиатура както и на други места. Най голямото разочарование кето имах като батерия определено мога да кажа че е Сони.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #7

    Re:Зарядни устройства и батерии - мнения,въп&#


  10. Novice
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2
    #8

    Re:Зарядни устройства и батерии - мнения,въпроси и препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Би ли споделил от къде мога да си закупя тази батерия за да я пробвам.

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #9

    Re:Зарядни устройства и батерии - мнения,въпроси и препоръки

    Аз си купих преди около година от Техномаркет. Предполагам, че я има и на други места. Примерно тук:
    http://www.bviphotovideo.com/public/...&productid=255

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 14-02-13, 15:49
  2. Мнения и препоръки
    От IvO™ във форум Логически задачи
    Отговори: 202
    Последно: 25-09-12, 15:01
  3. Отговори: 1
    Последно: 03-07-12, 09:46
  4. Мнения и препоръки
    От zorbata във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 11
    Последно: 31-05-11, 15:30
  5. Мнения за две безжични устройства.
    От universe във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 05-06-05, 21:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе