Резултати от 1 до 12 от общо 12

2 sim карти в 1 gsm - моля за съвет

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    10
    #1

    2 sim карти в 1 gsm - моля за съвет

    Привет

    Някой би ли ми казал къде може да се открие такава джаджа (имам в предвид - магазин /в София/, а не по куриер - видях едно предложение в нет-а но се предлага само с доставка. Бих искал да отида и да го вида дали ще стане за моя ГСМ - MOTOROLA V235).

    10х предварително

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Re: 2 sim карти в 1 gsm - моля за съвет

    Потърси във форума, имаше вече такава тема.

  4. Member Аватара на zhelko
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    300
    #3

    Re: 2 sim карти в 1 gsm - моля за съвет

    Купих си 1 такава джаджа и се прецака за 1 ден (прекъсна и се кабелчето, явно мястото м/у капачето и батерията е малко)
    А пък и докато си бачкаше я ми изключваше разговора, я нещо друго, бях много разочарован.

    Видях, че има и приспособление където се режат 2-те карти и се слагат в/у него, ама вече си мисля че няма смисъл от цялата работа...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    10
    #4

    Re: 2 sim карти в 1 gsm - моля за съвет

    И аз видях едно такова ето тук

    http://obiavi.neogen.bg/ustrojstvo-z...3455_4/details

    но го доставят само с куриер. На мен ми се иска първо да го погледна и тогава да го купя (не че е много скъпо на ГСМа ми е мида и може да не стане)

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    147
    #5

    Re: 2 sim карти в 1 gsm - моля за съвет

    Има 3 възможности:
    1. Двете SIM карти се изрязват и се монтират във една вложка която е със размерите на обикновена SIM карта.
    В зависимост от вида на вложката (тя е със монтиран в нея контролер) превключването става или със Restart на телефона и ли от телефонното меню. Неприятното е че със ножица или ножче се изрязват двете оригинални карти до двойно по-малък размер за да се монтират във вложката. И ако едната е служебна, това е още по-неприятно. Вложката със двете карти се поставя в телефона вместо обикновена SIM карта.
    На http://www.fonefunshop.co.uk/dualsim/dualsimcovers.htm може да видиш как изглежда.
    По принцип търсиш в Гугъла "dual sim"

    2. До около 10 сим карти по принцип може да се клонират и да се запишат в една. Превключването става от софтуера на телефона. Имаш една карта в която е записана информацията от всичките клонирани карти. Може да е активна само една от записаните карти Не съм виждал на пазара да се продават необходимите неща за този вариант. Ако разбираш от електроника - правиш си ги сам. Имам доста линкове и информация ако те интересува. Тук също има проблем - клонират се само стари карти, кодирани по алгоритъм СОМР128 ver1. Това са стари SIM карти от преди 2-3 години. Новите са кодирани със алгоритъм СОМР128 ver2 който все още не е пробит.
    http://multisim-vlg.ru/
    На Гугъла търсиш "multisim".

    3. Купуваш си капак за батерията за твоя телефон който има вграден адаптер за 2 нормални SIM карти. От адаптера излиза лентов кабел който завършва със вложка с размерите на нормална SIM карта и се монтира вместо SIM картата в телефона. Този който съм виждал е със механично ключенце което превключва картите. Обаче беше за друг телефон и не съм го пробвал.
    http://www.formymobile.co.uk/products.php?cat=16

    Виждал съм по вариант 1 да се продават адаптери във София по Цариградско шосе на Окръжна болница на спирката. Като идваш от Орлов мост - от дясната страна. Там около спирката имаше някаква фирма за компютърни части и в нея съм виждал такъв адаптер да се продава. Подробности не знам.

    Това имам като информация. Дано поне малко съм ти помогнал.

  7. Member Аватара на zhelko
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    300
    #6

    Re: 2 sim карти в 1 gsm - моля за съвет

    Абсолютно същото у-во ползвах на К700: http://obiavi.neogen.bg/ustrojstvo-z...3455_4/details (взех го доста по-евтино). Не струва.

    Варианата с изрязването може би е по-сполучлив. А с клонирането на СИМ картите изглежда чудесно, ама май трудно се прави.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    10
    #7

    Re: 2 sim карти в 1 gsm - моля за съвет

    A GSM магазин или сервиз в София, където да предлагат токова нещо знаеш ли??



  10. Novice
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    2
    #8

    Re: 2 sim карти в 1 gsm - моля за съвет

    Много малко трае батерията сас рова

  11. Novice
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    1
    #9

    Re:2 sim карти в 1 gsm - моля за съвет

    Купуваш си капак за батерията за твоя телефон който има вграден адаптер за 2 нормални SIM карти. От адаптера излиза лентов кабел който завършва със вложка с размерите на нормална SIM карта и се монтира вместо SIM картата в телефона. Този който съм виждал е със механично ключенце което превключва картите. Обаче беше за друг телефон и не съм го пробвал.
    http://onthesource.com/cell-phones-m...al-sim-mobile/

  12. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #10

    Re:2 sim карти в 1 gsm - моля за съвет

    @holaili
    ако погледнеш добре, ще видиш, че предният пост, преди твоя, датира от - 6.03.2007

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    319
    #11

    Re:2 sim карти в 1 gsm - моля за съвет

    Направо си купи GSM с 2 SIM карти. Вече не са скъпи!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #12

    Re:2 sim карти в 1 gsm - моля за съвет

    Цитат Първоначално публикувано от gadinoid
    Направо си купи GSM с 2 SIM карти. Вече не са скъпи!
    Как мислиш, дали mr. green има полза от този пост след почти 3 години?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Моля за съвет
    От armen във форум Телевизори
    Отговори: 12
    Последно: 29-04-13, 22:17
  2. Моля за съвет
    От loszetas във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 6
    Последно: 20-04-12, 20:19
  3. Моля за съвет!
    От Ds във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 6
    Последно: 05-01-12, 16:58
  4. моля за съвет
    От shumisho във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 03-01-12, 11:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе