Резултати от 1 до 3 от общо 3

NOKIA C5-00 Проблем с батерията (или пък не)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #1

    NOKIA C5-00 Проблем с батерията (или пък не)

    Здравейте....
    Преди две седмици си купих C5-00 5mp от Германос, батерията и е 1050 мА. Прави ми впечатление, че батерията не издържа много. След първото зареждане издържа 4 дни след второто 4, като имаще известно разцъкване около разучаването. Последното зареждане беще в събота след обяд, значи в момента е на 5 дни а индикатора е вече на последната чертичка. Като си поставих за цел да не си играя въобще с телефона, а само да провеждам разговори. За тези 5 дни разговорите ми са 20 мин. Едва ли ще остиска една седмица и то при такъв лек режим на работа.
    Служебната ми Нокиа за 11 лв. държи по 2 седмици, при доста по-натоварен режим. Тази що така се гаври с мен ?
    А в брушурата пище 600ч. стендбай и 11ч 2G разговори. Аз няма да мога да направя и половин час разговори като глядам.

    Моля някой с такъв телефон да сподели как е при него хавата, за да знам дали да бягам в магазина да се разправям.
    Благодаря.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #2

    Re:NOKIA C5-00 Проблем с батерията (или пък не)

    значи батерията не ти е разработена сигурно, както трябва.
    Нова батерия достига пълния си капацитет, след известно време на ползване, като за целта се изтощава и зарежда редовно.
    Не можеш да очакваш от 3–4 пъти дозареждана батерия пълна ефективност. Изтощи я напълно и я зареди поне три пъти, и тогава ще видиш разлика.

  4. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #3

    Re:NOKIA C5-00 Проблем с батерията (или пък не)

    Донякъде е от недостигнат пълен капацитет, но основно е от преекспонирани характеристики.
    Със същия телефон съм, говоря по 10-ина минути на ден и зареждам на 5-6 дни. Тоест, близо си до максимума, толкова си издържа телефончето.
    Служебната ти Нокия е ясно, че конкретно по този показател е недостижима - няма операционна система, малък екран...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с батерията на Toshiba
    От Иван Иванов във форум Мобилни устройства
    Отговори: 9
    Последно: 20-12-13, 09:03
  2. Проблем с батерията на sony vayo vgn-cs21s/p
    От ambrozia403 във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 23-11-13, 23:33
  3. Samsung GT-S 8530 - Проблем с батерията
    От milenk във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 3
    Последно: 12-07-13, 16:01
  4. Батерията на Е66 държи ден?!
    От bodlivez във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 3
    Последно: 21-08-09, 09:55
  5. Проблем с батерията
    От TopBG във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 8
    Последно: 17-02-05, 21:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе