Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 25

Избор на телефон с 2 сим карти

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,245
    #1

    Избор на телефон с 2 сим карти

    Телефончето ми съвсем тръгна да се разпада и искам да се обзаведа с нещо ново и здраво.

    Имам отделно таблет, така че смартфон функции не ми трябват.
    Изискванията ми са елементарни - хубава батерия, безпроблемна работа, дребни удобства като възможност за прикачване на различна мелодия на всеки контакт или група, прилично виждащ се на светло дисплей, силно звънене и добра вибрация.
    КАкто съм написал в заглавието - този път искам и 2 сим карти.


    Дайте моля насоки - към момента са ми хванали окото NOKIA ASHA 202
    и
    NOKIA X2-02 DUAL

    Някой има ли конкретни впечатления от тези телефончета или може би някой друг модел, който съм пропуснал?

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #2

    Отговор: Избор на телефон с 2 сим карти

    Нокия 101 също се държи много прилично с батерията над другите два посочени модела от теб нямам наблюдения.Единия слот може да се ползва дори с микро сим.На слот 1 трябва да имаш задължително карат при Нокия за другите марки не знам дали е така.

  4. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,245
    #3

    Re: Избор на телефон с 2 сим карти

    Ем, 101 май е прекалено базова за вкуса ми
    То там ще е цяло чудо ако можеш да сложиш мелодия на група, а не понасям всички да ми звънят еднакво.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #4

    Отговор: Избор на телефон с 2 сим карти

    Ако направиш компромис с мелодиите за групи или отделни контакти, то горещо ти препоръчвам Nokia X1-01. Железария! Батерия 1400mAh - изкарва 12/14 дни с едно зареждане, но аз не съм телефонист :rolleyes: . Изтървал съм го поне 10 пъти - никакъв проблем. Менюто е свръх елементарно и е реплика на менюто от времето на монохромните нокии. За мен си е перфектната слушалка. Звукът в слушалката е перфектен, а не съм чул някой отсреща да се оплаква, че не ме чува или че гъгна. Недостатък е че когато провеждаш разговор, втората сим карта е неактивна.

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,245
    #5

    Re: Избор на телефон с 2 сим карти

    То май всички Нокии са с един радиомодул за съжаление.
    X1-01 имам на работа. Наистина е чудесна слушалка, но не искам да се лишавам от различното звънене. От години определени хора ми звънят с определени мелодии и ми е изключително некомфортно, когато не мога да си ги настроя пак така.

    Почнах да заглеждам и двусимовите смартфони. Не ми трябва смартфон както казах, но ако някой има да сподели някакви предимства за тях може и такова да взема. Виждам, че Самсунг са напускали немалко модели?

  7. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,245
    #6

    Re: Избор на телефон с 2 сим карти

    В крайна сметка си купих NOKIA X2-02 DUAL за 139лв.
    Като първи впечатления съм доволен - ясен, чист и силен звук, силно звънене, мога да задавам различни мелодии на различни групи, има невероятно радио с вградена антена - не е необходимо да мушкам слушалки за да работи.
    Управлението на двете сим карти ми се струва приятно и удобно, ориентирах се веднага.
    Браузерът е скапан, но отваря дори форума по начин, който позволява да бъде четен. То за този телефон... няма и как да е по-добре.
    Прилична сглобка, добър екран за телефон от най-ниския клас.
    Чудесна покупка за малко пари за всеки, който се нуждае от двусимов телефон ми се струва Нокийката.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #7

    Отговор: Избор на телефон с 2 сим карти

    Ами честито.Дълго и безаварийно ползване.

    А защо си с аватара на КРИС??? Гледам аватара и все си мисля че е той.Не че "има патент/авторско право" върху него, но на никой друг от форума не се повтаря?...

  10. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,245
    #8

    Отговор: Избор на телефон с 2 сим карти

    kod, КрИс... не обръщай внимание на подробности
    В стария форум КрИс беше прякор, пак си бях kod, но се виждаше КрИс.

  11. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #9

    Отговор: Избор на телефон с 2 сим карти

    Покрай празниците и аз се бях засилил да си взема NOKIA X2-02 DUAL, но попаднах на добро предложение от Vivacom и се обзаведох с LG Optimus L3 E405 При преподписване на съществуващия ми договор за GSM услуга за още 2 години, хората ми го дадоха за 6,90 месечно, като има и отстъпка от таксата. Като цяло ляга на цената на NOKIA X2-02 DUAL, а е съвсем различен клас. При свободна продажба е около 250 лева... чак се съмнявам дали не са ме метнали с някоя клауза, която ще излезе наяве след време. angel Настоящия телефон на приятелката ми го взехме по същия начин и нямаше проблеми.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #10

    Отговор: Избор на телефон с 2 сим карти

    Притеснявай се за качествата и надеждността на телефона, а не за клаузите на договора!
    Последните са написани, а колко ще изкара телефона никой не може да ти каже...

  13. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,245
    #11

    Отговор: Избор на телефон с 2 сим карти

    Уф... не знам.
    Определено е друг клас, но това плюс ли е?
    Просто слаб смартфон, докато поне мен, в двусимовите апарати ме влече клавиатурата, яката батерия и безпроблемната работа.
    Този андроид на LG-то с резолюцията на X2-02... струва ми се неизползваемо като смартфон, а от друга страна няма клавиатура и батерията е трагична в сравнение с Нокийката.
    Ако е смартфон двусимов, поне да е Галакси С, който може да се ползва като умен телефон. Евентуално новите Престижио, но нямам преки наблюдения над тях.

    Иначе, защо да са те метнали... запазили са те за още 2 години като клиент, не виждам проблем да ти дадат телефон за 200-300лв.

  14.  
     
  15. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #12

    Отговор: Избор на телефон с 2 сим карти

    @Gena_bs: Някакви конкретни отзиви ли имаш за телефона или само предположения?

    @kod: Ами, за мен е плюс - бях се засилил за базов клас, а получих Андроид. Честно казано никога не са ме блазнели особено много смарт възможностите, но има някои полезни приложения, които са ми добре дошли. Досега карах на SE K700i + Nokia 2610, които ми вършеха чудесна работа. Смених ги просто, защото ми писна да ходя с по 2 телефона по джобовете.

    Що се отнася до батерията - в момента го ръчкам повече отколкото ще го ползвам занапред, разбираемо е. И все пак кара 4 пълни дни, което за мен е достатъчно.

    Резлюцията - колебаех се заради нея. Навсякъде по ревютата пише, че е ужасна. Наистина е ниска, но честно казано не я намирам за недостатъчна, още по-малко за ужасна. Стана ми интересно и се заиграх с телефоните на някои колеги тези дни, с "хубавите" резолюции и не открих с какво моят е по-неудобен. Малко по-зърнест образ и нищо повече - недостатък, който става по-незабележим ако се гледа от нормално разстояние от около 40-50 см, вместо 15, както правим масово - един вид ми напомня да отдалечавам апарата. :D Така или иначе човек за 2-3 седмици се наиграва и започва да ползва апарата като "слушалка" за 50 лв + инцидентно някоя от smart възможностите.

    Клавиатурата - QWERTY-то ми се отразява добре, въобще не ми липсва хардуерната. Може би ми липсват само бутончетата за зелена/червена слушалка, но взех да посвиквам.

    Чудех им се и на предложенията на Samsung, но така и не можах да се прежаля. Просто тази марка за мен не съществува. Знам, глупаво е да имаш предразсъдъци, знам за позицията на Samsung на пазара, но не мога да го преглътна и това е.

    Иначе... да, клиент съм им, но получавам телефон на лизинг, един вид подарък, защото 6,90 няма да ги усетя всеки месец и наред с това ми смъкват 100 лв от пазарната му цена. Странно хубаво е.

  16. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,245
    #13

    Отговор: Избор на телефон с 2 сим карти

    Цитат Първоначално публикувано от Shmi Виж публикацията
    Що се отнася до батерията - в момента го ръчкам повече отколкото ще го ползвам занапред, разбираемо е. И все пак кара 4 пълни дни, което за мен е достатъчно.
    Хух, отдавна съм без смартфон и наблюденията са ми по телефоните на колегите, които не изкарват цял ден и се налага да се зареждат на работа или в колата.
    Ако трае 4 дни е супер машинката, предостатъчно е.

    А за това, че не ти липсва хардуерна клавиатура... не знам, нека да минат 2-3 месеца с този и пиши пак - на мен лично, отначало не ми липсваше, но с течение на времето все по-дискомфортно ми беше без такава.

  17. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #14

    Отговор: Избор на телефон с 2 сим карти

    Любопитно ще ми е да чуя мнението ти пак след 2-3 излезли фактури.И имам един въпрос тези виваком подаръци не са ли със заключен сим 1т.е. да се ползва задължително тяхна карта на 1 слот.Някой пробвал ли е с друга карта дали ще тръгнат?
    Колкото до хардуерната клавиатура аз съм За. Почти не използвам qwerty-то на смартфоните откакто имам Blackberry.Преди това 4 години ползвах софтуерни ,но няма по добра за писане от хардуерната-наклона на клавишите ти дава увереност,че може да пишеш и със затворени очи дори

  18. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #15

    Отговор: Избор на телефон с 2 сим карти

    @kod: Да, батерията му е силна страна. Също се опасявах, че ще го зареждам всеки ден и като четях, че изкарва повече от средното се съмнявах, но е факт.

    @granity: какво имаш предвид за фактурата? Мобилен нет не използвам, за друго не се сещам?! Вкъщи имам Wireless, на работа имам, по заведенията има... Направо изтрих настройките, за по-сигурно!
    Друга карта не съм пробвал, но в сайта си пише, че на slot 1 задължително се използва Vivacom карта, да, така е.

    http://vivacom.bg/bg/residential/dev...3_dual/details

    С 2 SIM карти, като слот 1 се използва само със SIM карта на VIVACOM, HSDPA, EDGE, GPRS, MMS, Bluetooth, Email
    Този пост е редактиран от Shmi; 11-01-13 в 21:58.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 6
    Последно: 18-06-14, 11:05
  2. Мобилен телефон с 2 СИМ карти.
    От justify във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 21
    Последно: 01-05-12, 11:56
  3. Избор на телефон с две сим карти
    От ViK във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 4
    Последно: 16-05-08, 07:31
  4. Избор между 2 карти
    От geof във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 15
    Последно: 17-06-05, 13:15
  5. Избор на саунд карти?
    От Raziel във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 6
    Последно: 08-03-04, 19:23

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе