Резултати от 1 до 7 от общо 7

Избор на саунд карти?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    270
    #1

    Избор на саунд карти?

    Отдавна си имам Yamaha X-Wave 6000, обаче наскоро си смених дъното с nForce 2 Pro, което има вградена звукова карта (май 6.0 канална беше). Въпроса ми е: Коя карта да оставя за основна. Под Уин98 със Yamahata имам Hardware Acceleration na Winamp-a(разликата във звука със и без акселерация е ОГРОМНА) и изкарва доста добри високи честоти, а съм забелязал, че при вградените като че ли липсват хубавите високи. Под ХР също мога да активирам хардуерна акселерация, но там качеството на звука със и без такава е по-ниско от на 98-цата.

    На всичкото отгоре под 98 със драйверите на Ямаха ми казва, че имам поддръжка на ЕАХ и ми позволява да я позлва докато под ХР не ми я дава (Уин ХР-то сам си разпознава каратата). Струва ли си тази Хардуерна акселерация или да си оставя вградената ан дъното звукова карта??

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #2

    Избор на саунд карти?

    1. Тази на nForce при различнните производители е на базата на различни чипове. Има и доста добри.

    2. Вградената товари процесора повече, но ако ти е достатъчно мощен - няма да го усетиш.

    3. НИКОГА не оставяй оригиналния драйвер на Уин, ако имаш алтернативен.

  4. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #3

    Избор на саунд карти?

    Според е по - добре да си караш с yamaha-та тези вградени карти май са само за отбиване на номера вече и да си гледаш някое филмче

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #4

    Избор на саунд карти?

    Raziel, преди доста време имаше тука една тема точно за звука на НФорс 2 дъната. Та думата ми е, че ако си си взел ЕПОКС си изкярил защото тя също поддържа ЕАХ. На дълго и на широко се обесняваше че вади звук, като характеристики близки до Креатив Лайв. За повече инфо МОЛОВ, той беше сериозно закопал в нея тема. Макар че бих поспорил с него.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    175
    #5

    Избор на саунд карти?

    breiii t.2 и glarus: това важи за всичко друго но не и за NForce2.



    Поддържа кво ли не тоя NForce2. И аз съм с Epox 8RDA+, но не ми се вярва само те да са с APU. Погледни и Device Manager дали имаш "NForce ... Audio Processing Unit ... ". Ако да, твърдо избирай NForce-а. екстрите са дори повече от тези на Audigy 1 (има еквилайзер) , само звука е малко по-шумен. Всичко е хардуерно (D3D, EAX, A3D, ASIO...), има даже кодиране на звука в Dolby Digital ако имаш външен декодер (така можеш да се отървеш от шума).

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    270
    #6

    Избор на саунд карти?

    Картата е Gigabyte 7N400 Pro2. Дали би могло да има подобни екстри, щом вие говорите за Epox?

    И защо под Уин98 със драйверите на Yamaha ми разрешава поддръжка на EAX, а под XP с драйверите на УИН-а не ми дава такава. ЛОШОТО е, че Yamaha не са пуснали драйвер за ХР, а само за Уин2000 и сега се мъча да подкарама ХР с него драйвер.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    295
    #7

    Избор на саунд карти?

    //\Edit



    Да не би епокс да правят южните мостове на дъната си? хаха ако има южен мост МЦП-Т има и аудио процесор ( поне така е на хартия) ако е само мцп забравете тези екстри. Специално тоя гигабайт е с мцп-т предполагам

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на саунд бар/ подкрарване на стария Sony Bravia + Philips HTS6100
    От georg7377 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 14-04-14, 12:15
  2. Избор на телефон с 2 сим карти
    От kod във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 24
    Последно: 12-01-13, 08:58
  3. Избор на телефон с две сим карти
    От ViK във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 4
    Последно: 16-05-08, 06:31
  4. Колеги DJ-и, какви саунд карти използвате????
    От _rockstarr_ във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 28-10-05, 19:19
  5. Избор между 2 карти
    От geof във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 15
    Последно: 17-06-05, 12:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе