Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Microsoft купи телефоните на Nokia!!!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #1

    Microsoft купи телефоните на Nokia!!!

    http://www.setcombg.com/default.asp?...ment&NID=15138


    Лично според мен, това е сделката на годината.
    След като Google със закупуването на мобилния бизнес на Motorola заявиха интереси и в производтсвото на хардуер, ето, че и така наречения досега "софтуерен" гигант Microsoft ги последва.
    Като трябва да отбележим, че погълна Nokia значително по-евтино, отколкото Google - Motorola...
    Има нещо определено нередно в цените на световния пазар... Не може Nokia да струва по-малко от Motorola. Не може да струва и по-малко от Skype, но е факт, че поне по документи MS плати повече а онлайн комуникатора...

    За добро или лошо, Microsoft ще запази името Nokia още 10 години.

    Лично на мен ми е интересно... дали тази сделка е била планирана още преди години, когато верният кадър на MS Стивън Елоп оглави Nokia и сключи заробващ контракт с производителя, заставляващ го да произвежда смартфони само с Microsoft операционна система?

  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #2

    Отговор: Microsoft купи телефоните на Nokia!!!

    И друго, за което се замислих - Nokia остана според мен единствената марка на пазара, която все още произвежда нормални телефони с яка батерия, които що се отнася до телефонията забиват всеки смартфон в емята с възможността си да бъдат зареждани веднъж на месец и компактните размери.
    Какво ли ще направи Microsoft с тази част от продукцията? Някак... не ми се вярва софтуерния гигант да продължи да ни радва с телефони по 20 лева без операционна система...

    Направо се замислям, дали до края на годината да не си купя 2-3 резервни телефончета от все още съществуващите евтини Нокийки за черни дни...

  4. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #3

    Отговор: Microsoft купи телефоните на Nokia!!!

    Еднозначна реакция на новината - акциите на Nokia се покачиха с близо 40% !!! Някои хора трупат милиони в момента

    nokia_up.gif

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #4

    Отговор: Microsoft купи телефоните на Nokia!!!

    Моторола държи някои ключови патенти (доколкото си спомням) - може би това е оказало влияние на цената (а и "пералнята" се върти навсякъде ...)

  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #5

    Отговор: Microsoft купи телефоните на Nokia!!!

    Е то това се очакваше още от подписването на договора между Майкрософт и Нокия. Не виждам защо въобще се чудите. Келешите от Майкрософт крадейки от Епъл решиха и те да направят затворен цикъл (един производител и на софтуер и на желязото). Жалко за Нокия, да живее Microsoft Lumia.

  7. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #6

    Отговор: Microsoft купи телефоните на Nokia!!!

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    И друго, за което се замислих - Nokia остана според мен единствената марка на пазара, която все още произвежда нормални телефони с яка батерия, които що се отнася до телефонията забиват всеки смартфон в емята с възможността си да бъдат зареждани веднъж на месец и компактните размери.
    Какво ли ще направи Microsoft с тази част от продукцията? Някак... не ми се вярва софтуерния гигант да продължи да ни радва с телефони по 20 лева без операционна система...

    Направо се замислям, дали до края на годината да не си купя 2-3 резервни телефончета от все още съществуващите евтини Нокийки за черни дни...
    Не мисля ,че евтините апарати ще изчезнат от пазара.Пример за това мога да дам със Самсунг правят всякакви модели ,но евтините/ така наречени бюджетни/ не излизат от каталога им.Много телекоми по света ги поръчват и печалбата от тях също е голяма.Не забравяйте ,че има и страни от третия свят където почти не се ползват смартфони.Преди малко попаднах на пенсионер с Note 2 донесен от внука му понеже Елка-та била голяма и да можел да си смята.Да ама човека не знае как да говори с това

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    183
    #7

    Отговор: Microsoft купи телефоните на Nokia!!!

    [QUOTE=stenly;637186... Келешите от Майкрософт крадейки от Епъл решиха и те да направят затворен цикъл (един производител и на софтуер и на желязото). Жалко за Нокия, да живее Microsoft Lumia.[/QUOTE]

    Нека си спомним обаче как всички крадяха от XEROX !!!

  10. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #8

    Отговор: Microsoft купи телефоните на Nokia!!!

    Това никой не го забравя. Xerox сами са си виновни, че са недалновидни като IBM (да си припомним случката с Lenovo и как ги е яд в момента).

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9

    Отговор: Microsoft купи телефоните на Nokia!!!

    целият свят едва от съвсем скоро се научи да не подценява Китай по инерция...

  12. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #10

    Отговор: Microsoft купи телефоните на Nokia!!!

    Да да, щото могат да правят евтини боклуци ...

  13. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #11

    Отговор: Microsoft купи телефоните на Nokia!!!

    И аз искам един-два " боклука " , но като им гледам цените , ..... хич не са за изхвърляне ! Иначе важното е , че могат .

  14.  
     
  15. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #12

    Отговор: Microsoft купи телефоните на Nokia!!!

    Въпрос на гледна точка. За моите разбирания не стават китайските творения.

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #13

    Отговор: Microsoft купи телефоните на Nokia!!!

    Бившият шеф на Nokia ще получи бонус за 25 млн долара - Новини - econ.bg - "постара" се човека и сега му "отблагодаряват"

  17. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #14

    Отговор: Microsoft купи телефоните на Nokia!!!

    Ах как искам борда на акционерите на Нокия да не разрешат сделката. И без това доста се говори , че азиатският им R&D център от известно време работят по прехвърлянето на Lumia серията от WinPhone към Android и вече са пред финала. Откровенно ненавиждам Андроид но повече ненавиждам Майкрософт и начина по който работят.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #15

    Отговор: Microsoft купи телефоните на Nokia!!!

    Дано не затрият обикновенните слушалки.Имам тел с Андроид,но нещо ми големее и от време на време забива и се върнах на вярната ми Нокийка 6303.Сега съм си харесал 515 и мисля да го взема.За нета си имам таблет.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнения за телефоните Huawei предлагани от Мтел
    От marea-ta във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 3
    Последно: 06-09-13, 09:39
  2. Отговори: 0
    Последно: 01-07-09, 17:30
  3. Microsoft купи Setcom
    От Vandal във форум За Форума
    Отговори: 6
    Последно: 01-04-08, 23:39
  4. За DECT телефоните
    От izwerga във форум Черен списък
    Отговори: 15
    Последно: 16-01-08, 00:43
  5. Телефоните (БТК)
    От CCCP_FAN във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 19
    Последно: 23-09-04, 19:53

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе