Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 30 от общо 30

Samsung Galaxy S4 (GTI9505) с 4.3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #16

    Отговор: Samsung Galaxy S4 (GTI9505) с 4.3

    не знам брато. Първо трябва да се види дали има официално излязъл такъв, за тая машинка. Ако няма, няма как да стане. После нещо което е по лесно, от останалото, е да се види, как се флашва. С какъв инструемент и дали има рут файл, плюс къстъм риковъри. Чакай ще огледам из нета. Но ако си навит иди ей тук и попрочети. Поне, за да имаш някакво понятие, ако не си запознат изобщо. Android Forums & Windows Phone Discussion @ xda-developers

  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #17

    Отговор: Samsung Galaxy S4 (GTI9505) с 4.3

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange Виж публикацията
    Аре сега ще започваме да споделяме болежки, макар и с различни телефони
    Рано е да се каже, но според мен има проблем с батерията при мен. Ще изчакам няколко дни да калибрира...
    Има повече лагове, неколкократно забива за по няколко секунди - веднъж около 10 при изваждане от заспал режим докато светне екрана...
    Много зле за официална версия... Дали така ще продължи... ще видим.

  4. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #18

    Отговор: Samsung Galaxy S4 (GTI9505) с 4.3

    при мене, за сега, да чукна на дърво всичко е на ред. Въпреки, че кнокса пак ми изкарва щит, след включване на уай фай през бутона, но не го спира. Начи забележи какво точно сваля батерията, щото тоя проблем се среща и при S4. Става въпрос, за лоша връзка, между оператора, при което телефонът губи връзката често. На моменти, само с една тухличка, на други даже не отбелязва, че е изгубил връзката. Проблемът се решава с флашване на модем файла. Като при мен се флашне (два пъти, за по сигурно) с I9505_XXUEMJ8_MODEM.

    Но при теб трябва да се види, от де иде точно. Одеве си пуснах гпс-а с уай фай, за да видя дали ми създава пдобен проблем, както при теб и да ти кажа, в стендбай нямам проблеми, при ровене си точи нормално, поне така ми се струва.

    @техното
    Огледах, но да ти кажа абсолютно нищо не намирам, за твоя телефон. Никаква информация, освен малкото ревюта. Но нищо чудно, след като тоя телефон не е познат изобщо, като при нас и не се внася.

  5. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #19

    Отговор: Samsung Galaxy S4 (GTI9505) с 4.3

    надали... оакали са се:
    Android 4.3 update for Galaxy S III causing major issues, might have been put on hold | SamMobile

    The update, which started rolling out to unlocked international variants of the S III today and to Vodafone-branded handsets a few days ago, is causing all sorts of issues for users, and as a result Samsung might have pulled the plug and paused its rollout.


    The issues the Android 4.3 update has introduced are pretty major, including reduced battery life, app crashes, inconsistent Wi-Fi connections, laggy performance, and even complete lockups of the device on the lockscreen that can only be solved by pulling out and reinserting of the battery. The folks over at Phones Review report that the update was initially available on their UK handset, but after ignoring it and attempting to update the next day, their S III simply said the latest updates were installed, which is a pretty good indication that the update might have been pulled by Samsung.

  6. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #20

    Отговор: Samsung Galaxy S4 (GTI9505) с 4.3

    да да. Сега погледнах из нета, за новините и явно много хора ревът при S3, от подобни проблеми. Същите проблеми се откриват и при S4, но явно не се отразяват чак толкова зле.
    Изчакай малко да видиш, дали има някакво решение, което да се изпълни ръчно. Ако не друсни му един пълен даун на 4.2.2 и тва е...

    ПП
    Трябва да пусна един два бенча, да видя каква е истинската разлика. Защото те принципно 4.3, при S4 го хвалят, че бил се справял много по добре при 3D. А и OpenGL 3.0 идва нормално с него. Също, че батирията държала много повече, което според мен не е вярно.

  7. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #21

    Отговор: Samsung Galaxy S4 (GTI9505) с 4.3

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange Виж публикацията
    Изчакай малко да видиш, дали има някакво решение, което да се изпълни ръчно. Ако не
    Дам, поне 10-ина дни смятам да изчакам, ако не се намери оправия или не пуснат нов ъпдейт ще го бастисам и ще сложа по-ниска версия.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #22

    Отговор: Samsung Galaxy S4 (GTI9505) с 4.3

    ауууу пичовете не лъгали бе. Току що пуснах AnTuTu Benchmark. Направо изпадаха циглите

    Ето един от старите ми резултати- 26578.

    LXo9xEo.jpg



    А ето и тоя, дето току що го направих.

    PYYDrio.jpg Cm4hcAV.jpg



    този, (от ляво), под OpenGL 3.0, сравнен с този на таблета ми (nexus 7 2013) който е със същата видео карта.



    sG06cVg.jpg Op0vZKO.jpg

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #23

    Отговор: Samsung Galaxy S4 (GTI9505) с 4.3

    моя слабак изкара само 16745 с 4.22, като единственото където бия galaxy S3 е 3d graphics 4744 срещу 3701.
    На всички останали критерии, Леновото е по слабо с 10% , освен на cpu floating - където е 25% по-бавно от S3
    Все пак да не кажа 3 пъти по-евтин телефон към този момент и с по-бавен процесор.
    Този пост е редактиран от Mr.TECHNO; 14-11-13 в 11:27.

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    150
    #24

    Отговор: Samsung Galaxy S4 (GTI9505) с 4.3

    @ fXOrange

    При мен е точно обратното. Батерията държи повече след ОТА ъпдейт до 4.3. Ако се разровиш из форуми на androidbg.com там мненията също са раздвоени. На едни им държали повече, на други по-малко. При мен определено при една и съща употреба вечер като го бучна на зарядното е с 10 - 15% повече батерия, отколкото на 4.2.2.

  12. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #25

    Отговор: Samsung Galaxy S4 (GTI9505) с 4.3

    еми да де, точно мерено на кантара с тия 10%, като се даде пример с амд към интел,спрямо производителност и цена. Не забравяй също, че твоя телефон е с много по нова технология, от галаксито три...

    @Little_Alien
    Аз забелязах, че в заключено състояние държи много повече, от колкото при 4.2.2
    При останалото не съм забелязал някаква съществена разлика.

  13. Novice
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    2
    #26
    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange Виж публикацията
    може може. Всичко може, ако си навит и имаш мерак. Иначе, за пореден път се убеждавам, че гугъл са некадърници а самсунг, трябва да правят играчки, за деца, место уж скъпи продукти.
    Снощи го ъпдейтнах, само чеее.... се оказах баз уай фай и звук. Идващи от новата политика на скъпите корейци, чрез новият и Кнокс. Някакъв сорт на брик, който почити не може да се оправи.
    Няма решение горе долу по въпроса. Тоест има, ама в повечето случай не се решава. Няма да ви описвам маневрите и потта, дето изцедих, щото самият аз вече не знам какво правих и струвах.

    Нормалното решение, което се предлага е в 3 етапа
    - репарчетосване през один с пит файла - CSB_signed_Fusion3_EUR_0325_V2
    - флашване с независим ром оператор на самсунг 4.2.2 - I9505XXUDMH8_I9505OXXDMHA_I9505XXUDMH8_HOME
    - уайпване на кеша

    Ако това не помогне, тогава се рутва, къстъмизира риковърито, качва се адам кърнел, или някой друг на вътрешната карта и се инсталира, през къстъм риковърито.
    До тук добре. Първите три маневри не дадоха нищо. Пуснах от къстъма, ристора, дето си бях правил от 4.2.2 на MG3. Безжичната се оправи, ама звук няма. Ае флаш с операторски ром. От там всичко забива, затваря се, спира и никаква реакция на системата.

    Пак ристорнах. От тук смених пита, флашнах с независимият 4.2.2 МН8. Пуснах, никаква реакция. На ново рут, качване на адам кърнела, инсталация и уффф сичко потръгна.

    Са не смея да сложа 4.3

    Иначе този проблем е доста познат из нета. Реакцията на телефона е в нотификациите със щит. Каквото и да направиш ти излиза щитче, което ти описва, че тази и тази апликация се опитвала да ми бръкнела в носът, за да види дали имам още косми и работата се спира до тук, като ти се предлага да рестартираш телефона. След рестарт телефонът минава в риковъри мод и веднага пак рестарт, тоя път нормален. Хората го описват, като лично отмъщение на самсунг, спрямо тези, дето флашват. Няма значение циганинът (ром-ът) дали е стоков или къстъм. Като кнокс-ът в 4.3 е още по зла гадина.

    Тааа са ше одя на работа, без да съм спал
    Колега виждам, че си доста напред с материала . Откровенно те моля за помощ, защото вече незнам какво да правя след 4 дни мъки аз все още немога да използвам телефона си пълноценно. Става въпрос за Galacy s4 GT-I9505. Направих ъпдейт към 4.3 и се появиха същите проблеми както при теб. Липса на звук и интернет. Моля те да отделиш малко време и да ми помогнеш, защотоиначе телефона е за сервиз. В момента съм със 4.3 с новия Кнокс буутлоудър. Благодаря ти предварително.
    Този пост е редактиран от passador83; 14-11-13 в 22:39.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #27

    Отговор: Samsung Galaxy S4 (GTI9505) с 4.3

    добре добре, няма проблеми.
    Проблемът е в това, че не си дал никакво описание. Познанията ти до къде стигат, как си ъпдейтнал - ОТА (over the air, демек директно от телефона), Samsung Kies, Odin. В коя държава се намираш, ако не знаеш коя версия ти е актуалният фирмуер, (на какво завършва, при мен е EMJ7, тоест - I9505XXUEMJ7. Инсталиран, от I9505XXUEMJ7_I9505OXXEMJ8_XEF). Всичките тези неща са много важни, за мен, за да знам какво да обяснявам и какво не. Дали трябва да пиша романи, с пълни обяснения, или да се мине с минималното, поне нормално...

    И друго много важно нещо.
    Преди да се втурнеш/те, знай че всякаква манипулация, от тоя тип съдържа голям риск. Така че,всичко, което ще напиша в тоя пост и евентуално в следващите по въпросът, води до твоя лична отговорност и поет риск. В никакъв случай не трябва да търсиш отговорност, нито от мен, нито от форумът.

    Такаа. Тъй, като в случаят не знаем, как си ъпдейтнал към 4.3. Да предположим, че е през ОТА или Кис. Което ни дава един допълнителен и по лесен шанс.

    На кратко решенията са ти 4. От по лесното, към по трудното.

    1. wipe data/factory reset -
    триене на личните данни
    и възвръщане на заводските настройки. Това може да ни помогне, единствено в случаят, ако си ъпнал през ота или кис. Като се има предвид, че ъпдейтът е само допълнение към 4.2.2 и основата остава 4.2. Но не дава никаква гаранция, че дори и да се върнем към 4.2 работите ще се оправят.

    2. деактивиране на Knox - Рутване, инсталиране на
    "Root Terminal Emulator", изпълняване на команда, за деактивиране. Което също ме съмнява, че може да оправи работите, защото, ако кнокс ти спира активирането на wi fi, то липсата на звук няма нищо общо. А е по точно някакъв бъг, при инсталацията на ъпдейта. Поне така предполагам.

    3. запис на нов пит файл с флаш към 4.2.2
    МН8, през один.

    4. промяна на kernel - рутване, инсталиране на къстъм риковъри, инсталиране на Kernel от риковъри.



    Сега няма да тръгна да описвам и четирите, стъпка по стъпка, защото както казах вече ни липсва информация от твоя страна. Нека почнем в тоя пост от първият вариант, който може да се изпълни с няколко жеста.

    "wipe data/factory reset"

    Първо и важно.
    Преди това трябва да си спасиш всичките данни.

    1 Ако нямаш гугъл акаунт си правиш такъв. Вкарваш го в телефона. Синхронизираш телефона с него.

    2 За снимките можеш да използваш dropbox. Ако нямаш инсталирано приложение на dropbox, отиваш в гп, дърпаш го и го слагаш. Като се логнеш в него, ако искаш с гугъл акаунта. Разрешаваш да ти ъпне снимките. Това нещо, единствено, ако нямаш достъп до парчето на телефона, когато го включиш в компютъра. Което със сигурност е така. Не забрявай, че нямаш wi fi...

    3 Музика/клипове/филми. Ако имаш достъп до парчето на телефона през компютъра. Ако не, няма по лесен начин.

    Един път спасил всичко, (контакти мейлове, календар, апликации, ще бъдат върнати от гугъл, без смс-и ммс-и), можем да преминем към форматирането.

    На кратко, телефонът ти има три състояния.

    1 нормално

    2 download - (влиза се при изгасен телефон, като се пусне телефонът с натискане и задържане на трите бутона едновременно - пауер бутона + бутона, за намаляване на звукът + хоум бутона = power + down+ home, след което състоянието се потвърждава с бутона, за усилване на звукът, (up) ).

    3 recovery - (изгасен телефон, телефонът се пуска с power + up + home, като се задържат, докато се появи логото на галакси и синият текст, горе в ляво)

    В случаят ни интересува риковъри.
    Един път влязъл в риковъри, трябва да ти се получи това, горе в ляво, (на снимката липсва робота).

    wipe-data-reset-factory-recovery.jpg

    За да се движиш, трябва да използваш копчетата up и down. За да потвърдиш power.

    1 първо избираш wipe cache partition. След няколко секунди телефонът ти ще рестартира. Трябва да си готов, за да влезеш в риковъри на ново. Екранът изгасва, изчакваш телефона да извибрира и веднага след това "power + up + home", докато не ти излезе синият текст над логото в ляво, (един път синият текст излязъл пускаш бутоните, защото ако ги задържиш повече телефонът ще рестартира).

    2 избор на wipe data/factory reset. Слизаш до долу в под-менюто и потвърждаваш. След известно време телефонът свършил си работа се връща в риковъри. Задаваш reboot system now.

    След това телефонът ти ще рестартира. Първата му настройка ще бъде държавата, втората wi fi. Ако не можеш да активираш бутона на wi fi, проблемът ти не е решен... Което не ти пречи да го ползваш, след завършване на инсталацията, докато минем на друг вариант.

    За сега до тук. Дай подробности. Какво си решил, какви са ти познанията, също и версията на фирмуера.

    Повтарям ти, сам си решаваш и поемаш рискът, за останалото, което мога да напиша по въпроса.

    ПП
    Съветвам те, да си изкопираш контактите от телефона, към сим картата, ако вече не си го направил.
    Този пост е редактиран от fXOrange; 15-11-13 в 07:43.

  16. Novice
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    2
    #28

    Отговор: Samsung Galaxy S4 (GTI9505) с 4.3

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange Виж публикацията
    добре добре, няма проблеми.
    Проблемът е в това, че не си дал никакво описание. Познанията ти до къде стигат, как си ъпдейтнал - ОТА (over the air, демек директно от телефона), Samsung Kies, Odin. В коя държава се намираш, ако не знаеш коя версия ти е актуалният фирмуер, (на какво завършва, при мен е EMJ7, тоест - I9505XXUEMJ7. Инсталиран, от I9505XXUEMJ7_I9505OXXEMJ8_XEF). Всичките тези неща са много важни, за мен, за да знам какво да обяснявам и какво не. Дали трябва да пиша романи, с пълни обяснения, или да се мине с минималното, поне нормално...

    И друго много важно нещо.
    Преди да се втурнеш/те, знай че всякаква манипулация, от тоя тип съдържа голям риск. Така че,всичко, което ще напиша в тоя пост и евентуално в следващите по въпросът, води до твоя лична отговорност и поет риск. В никакъв случай не трябва да търсиш отговорност, нито от мен, нито от форумът.

    Такаа. Тъй, като в случаят не знаем, как си ъпдейтнал към 4.3. Да предположим, че е през ОТА или Кис. Което ни дава един допълнителен и по лесен шанс.

    На кратко решенията са ти 4. От по лесното, към по трудното.

    1. wipe data/factory reset -
    триене на личните данни
    и възвръщане на заводските настройки. Това може да ни помогне, единствено в случаят, ако си ъпнал през ота или кис. Като се има предвид, че ъпдейтът е само допълнение към 4.2.2 и основата остава 4.2. Но не дава никаква гаранция, че дори и да се върнем към 4.2 работите ще се оправят.

    2. деактивиране на Knox - Рутване, инсталиране на
    "Root Terminal Emulator", изпълняване на команда, за деактивиране. Което също ме съмнява, че може да оправи работите, защото, ако кнокс ти спира активирането на wi fi, то липсата на звук няма нищо общо. А е по точно някакъв бъг, при инсталацията на ъпдейта. Поне така предполагам.

    3. запис на нов пит файл с флаш към 4.2.2
    МН8, през один.

    4. промяна на kernel - рутване, инсталиране на къстъм риковъри, инсталиране на Kernel от риковъри.



    Сега няма да тръгна да описвам и четирите, стъпка по стъпка, защото както казах вече ни липсва информация от твоя страна. Нека почнем в тоя пост от първият вариант, който може да се изпълни с няколко жеста.

    "wipe data/factory reset"

    Първо и важно.
    Преди това трябва да си спасиш всичките данни.

    1 Ако нямаш гугъл акаунт си правиш такъв. Вкарваш го в телефона. Синхронизираш телефона с него.

    2 За снимките можеш да използваш dropbox. Ако нямаш инсталирано приложение на dropbox, отиваш в гп, дърпаш го и го слагаш. Като се логнеш в него, ако искаш с гугъл акаунта. Разрешаваш да ти ъпне снимките. Това нещо, единствено, ако нямаш достъп до парчето на телефона, когато го включиш в компютъра. Което със сигурност е така. Не забрявай, че нямаш wi fi...

    3 Музика/клипове/филми. Ако имаш достъп до парчето на телефона през компютъра. Ако не, няма по лесен начин.

    Един път спасил всичко, (контакти мейлове, календар, апликации, ще бъдат върнати от гугъл, без смс-и ммс-и), можем да преминем към форматирането.

    На кратко, телефонът ти има три състояния.

    1 нормално

    2 download - (влиза се при изгасен телефон, като се пусне телефонът с натискане и задържане на трите бутона едновременно - пауер бутона + бутона, за намаляване на звукът + хоум бутона = power + down+ home, след което състоянието се потвърждава с бутона, за усилване на звукът, (up) ).

    3 recovery - (изгасен телефон, телефонът се пуска с power + up + home, като се задържат, докато се появи логото на галакси и синият текст, горе в ляво)

    В случаят ни интересува риковъри.
    Един път влязъл в риковъри, трябва да ти се получи това, горе в ляво, (на снимката липсва робота).

    wipe-data-reset-factory-recovery.jpg

    За да се движиш, трябва да използваш копчетата up и down. За да потвърдиш power.

    1 първо избираш wipe cache partition. След няколко секунди телефонът ти ще рестартира. Трябва да си готов, за да влезеш в риковъри на ново. Екранът изгасва, изчакваш телефона да извибрира и веднага след това "power + up + home", докато не ти излезе синият текст над логото в ляво, (един път синият текст излязъл пускаш бутоните, защото ако ги задържиш повече телефонът ще рестартира).

    2 избор на wipe data/factory reset. Слизаш до долу в под-менюто и потвърждаваш. След известно време телефонът свършил си работа се връща в риковъри. Задаваш reboot system now.

    След това телефонът ти ще рестартира. Първата му настройка ще бъде държавата, втората wi fi. Ако не можеш да активираш бутона на wi fi, проблемът ти не е решен... Което не ти пречи да го ползваш, след завършване на инсталацията, докато минем на друг вариант.

    За сега до тук. Дай подробности. Какво си решил, какви са ти познанията, също и версията на фирмуера.

    Повтарям ти, сам си решаваш и поемаш рискът, за останалото, което мога да напиша по въпроса.

    ПП
    Съветвам те, да си изкопираш контактите от телефона, към сим картата, ако вече не си го направил.

    СТАНААА!!!! Незнам как да ти благодаря?!? Дано има повече хора като теб, да помагат на експериментатори като мен, които не са много наясно какво точно правят Направих това, което си описал в точка 3 и всичко тръгна. Още веднъж БЛАГОДАРЯ за помоща!

  17. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #29

    Отговор: Samsung Galaxy S4 (GTI9505) с 4.3

    еми супер. Сега ти остава да си направиш едно риковъри, на външна карта, ако нямаш може и на вградената. За във всеки случай, ако ти се скапе нещо, някой ден.

  18. Novice
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    1
    #30

    Отговор: Samsung Galaxy S4 (GTI9505) с 4.3

    здравей четох доста и видях че ти определено разбираш ,. можеш ли д ами кажеш какво мога да направя с моят самсунг галакси с4 не спира да се рестартиржа и не мога да направя абсолютно нищо.. откачих тука 1 седмица само да чета и да се мъча какво ли не да му правя

    - - - - - - - - - -

    здравей четох доста и видях че ти определено разбираш ,. можеш ли д ами кажеш какво мога да направя с моят самсунг галакси с4 не спира да се рестартиржа и не мога да направя абсолютно нищо.. откачих тука 1 седмица само да чета и да се мъча какво ли не да му правя

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Въпрос за Samsung Galaxy S3 vs Samsung Galaxy S4 Mini
    От bmvtooo във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 39
    Последно: 17-06-14, 12:36
  2. Samsung Galaxy S4 (GTI9505)
    От Цветелина Лакова във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 22-12-13, 20:43
  3. Samsung S7562 Galaxy S Duos или Samsung I8260 Galaxy Core
    От tzvtz във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 23-10-13, 12:50
  4. Продавам / Заменям Samsung Ativ Tab P8510 32GB за Samsung Galaxy Note Tab N8000
    От Mihailov във форум Приключили продажби
    Отговори: 6
    Последно: 16-08-13, 22:53
  5. Отговори: 0
    Последно: 07-10-10, 16:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе