Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16
Like Tree1Одобрявам

Lenovo K920 - проблем след ъпдейт по FOTA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на adrian_dimitrov
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    100
    #1

    Lenovo K920 - проблем след ъпдейт по FOTA

    Здравейте колеги. Преди няколко дни, след актуализация на андроид (поправки на 4.2.2) забелязвам 2 проблема :
    1. Проблем с диспечера на захранването - показва 0% ниво на батерията, а тела е зареден на 100%. Понякога след вкл. в зарядното не зарежда батерията,а индикира това при вкл в зарядното.
    2. При входящо повикване от определен номер - автоматично разпада разговора при първата секунда. Разговор с този номер е възможен само, ако аз го набера. Има ли някой такива проблеми след актуализацията ?

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Отговор: Lenovo K920 - проблем след ъпдейт по FOTA

    След ъпдейта направи ли ресет?

  4. Junior Member Аватара на adrian_dimitrov
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    100
    #3

    Отговор: Lenovo K920 - проблем след ъпдейт по FOTA

    Не колега. След рестарт на телефона обаче, проблемите се решават за известен период от време, но след известна работа всичко си е по старо му.

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Отговор: Lenovo K920 - проблем след ъпдейт по FOTA

    Щом след рестарт проблемите пак се забелязват след време, значи ъпдейта е бъгав. Попитай гуугъл дали няма и други с подобни терзания и връщай стария фирмуер.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    905
    #5

    Отговор: Lenovo K920 - проблем след ъпдейт по FOTA

    Тоя телефон е с 4.4 от мнооого време, не те зная какво инсталираш изобщо и от къде.

  7. Junior Member Аватара на adrian_dimitrov
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    100
    #6

    Отговор: Lenovo K920 - проблем след ъпдейт по FOTA

    Цитат Първоначално публикувано от tolostoi Виж публикацията
    Тоя телефон е с 4.4 от мнооого време, не те зная какво инсталираш изобщо и от къде.
    Всичко, което инсталирам идва по ФОТА - т.е. е официален ъпдейт. Да с 4.4.2 е. Последният ъпдейт беше уж поправка на бъгове в ОС-а, но вместо това се появиха нови и фрапиращи, а именно - горепосочените. K920_ROW_S139_141211 - последния. В търсачката излизат други проблеми, но моят - не.

  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #7

    Отговор: Lenovo K920 - проблем след ъпдейт по FOTA

    Ако ти се занимава изтегли от сайта на Леново фирмуера и го флашни през кабел (да не е само пача който си дръпнал OTA)

  10. Junior Member Аватара на adrian_dimitrov
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    100
    #8

    Отговор: Lenovo K920 - проблем след ъпдейт по FOTA

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Ако ти се занимава изтегли от сайта на Леново фирмуера и го флашни през кабел (да не е само пача който си дръпнал OTA)
    Определено бих опитал да го направя, но ме притесняват два фактора:
    1.Гаранцията на устройството
    2.Индикатора на батерията сега само пада и не знам реално дали е зареден, зарежда ли се изобщо, или не телефона. Сега е на 16%. Като го сложих снощи на зарядното, индикациите за зареждане работят, вкл. сл. светодиод, но на сутринта положението беше същото. Уж зарежда, ама си седи на 16%. Сложих го да се зарежда от усб-то на телевизора, но проблема е същия.... индикацията хем зарежда, хем процентите на батерията падат да го .....

  11. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #9

    Отговор: Lenovo K920 - проблем след ъпдейт по FOTA

    Гаранцията не трябва да ти отпада при флаш през кабела. В крайна сметка производителя сам ти предлага софтуерен инструмент за флашване през компа. Съвета ми е да го вкараш в recovery mode и тогава да флашнеш. Преди това пробвай да го заредиш при ...изключен телефон.
    adrian_dimitrov одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    905
    #10

    Отговор: Lenovo K920 - проблем след ъпдейт по FOTA

    За този телефон няма ROW ром (поне двусимовия който е разпространен при. Нас), кажи точно какъв ти е телефона, с една с две карт и т. н.
    Едит: Извинявай! Имам грешка, мислех, че говориш за К910, 920 не съм пипал но предполагам е подобно.
    Като цяло в леново има няколко начина за ъпдейт. От ъпдейт приложението можеш да изтеглиш ота ъпдейта, който е около 30-50 мегабайта (зависи естествено), но има и вариант да му посочиш да изтегли, целият ром. Опитай да му зададеш да изтегли целия ром. Последно бяха направили като правиш ъпдейт, то ти прави бекъп на контакти съобщения и т.н. после ъпдейтва като изтрива всичко и възтановява, така че не би трябвало да имаш загуби, но си направи по-добре сам бекъп.
    Втори начин за ъпдейт е да изтеглиш .зип ъпдейта от официалния сайт и през ъпдейтър приложението да го инсталираш. Има трети вариант, да изтеглиш .qsb ром който да поставиш на вътрешната памет в папка sdfuse след това от инженерното меню да го флашнеш. Имаш рекавъри и инженерно меню, в едното се влиза от изключен телефон със задържане на пауър бутона и бутона за усилване (държиш двата докато извибрира) в друготи по същия начин, но вместо за усилване държиш пауър бутона и за намаляне. И от двете места можеш да правиш фактори ресет и да инсталираш ром, ако след фактори ресет не се оправи си сложи по стара версия на рома. Официялния сайт е http://www.vibeui.com имай предвид, че само ромовете с ROW в името имат услугите на гугъл, гугъл плей и т. н. да не се вкараш в приключение без да искаш.
    Този пост е редактиран от tolostoi; 02-01-15 в 13:58.

  13. Junior Member Аватара на adrian_dimitrov
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    100
    #11

    Отговор: Lenovo K920 - проблем след ъпдейт по FOTA

    Благодаря за изчерпателните отговори колеги. В понеделник захващам задачата с вашата помощ и ще споделя резултатите

  14.  
     
  15. Junior Member Аватара на adrian_dimitrov
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    100
    #12

    Отговор: Lenovo K920 - проблем след ъпдейт по FOTA

    Колеги, телефона умря, поради липса на напрежение в батерията. Писах в страницата във Фейсбук на Леново, като видях, че има още хора със същият проблем. Леново коментираха, че проблема е хардуерен. Утре се надявам най-накрая някой да вдигне телефона в онлайн магазина, откъдето го купих. Ще очаквам те сами да ми предложат замяна, както са направили с другият им клиент, писал на стената на Леново. Ако се направят на чукнати, аз ще си потърся правата по ЗЗП, относно шестте месеца право на замяна при дефект. Ще споделя впечатленията утре.

  16. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #13

    Отговор: Lenovo K920 - проблем след ъпдейт по FOTA

    Съжалявам за случилото се. Дано ти го сменят.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    905
    #14

    Отговор: Lenovo K920 - проблем след ъпдейт по FOTA

    Мен ми е странно само едно - дадох ти горе дежурните линкове в които има всичко за леново, обаче там за твоя телефон ром не намерих ... мноого странно, на вайбуи официалния сайт има К920 като лице на рома, а точно за него ром не предлагат.

  18. Junior Member Аватара на adrian_dimitrov
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    100
    #15

    Отговор: Lenovo K920 - проблем след ъпдейт по FOTA

    Върнаха телефона. Ремонтиран е. Вече зарежда, реакцията по ремонта беше бърза, но за сметка на това, от 32 опита да се свържа по телефона със сервиза - имах само 1 успешен. Вчера ми направи нови чакмаци, предполагам софтуерни. Изваждам телефона от джоба и при опит да го отключа - екрана седи черен, само софтуерните бутони се осветяват. След рестарт се оправи. Понякога, когато съм му изключил 3г интернета - не иска да го включи. Проблема се решава при повторен опит. Жалко, като хардуер, дизайн, изработка, материали и характеристики, както и цена - телефона е пушка, но с тези бъгове.......

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем след смяна на РОМ (Lenovo S820)
    От valbg1 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 3
    Последно: 19-11-14, 22:42
  2. След ъпдейт на видео картата.
    От Angel Svalqcha във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 5
    Последно: 16-03-13, 19:36
  3. ядове след ъпдейт на 5800
    От rebel във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 17
    Последно: 11-02-10, 23:39
  4. Проблем с Mozila след ъпдейт
    От getzov във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 29-01-10, 10:32
  5. Проблем след ъпдейт на Elite dvd/divx pv-371x -нищо не работи помагайте
    От jorkatacool23 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 11
    Последно: 21-05-09, 00:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе