Резултати от 1 до 11 от общо 11
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By Mr.TECHNO

По пързалката ли ме пускат от сервиза или ....

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на adrian_dimitrov
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    100
    #1

    По пързалката ли ме пускат от сервиза или ....

    Здравейте колеги. Имам една питанка. Възможно ли е да се смени софтуера на телефона (РОМ), без да се загуби информацията вътре - приложения, снимки + списъка с повиквания от апарата (Андроид 4.4.2), или от сервиза се опитват да ме пуснат по пързалката и са ми издали документ с невярно съдържание? Отново става въпрос за Леново К920
    Бакъп не съм правил.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Отговор: По пързалката ли ме пускат от сервиза или ....

    Цитат Първоначално публикувано от adrian_dimitrov Виж публикацията
    Здравейте колеги. Имам една питанка. Възможно ли е да се смени софтуера на телефона (РОМ), без да се загуби информацията вътре - приложения, снимки + списъка с повиквания от апарата (Андроид 4.4.2), или от сервиза се опитват да ме пуснат по пързалката и са ми издали документ с невярно съдържание? Отново става въпрос за Леново К920
    Бакъп не съм правил.
    Да възможно е! Те са записани в различни памети. Към тая за фърмуера ти нямаш достъп, а само до другата с информацията.

  4. Junior Member Аватара на adrian_dimitrov
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    100
    #3

    Отговор: По пързалката ли ме пускат от сервиза или ....

    Ясно, много странно ми изглежда, понеже предният път, когато наистина сменяха софта - нищо не остана.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Отговор: По пързалката ли ме пускат от сервиза или ....

    Ъпдейт е различен от формат
    adrian_dimitrov одобрява това.

  6. Member Аватара на Ross
    Тук е от
    Jan 2001
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #5

    Отговор: По пързалката ли ме пускат от сервиза или ....

    Аз ползвам идентичен апарат и при ОТА ъпдейтите от Леново не ми се губи нищо, но ако говорим за root-ване и качване на 5.0 примерно, тогава мисля че заминава всичко. Но пак не е проблем според мен, т.к се пази в Google акаунта ти - както номерата, така и приложенията. А снимките и съобщенията - можеш си ги бекъпна винаги

    Но в сервиз надали ще тръгнат root-ване да правят, така че не мисля че има от какво да се тревожиш. Вече ако са правили factory reset - тогава всичко си заминава

  7. Junior Member Аватара на adrian_dimitrov
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    100
    #6

    Отговор: По пързалката ли ме пускат от сервиза или ....

    Колега, в документацията пише "нов софтуер" ,каквото и да значи това, аз го разбирам като преинсталация на андроид, като при нея, аз лично не знам начин да се запазят всички данни, дори регистрите с повикванията. Още по малко, настройките на приложенията за онлайн банкирането ( примерно времето за сесията при фибанк ).

    - - - - - - - - - -

    Според техниците от Булграм, тук нямало проблем ..... и разбира се са запазили дори данните от списъка с повикванията, нищо че са сменяли софтуера. Може и аз да съм лайк и да ползват някаква супер нова космическа технология, за която аз да не съм чувал, не знам. Но не съм съгласен че тук няма проблем и ми отказват рекламация. Как аз да разбера с кого съм говорил.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Member Аватара на Ross
    Тук е от
    Jan 2001
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #7

    Отговор: По пързалката ли ме пускат от сервиза или ....

    Странно ми е, няма как ако се преинсталира софтуера да се запазят тези неща или аз нищо не разбирам от Android
    Апропо, за какъв проблем ти е ходил там тел-а и защо в този сервиз - на моята гаранционна е посочен ВюПойнт? Да не от оператор купуван?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #8

    Отговор: По пързалката ли ме пускат от сервиза или ....

    Цитат Първоначално публикувано от Doncho Виж публикацията
    Странно ми е, няма как ако се преинсталира софтуера да се запазят тези неща или аз нищо не разбирам от Android
    Апропо, за какъв проблем ти е ходил там тел-а и защо в този сервиз - на моята гаранционна е посочен ВюПойнт? Да не от оператор купуван?
    Според техниците от Булграм, тук нямало проблем ..... и разбира се са запазили дори данните от списъка с повикванията, нищо че са сменяли софтуера. Може и аз да съм лайк и да ползват някаква супер нова космическа технология, за която аз да не съм чувал, не знам. Но не съм съгласен че тук няма проблем и ми отказват рекламация. Как аз да разбера с кого съм говорил.
    Това че Вие незнаете , не означава че не е възможно. Друг е въпросът дали е направено - виж си системния часовник и ще разбереш - ако е флашнат брояча започва отново.
    много програми имат функция да бекъпнат: contacts, sms, call log, aplication, caлendar & mail.
    https://play.google.com/store/apps/d...contacts&hl=bg
    редовно я ползвам тази, като сменям firmware или телефон и не губя нищо.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Mr.TECHNO; 26-02-15 в 23:08.

  11. Member Аватара на Ross
    Тук е от
    Jan 2001
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #9

    Отговор: По пързалката ли ме пускат от сервиза или ....

    Може би аз не се изразих по-горе правилно - мисълта ми беше че без бекъп при фактори ресет/рефлаш заминава. Иначе ако е бекъпнато всичко, нормално после да може да се възстанови (друг е въпроса, дали сервизът ще го прави)

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #10

    Отговор: По пързалката ли ме пускат от сервиза или ....

    един уважаващ себе си специалист би изгубил под 5мин за цялостен back up & restore
    Защо да не го прави - така само би си спечелил повече клиенти , ама "хора всякакви"

    Doncho , "It's good to see you back, in the top....."
    Този пост е редактиран от Mr.TECHNO; 27-02-15 в 21:17.

  13. Member Аватара на Ross
    Тук е от
    Jan 2001
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #11

    Отговор: По пързалката ли ме пускат от сервиза или ....

    Съгласен съм, но хора всякакви ...

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Въпроси свързани със сервиза на климатици!
    От VD във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 16
    Последно: 05-08-12, 08:52
  2. Сервиза в технополис варна.
    От estqwerty във форум Бял списък
    Отговори: 0
    Последно: 19-01-12, 15:05
  3. Китайци пускат телефон с телевизор
    От IvO™ във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 04-06-07, 11:37
  4. Отговори: 6
    Последно: 14-06-06, 08:33
  5. Как се пускат два харддиска в паралелна работа???
    От krasimir_hristov във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 06-09-05, 12:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе