Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Въпроси свързани със сервиза на климатици!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. VD
    VD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    197
    #1

    Въпроси свързани със сервиза на климатици!

    Видях въпроси свързани с теории, монтажи, гаранции и т.н. но не видях въпроси за сервиза на климатици!

    Т.е. имаш климатик, фирмата която го е монтирала си е сменила "сезонният" телефон, вносителя казва - "ние само ги внасяме" и т.н. фактори поставящи един климатик в ситуация на "безтегловност"!

    Колеги, когато сервизирате такива случаи, а и въобще когато правите сервиз, на кого разчитате?
    За резервни части най-вече..

    Честно казано, в нашият бизнес е навлезнала много сган!

    Конкретно - свалят етикетите на телата, само и само да не може някой друг да сервизира тела, монтирани от тях..
    Тъй като клиентите са "джулая морнинг" т.е. добри и наивни, не се усещат за тия долнопробни похвати!

    Изобщо сервиза е гадната и тежка страна на нашият бизнес и ми е интересно, когато колега застане между издървен клиент и непукист вносител, как излиза от положение?
    Почти всички отговори са "да ви го оправи този, който го е продал и монтирал"
    И има логика, но от нашата гледна точка.. От гледна точка на клиента - какво му разбира главата?

    Става въпрос за отговорните колеги, защото тия със "сезонните" мобилни телефони нямат проблем!


  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,770
    #2

    Re:Въпроси свързани със сервиза на климатици!

    Цитат Първоначално публикувано от VD
    Конкретно - свалят етикетите на телата, само и само да не може някой друг да сервизира тела, монтирани от тях..
    Това нещо не го разбирам...?!

  4. VD
    VD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    197
    #3

    Re:Въпроси свързани със сервиза на климатици!

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars
    Това нещо не го разбирам...?!
    Търгувам с резервни части "втора употреба" за климатици и все по-често пристигат машини с отлепени стикери!

    Тази хитринка е нова мода, лепят ги в тетрадки...

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #4

    Re:Въпроси свързани със сервиза на климатици!

    Разбира се, че защо клиента трябва да знае какво си е купил.

  6. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #5

    Re:Въпроси свързани със сервиза на климатици!

    И какъв е проблема не разбирам. Да се притесняваме сега, че не можем да оправим климатика на "джулаята морнинг".

    Ходиш на място и гледаш можеш ли или не можеш да оправиш климатика на това му викат посещение или диагностика и се заплаща отделно независимо дали климатика ще тръгне или не. Ако не можеш да се ориентираш в проблема, няма части или цената е голяма убеждаваш джулаята морнинг, че ресурса на тази машина е изтекъл или ремонта ще струва колкото цената на нов и препоръчваш подмяната му. Дори му предлагаш най-хубавото и най-евтиното при това само тази седмица на промоция с безплатен монтаж.

    Това е, взел си парите за посещението и си дал компетентно мнение. В крайна сметка джулаята морнинг е един голям тарикат, след като вика друг майстор, а не този който му е продал и монтирал климатика.

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #6

    Re:Въпроси свързани със сервиза на климатици!

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    И какъв е проблема не разбирам. Да се притесняваме сега, че не можем да оправим климатика на "джулаята морнинг".

    Ходиш на място и гледаш можеш ли или не можеш да оправиш климатика на това му викат посещение или диагностика и се заплаща отделно независимо дали климатика ще тръгне или не. Ако не можеш да се ориентираш в проблема, няма части или цената е голяма убеждаваш джулаята морнинг, че ресурса на тази машина е изтекъл или ремонта ще струва колкото цената на нов и препоръчваш подмяната му. Дори му предлагаш най-хубавото и най-евтиното при това само тази седмица на промоция с безплатен монтаж.

    Това е, взел си парите за посещението и си дал компетентно мнение. В крайна сметка джулаята морнинг е един голям тарикат, след като вика друг майстор, а не този който му е продал и монтирал климатика.
    Проблема е точно в такива като теб. Опитваш се да се правиш на по-голям тарикат от "джулаята морнинг". Мое право е да се обърна към когото си искам щом не е гаранционно. Ще платя за оглед на върба в шестък - ако искаш да спечелиш клиент (респективно пари) трябва да си ги заслужиш. Диагностика е когато точно ми кажеш какъв е проблема, как ще се отстрани и колко ще струва, а не да ме баламосваш че му е изтекъл ресурса и за нищо не става. Ако не можеш да разбереш какво му е - казваш -"не знам". Ако нямаш части казваш - "нямам части". А аз ще реша какво да правя, но и в двата случая ти не си ми полезен , защото не можеш да отстраниш проблема. Следователно няма за какво да плащам.

    И да, трябва да се притесняваш, че не можеш да оправиш климатика на "джулаята морнинг" защото на теб това ти е работата, а щом не можеш да се справиш с един , няма да можеш и с много други. Аз бих се притеснявал....


  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #7

    Re:Въпроси свързани със сервиза на климатици!

    Малко са хората дето се разкарват ей така за без пари да си губят времето и харчат парите.

    Много правилно, че са махнали лепенките на климатиците и въобще заличили всякаква информация, по която да се разбере това което е вътре какво е. В крайна сметка се оказва, че преценката им за джулаята морнинг е правилна, че той повече може да не ги потърси. Сега харесва не харесва, скъпо не скъпо пак тях трябва да вика, ама ако е пипано по климатика от други и цената по ремонта вече е друга.

  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #8

    Re:Въпроси свързани със сервиза на климатици!

    То да има късмет някоя фирма да ми спретне такъв номер (нещо много малко вероятно ), но ако все пак стане, да ще я оставя да направи ремонта, пък за парите....."Тати ша ти купи колело.... ама друг път!" и бъди сигурен, че лепенките сами ще дойдат да ги сложат, иначе как ще докажат че са направили ремонт на тоя климатик

  11. VD
    VD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    197
    #9

    Re:Въпроси свързани със сервиза на климатици!

    Не знам какво да кажа, освен - шокиран!

    Не ми го побира главата как е възможно, след като се храним от един и същи бизнес да има такава злоба към колегите?!

    Каква е тази комплексарска ревност, че трябва да се изпикаеш в кладенеца /съжалявам за просташкото сравнение/?

    И какво печелиш?! Аз спрях да купувам стари климатици без информационни стикери - защото не мога да им продавам частите..

    Клиентите ги продават за 30 лева на "монтажника", монтажника е щастлив че е се е напълнил с боклуци /освен бакъра/ ..

    Остави моя бизнес, но е подло и жалко да дойде сериозен сервизен техник, след няколко посещения от пишлегари и да не може да сервизира машината, защото няма информация за параметрите?!

    П.С. Въобще не казвам че аз съм такъв, напротив.. Но има доста колеги напреднали в теорията на сервиза, а практиката я знаеме - гледане на външното и вътрешното тяло, подлагане на ръка към струята, правене на замислена физиономия и някаква констатация от типа "проблем в наляганията и обратната връзка от сензорите на компресора"!




  12. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #10

    Re:Въпроси свързани със сервиза на климатици!

    балканска родна картинка, тъжна и шокирща...

  13. VD
    VD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    197
    #11

    Re:Въпроси свързани със сервиза на климатици!

    Ако трябва да бъда честен, понеже съм нещо като "съдебна медицина" за пристигащите машини, шокиран съм от последствията на манипулацията към клиентите!

    Това със стикерите е детски гъдел!

    Пристигат машини с изгорели бобини на четирипътния вентил, даже не "изгорели", а просто "незахранени"!

    Човека продава "останките" с убеждението че климатика му имал изгорял "кондензатор" / казали са му "копресор", но не е запомнил думата/..

    И "джулая морнинг" си купил нов - от същите специалисти, но това вече си е негов проблем...

    Не знам, този форум професионален или потребителски е и тия неща не ми помагат на бизнеса, ама как да гледаш такива "криви" работи и да си траеш?

    Започвам наистина да се питам, дали пък "джулая морнинг", да не са любители на "безплатния монтаж" и въобще на "безплатните неща" и дали са открили, че "безплатно е само сиренето в капана" !?

    Въпросът е дали въобще са разбрали, кога са били "врътнати"?





  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #12

    Re:Въпроси свързани със сервиза на климатици!

    Пич,ако ти разбираш от ремонт на клими,а аз от ремонт на автомобили,и ти дойдеш при мен с новото си БМВ или Ауди,дали ще разбереш колко те "връткам" ,и това до колко те прави виновен в цялата далавера ???
    "Джулаята" си е избрал нормалното човешко поведение да се довери на специалист ,както ти се доверяваш на лекаря си или жена ти - на фризьорката.
    Ние,техниците,сме за е..не,а не "джулаята"...

  16. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #13

    Re:Въпроси свързани със сервиза на климатици!

    цитат на VD:Не знам, този форум професионален или потребителски е и тия неща не ми помагат на бизнеса, ама как да гледаш такива "криви" работи и да си траеш?

    този форум е огледално изображение на българската действителност, потребителска култура, образование и манталитет, в него изобилства от необразовани доверчиви потребители, промити мозъци, дървени философи, разбиратели по всичко и какво ли още не, което ежедневно се среща по улиците в бг
    намират се и безпристрастни професионалисти, но обикновено никой не ги слуша...

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #14

    Re:Въпроси свързани със сервиза на климатици!

    +1 !!!

  18. VD
    VD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    197
    #15

    Re:Въпроси свързани със сервиза на климатици!

    Опитах се да вкарам изображение, но нещо не се оправям..

    Когато от 6-те индикатора на чек-инвертора 3 светят силно и 3 слабо, какво е за брак?

    П.С. Хайер 18 инвертор, при старт на компресора се изключва веднага..
    При разкачването на връзките и при теста на захранването към компресора се установи гореописаната аномалия..

    Компресора жив ли е?
    И има ли елементи от външната платка, които да струват нещо?

    Само да вметна, че за разлика от малкия Хайер 12, този въобще не се се усеща за заблудата и не се изключва след няколко минути при тест..
    П.С. Предварително благодаря за мненията!

    Това е въпросният компонент и съответните индикации, ако има несъответствия с правилата на форума, нека бъде изтрито - http://www.bitakzaklimatici.com/%D0%...ha-hsu-18h03-b

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 48
    Последно: 19-10-13, 16:54
  2. Въпроси свързани с монтажа
    От wils0n във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 21
    Последно: 17-09-13, 14:46
  3. Въпроси свързани с резолюция
    От sisan във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 24-02-10, 13:05
  4. Отговори: 3
    Последно: 05-02-04, 12:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе