Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 48
Like Tree2Одобрявам

iPhone 6s - всичко за новите смартфони на Apple

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #16

    Отговор: iPhone 6 - всичко за новите смартфони на Apple


    Сглобката и производството на фаблета iPhone 6S Plus струва на Apple примерно 236 долара. Такава сума са обявили аналитиците на компанията IHS iSuppli, разкривайки и изучавайки съдържимото. По такъв образ, себестойноста на устройството съставлява почти една трета от неговата пазарна цена от 749 долара.
    Стойността на комплектуващите iPhone 6S експертите на IHS iSuppli са оценили на $211,50 — с 20 долара по-малко, отколкото 5,5-инчовият 6S Plus. Следва да се отчете, че в доклада е отчетена само "чистата" стойност на компонентите на пазара. Редица съпътстващи разходи (за логистика, дистрибуция, маркетинг, изследвания, разработка програмно обезпечение и така нататък) аналитиците не са писали в сметката.
    Най-евтиният компонент в новите "айфони" се оказал модулът флаш-памет — около 35 цента за гигабайт. Така, увеличаването на паметта от 16 до 64 Gb струва на Apple всичко $17 повече, докато за потребителите разликата стига $100. Екранът с технология 3D Touch, който е чувствителен на сила на натискане, струва $52,50, а използваният чип A9 — примерно 22 долара.

    https://recodetech.files.wordpress.c...3-11-26-pm.png

    https://www.ifixit.com/Teardown/iPho...Teardown/48170
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 04-10-15 в 11:42.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #17

    Отговор: iPhone 6 - всичко за новите смартфони на Apple

    Редно е да се добави и това, че основните клиенти на Епъл са мобилните оператори, където цената доста се различава ( 100-150+ надолу ) от тази на свободна продажба. AppleCare, AppleCare+ обичайната застраховка там позволява срещу около 8 долара месечно при загуба на телефона, кражба или счупване да получите нов такъв срещу скромните 99 долара такса replacement. Много злоупотребяват с това, продават телефоните си извън сащ по ибей или ги обявяват за загубени, откраднати. Допускат се два major инцидента в годината, което си е сериозен разход. Като се добавят споменатите от Х2 дистибуция, логистика, самата iOS, нейната поддръжка и обновяване, реклама, маркетинг, разходи по обучение на персонал, сервиз и т.н. съпътстващи дейности положението не изглежда вече така "обирджийско". Добре да се има и в предвид часовата ставка на квалифицирания труд у американско ( 15-18+ д/ч ) ( нискоквалифициран 7.50-9 долара час ) и картинката става по-пълна и по-справедлива, а не бакалски тефтер с две графи...

    доб. Не беше ли постнал @Фантата една фактура за смяна на харддиск на лаптоп по френско от 320 евра при стойност на диска 80 и всички си викахме ебаси кожодера

  4. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #18

    Отговор: iPhone 6 - всичко за новите смартфони на Apple

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    доб. Не беше ли постнал @Фантата една фактура за смяна на харддиск на лаптоп по френско от 320 евра при стойност на диска 80 и всички си викахме ебаси кожодера
    ич не съм кожодер.

    И като си почнал със застраховките.Аз имах такава подобна. Ъъъ тоест... Имах, за един айфон 4, от преди години. 6€ на месеца. Плащал съм я баят време. Докато си дам сметка един ден. Щото сметка си не правя всеки ден, на личната сметка, като съм тъп.
    Викам ало пичове, има нещо нередно тука. Тоя телефон го нямам от 100 и пет години вече. Ма те нахалниците, настояваха да ми я прехвърлят, за 5S-а.
    Днес, като съм отказал айфоните, едвам се отървах и от застраховката. Само дето няма нищо общо с тая на Епъл. А става въпрос, за операторска, дето се извършва, чрез някакво голямо застрахователно дружество.

    А колкото, до по горното написано.
    Има и вариант, като моя. Не знам кой номер ще го броите.
    Аз съм от тия, дето не са прескочили, от четворката, до сега, нито една бройка. Но които пак не харесват този продукт. Ама въпросът, при мен е особен. Щото съм имал и имам скъпите телефони и на Самсунг. Като и тях не харесвам изобщо. Абе я не ме броете никак, щото моя въпрос е повече, за психиатър.

  5. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #19

    Отговор: iPhone 6 - всичко за новите смартфони на Apple

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    AppleCare, AppleCare+ обичайната застраховка там позволява срещу около 8 долара месечно при загуба на телефона, кражба или счупване да получите нов такъв срещу скромните 99 долара такса replacement.
    Google отговаря на Apple Care с Nexus Protect - SetCombG.com новини

    Не пресолявай манджата - Apple няма услуги в категорията скромно...
    fXOrange одобрява това.

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #21

    Отговор: iPhone 6 - всичко за новите смартфони на Apple

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    AppleCare, AppleCare+ обичайната застраховка там позволява срещу около 8 долара месечно при загуба на телефона, кражба или счупване да получите нов такъв срещу скромните 99 долара такса replacement. Много злоупотребяват с това, продават телефоните си извън сащ по ибей или ги обявяват за загубени, откраднати. Допускат се два major инцидента в годината, което си е сериозен разход.
    Да приемем, че след година и 2.3 месеца му се случи нещо...за този период сме платили 14 х 8= $112, добавяме лихвата и таксата подмяна от $99 и получаваме около $216, което си е леко над производствената цена. Епъл нищо не губи - всичко е много добре пресметнато.
    Лично за мен, когато продажната цена надминава в пъти производствената, това е грабеж! Затова и няма да си купя мобилен....

  8.  
     
  9. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #22

    Отговор: iPhone 6s - всичко за новите смартфони на Apple

    След като няма да си купуваш мобилен - избягвай не само тази тема, а и целия раздел в бъдеще.
    Нито на теб ти е от полза, нито можеш да си полезен за някого.
    От тролене необходимост няма.

    Неадекватен подход е да изхождаш от мисълта, че дадена компания може да губи от дадена услуга, не са необходими бакалски сметки за да се разбере, че Apple Care е услуга, чиято цел е да носи дивиденти. Било то финансови или изграждащи доверието в бранда.

  10. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #23

    Отговор: iPhone 6 - всичко за новите смартфони на Apple

    Що не допуснеш и вариант в който на третия месец телефона е аут и сметката вече става друга....апропо и при флагманите на другите фирми нещата не са кой знае колко по-различни, според същите S6 edge се оценява на 290 долара, а се продава на 700+ ...
    Нека не забравяме и следното, че Епъл не е създаден за да задоволява пазар, при който хората масово за час положен труд получават под долар и трябва да живеят със семейни доходи 15+ пъти надолу. Ако Ристьо се разписваше под едни 2500 долорес, нямаше шумно с калкулатор в ръка да смята копчелъците и чиповете на иФониту Така че спора е безмислен....

    @kod - Няма никаква логика в потребителските ти съвети - ако не можете да чакате, купете си 6S на свободна продажба или с някакъв едногодишен, а не на "съсипващ" двугодишен договор:
    Имаш 1500лв - следвайки съвета купуваш си 6S и толкова, през следващите 2 години разходите по абонаментен план какъвто и да е той са от джоба ти.
    Имаш 1500лв - взимаш си най-високия план 49.99 и плащаш устройството в брой 729, с останалите 770 лв си предплащаш 15/24 месеца абонамента си.
    При чист лизинг почти винаги важи следната формула по хоризонтала: ( вноска апарат + абонаментен план ) = константа, затова винаги е по-добре дяловото участие на абонаментния план да е колкото се може по-голямо.
    в случая (резерв 19.99 + лизинг ) е приблизително равно на ( нонстоп 49.99 + лизинг ) и няма никаква логика да избера първото....
    Почти всички планове излизат изгодни / с и без промоции при 24м договор и при комбиниране. Кихам общо 80-на лева за виваком ip тв екстра + 100мб оптика + мобилен план с 2000мин/10000мб + мобилен план 600мин/2000мб + мобилен интернет 6000мб и нямам проблеми с 24м договор защото ми е изгодно.


    В нормалните държави като UK ( Vodafone, Three, etc ) преминаването към 4G е безплатно, без каквито и да допълнителни такси и зависи само от хардуера на апарата. Не виждам защо утре и тук да не е така и заварените 3G договори не би трябвало да имат проблеми.
    Този пост е редактиран от Tommorow; 04-10-15 в 12:28.

  11. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #24

    Отговор: iPhone 6s - всичко за новите смартфони на Apple

    Всеки работи, за да печели. Епъл и Самсунг не са благотворителни дружества все пак. Щом могат да измислят как да продават кокошки на цената на коне, аз мога само да им кажа едно браво. Пък и както Утрото е писал стандартите навън са съвсем различни. Малко по-късно ще постна част от офертата, която един приятел в Германия е получил за доставка и монтаж на отоплителна система за къщата си, по памет заплащането на майстора беше 42.5 евро на час, а на калфата му 35...

    EDIT:

    Ето и обещаната част от офертата:
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от AC_From_Hell; 04-10-15 в 13:17.

  12. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #25

    Отговор: iPhone 6s - всичко за новите смартфони на Apple

    Tomorrow, четеш до средата.
    Логиката е в предстоящото пускане на 4G услуга.
    Единственото в сметките ти, което отчита това изключително важно от моя гледна точка условие е мнението ти, че понеже в нормалните държави смяна на параметри на договора преди да е изтекъл било нормално, щяло и тук да е така.
    Нещо, което е невероятно да стане. Личен пример - опит по средата на договор да бъда прехвърлен на нов, по-скъп план - неуспешен.

    Та ти си смятай и вярвай, че след като подпишеш двугодишен 3G договор ще бъдеш прехвърлен на нов, 4G, но позволи ми да имам друго мнение, чиято логика не се оборва защото ти си несъгласен с нея..

  13. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #26

    Отговор: iPhone 6s - всичко за новите смартфони на Apple

    КОД,във виваком можеш по всяко време да мине на по-висока тарифа.обратното е невъзможно.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #27

    Отговор: iPhone 6s - всичко за новите смартфони на Apple

    Потвърждавам мнението на дундурма, по памет и в мтел съм го правил преди.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #28

    Отговор: iPhone 6s - всичко за новите смартфони на Apple

    И аз потвърждавам. Няма логика да откажат да те вържат за още една или две години с по-висока тарифа. Освен, ако въпросният висок план не е с промоция и да излиза по-евтин или пък само искаш да довършиш настоящия договор.

    П.С. Съгласен съм с Тоmmorow, че не изгодно да купуваш телефон, без договор в последно време.

  17. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #29

    Отговор: iPhone 6s - всичко за новите смартфони на Apple

    Супер... Аз съм на тарифа Net & Call M - 20 лв./ месец, 600 МБ включени.
    Появи се оферта за Net & Call XL мисля, с много ГБ включени на промоционална цена 30 лева.
    Поисках да бъда прехвърлен на значително по-скъпото промоционално предложение - беше ми отказано.
    Но щом казвате, че може, явно не съм разбрал...
    И естествено, че ако бях поискал прехвърляне по стандартна цена, която ако се не лъжа беше 100 лв ще ме прехвърлят, но е ясно, че тя е морално остаряла и неизползваема през 2015.
    По същия начин и на 4г план няма да има проблем с прехвърлянето. На 2-3-4 пъти по-висока цена от актуалната...

    Дали е изгодна покупка без договор... за един да, за друг не. Държа на мнението си, че покупката на iPhone 6s с 2 години договор в момента е изключително неразумна.
    Това е смартфон от най-висок клас. При него е абсурдно да се търси най-изгодното. Търси се най-доброто. 2 години на скопени БГ 3G мрежи при наличие на 4G лично мен биха ме накарали да си запратя айфоня в канавката. Разбира се, има потребители, за които обвивката е по-важна от цялостната услуга - смартфон + оператор + връзка към мрежа.
    За тях предполагам скоростта и качеството на мобилния нет не е от значение, за мен пък е от първостепенно.

  18. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #30

    Отговор: iPhone 6 - всичко за новите смартфони на Apple

    @kod - имах в предвид, че там не се налага преподписване или подписване на нов договор, просто включваш 4G LTE опцията в телефона си и си онлайн, ползваш договорените параметри на 3G-то, което разбира се не е гаранция, че нашите мискини няма да измислят нещо друго. В общи линии очаквам 4G да се активира с едно обаждане на титуляра at no extra cost.

    доб: вероятно ти е отказано защото 29.99 за NET&CALL XL е промоция за нови абонати или такива с изтичащ договор (>3м до края), но вече няма такива май, не ги виждам NET&CALL
    сега е това https://www.vivacom.bg/bg/residentia...-smart-planove
    Този пост е редактиран от Tommorow; 04-10-15 в 15:10.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. iPhone 6 - всичко за новите смартфони на Apple
    От kod във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 137
    Последно: 27-05-17, 03:24
  2. Калъфи за Apple Iphone 3 и 4
    От progresive във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 18-01-12, 14:58
  3. Честит ви Apple iPhone 4S
    От fXOrange във форум Мобилни устройства
    Отговори: 13
    Последно: 02-11-11, 23:35
  4. Продавам нови Apple Iphone 4G 16 GB !
    От jovanoty във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 14-09-10, 22:08
  5. Apple iPhone
    От sclera_bg във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 17
    Последно: 20-01-07, 03:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе